Přejít na obsah

Zvuky od podvozku


rogerer

Doporučené příspěvky

Zdravím, chcem sa spýtať na jednu vec. Mám Rapid 2013, 41 000 km. Predtým som mal Fabiu Combi, tam mi nič nebúchalo na nerovnostiach vozovky a na výtlkoch. Na Rapide áno, kupoval som ho ročný, mal 23 000 km. Kolesá elektróny originál 15". Všade sa tu na fóre písalo, že má tvrdé pérovanie, tlmiče..atď. Tak som tomu nevenoval pozornosť. Pred mesiacom som dostal  služobný Spacebak 2016, úplne nový. Moje prekvapenie bolo, že tam mi nič nebúcha, neklepe na jamách, nerovnostiach, výtlkoch. Je tam iné pérovanie, pružiny, tlmiče???  Silentblok na prevodovke mám už vymenený ná záruku, robilo to aj predtým, aj po výmene v tom to nie je.  Môžu byť vadné tlmiče, alebo je to vlastnosť podvozku z roku 2013? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Rapida 04/2013. Zatím mám vyměněny zadní tlumiče, což zlepšilo komfort vzadu na zadních sedačkách a klepání prázdného kufru. Teď se chystám na přední.

Sice je původní tvrdý podvozek dobrý na kvalitních silnicích, člověk se hezky sveze. Ale na našich tankodromových okreskách je to fakt hrůza. Proto jsem šel do změny.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele v servisu tě pošlou někam. K tvému VINku jsou ty staré tvrdé tlumiče a basta. A dohadovat se s nima bude o nervy. Takže jedině kdyby sis přinesl vlastní a jen je to nechal udělat. Ale vyměnit tlumiče zvládne každý jen trochu lepší neautorizovaný servis. Já dokonce měnil zadní na ulici před domem......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevidim duvod proc by meli remcat a nedat mu tam ty inovovane liftbackove tlumice?

 

ja jsem to pred casem s technikem v AS resil a nerekl pul slova, akorat jsem se na to tehdy vykaslal, neprislo mi to jako nejaka priorita, co bych musel urychlene resit.  

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by musel narazit na fakt osvíceného fandu, co nehledí slepě jen do PC a trochu věci rozumí. A nedal bych si to v záruce fo AS z důvodu možného neuznání záruky na související díly. I když to bude výměna na vlastní žádost, za vlastní prachy, bude to u jeho VINka zapsané. A taky cena práce bude úplně někde jinde než u neAS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ted nahradu 1.2 81kw 2016 Toledo, amusim rict ze proti moji 1.4 2014 pokrok na podvozku. Krasne kopiruje zatacky, pohodlny, na nerovnostech neboucha, fakt cumim. Musim vyfotit co tam davaj za pruziny a tlumice. Ale takhle bych si to predstavoval. Ticho i ve 160+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jo. V dubnu jsem mel 1.2 77kw 2015 a to bylo tvrdy jako moje 1.4 a hlucnejsi motor nez tahle 81cka. Je to na Dunlopech a fakt to auto je proste tissi v kabine. 210 je jako 160. 130 je k usnuti. Odhlucneni kapoty tam je. Zitra mrknu na ty tlumice s pruzinama. Zapomel jsem na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by musel narazit na fakt osvíceného fandu, co nehledí slepě jen do PC a trochu věci rozumí. A nedal bych si to v záruce fo AS z důvodu možného neuznání záruky na související díly. I když to bude výměna na vlastní žádost, za vlastní prachy, bude to u jeho VINka zapsané. A taky cena práce bude úplně někde jinde než u neAS.

 

Jakoze mu ty souvisejici dily ten rok zaruky navic nevydrzi? S ohledem na to, ze se tady touareg3 zminuje, ze ma MR2013, a nepredpokladam, ze ma vic nez 4 letou zaruku, tak je debata o nejake propadnute zaruce uplne bezpredmetna, protoze pochybuju ze v souvislosti s vymenou tlumicu neco tak rychle odejde. Myslim v minulosti tady probihala debata a dle ETky myslim zadny jiny dil na te naprave inovovanej nebyl. Nicmene, sledoval jsem to nejak pouze do MR2015, pokud se neco zmenilo ted, tak to nevim..

 

Osobne, pokud bych to tak moc chtel, tak si to necham vymenit a vubec nic neresim. Naopak pak az bude prodavat, tak kupujicimu se to bude urcite vic zamlouvat.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Pridam svoju skusenost s vrzganim prednej napravy (bolo to tu pred tym riesene). Zacalo mi to vrzgat ked klesli teploty. Objednal som sa do mojho servisu. Mechanik sa so mnou zviezol a jasne vsetko pocul. Na moje prekvapenie povedal, ze to je jasne uloznenie prevodovky. Tak ma objednali na vymenu. Hovoril som im, ze to su prevdepodobne silentbloky predneho stabilizatora a oni, ze to nie je mozne, ze to tak rychlo nemoze odist pri 26000 km (zaujimave ze mne to vrzgalo uz minulu zimu :D asi pri 12-15000km). No takze mi vymenili ulozenie prevodovky typ H za H (som asi prvy komu menili Hcko :D, mal som ho tam od vyroby). Samozrejme, ze to vobec nepomohlo aj ked mechanik tvrdil ze sa s tym previezol a zavada je odstranena.

 

Tak som si povedal ze skusim iny servis. Tam o probleme vedeli a povedali, ze sa riesia silentbloky predneho stabilizatora. Poslal som len video ani nechceli nic predvadzat. Oznamili mi, ze na to pozru, zhodnotia a bud silentbloky premazu (co sa mi zda ako totalna hlupost) alebo vymenia. Nastastie zhodnotili ze je nutna vymena. Po prevzati auta je uz krasne ticho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přiznám se že jsem to tu nepročítal celé, ale při rychlosti 95-100 km/h jde od přední nápravy hluk a vybrace do podlahy u řidiče,vůle na povozku zádné...s řízením to nic nedělá ... zjištěno v létě,na podzim vyměněny gumy za zimní a hluk zůstal, takže gumama to nebude. V servisu mi bylo řečeno že asi ložisko v převodovce.. někdo stejný problém? Nechce se mi ač na záruku nechat půlit převodovku na 25tis.km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

jo jsem nyní objednaný na příští týden, skrz výměnu silentblocků stabilizátoru.

Co mě troch děsí je to, že podle technika je v zimě mění jak na běžícím pásu a kolega byl minulý rok a jde letos znovu.

To by mě zajímalo, jestli ŠA má nějaký řešení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...