Přejít na obsah

Superb III vs konkurence


Kazimir80

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

mě osobně také SuperB interiérem zklamal. Jako zpracování, materiály apod. nemám problém, ale je takový o ničem... Exteriér je fajn. Podle mě by mu hodně pomohl, kdyby mohl mít display místo klasických budíků...

V ten samý den jsem si sedl i do Mazdy 6 a to bylo něco jinýho, cejtil jsem se v tom lépe.

Passat je úplně nekde jinde, ale také je jinde cena...

 

Já osobně uvažovat o autě takové třídy, vzal bych Mazdu 6...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce interieru Supa tak mi to taky trochu zklamalo, je to trosicku vetsi octavka a to mam laurinku. Co se tyce exterieru tak predek auta i strany jsou Top! Ale ten zadek jakoby nedodelali, asi hadam, ze ho nechali passatu. Ale pokrok je, kdyz kouknu na bmw pet let zpet a ted a skoda pet let zpet a ted tak zatim co bmw "zaostava" tak skoda sla hodne nahoru. Opravdu se dnes muze rovnat i takovym znackam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homy: dokud to bude mít 4.kola je co srovnávat☺ A proč tedy jezdíš v S3 a né v BMW? Je to podle tebe vážně tak propastný rozdíl? Já jsem třeba oproti A6 rv 2013 těch rozdílů moc nenašel , krom ceny. Zkus se rozepsat, díky!☺

Můj postřeh : Mám zapůjčen S3 2.0 tdi 6Q style ( můj S2 je na výměně převodovky a myslím že pokazit se může i Rols Royce)

Kamarád má BMW 520 limuzína, rv 2014 a taky ho zajímá jak se jezdí "jen" ve škodovce tak přisel s nápadem si auta na weekend vyměnit. (Má pocit že za 1 700 000kč nedostal co čekal)

Takže podle mého BMW 520 oproti S3 je celkově na úrovni, měkčí sedadla-komfortní je o něco i podvozek, dílenské zpracování interiérů má na hodně vysoké úrovni a je celkově líp utlumené. Řízení a svezení se mě zdá podobné, u S3 si dovolím na cestě víc, ale možná za to mohla má obava ze spoluúčasti 10% na BMW. Pro mě osobně by nemělo význam připlácet 600tis za BMW

Kamarádův postřeh: Příště jdu do superba...

Jen doplním že S2 který mám je na lepším dílenském zpracování než S3, opět je to můj dojem a dodám že preferuji kulatější tvary. Ženská a auto musí mít prsa a zadek☺

Ale BMW 520 limuzína se mě líbilo...

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnávám ceníkové bmw 525d za 1,5 mio se Superbem za 1,25 mio. 

 

Co má BMW 5 lepší:

- materiály v interieru (palubka, tlumení zvuků, dveří)

- sedačky (materiál i vedení)

- jdou v základu posouvat sedáky, vysunovat hlavová opěrka

- můžes kombinovat látku, alcantaru, kůži a větrání. v LK nemá takřka na výběr krom hnědé kůže a nepraktické světlé

- jde se zadním náhonem

- Lepší posez na všech sedačkách, sedíš výrazně blíž vozovce, obří tunel mezi řidičem a spolujezdcem, rozdíl jsem poznal v najíždění do garáže.

- lepší řízení a jeho odezva

- parádní volant a ne identickou věc z Rapida

- Jelikož jsem vysoký, tak mám ruku na okýnku, v S III po 500km, tam má vymyčkaný ďolík

 

 

- Ačkoliv má Superb více místa vzadu, tak je to do jisté míry kratším sedákem

- U superba je skvělý kufr, jelikož se mi příčí kombi (nerozumím tomu proč jsou v ČR tak oblíbené), odvezu v něm dvě děti.

 

Koupím si auto za 1,25 mio a elektrická sedačka v nejnižší poloze nejde uložit do paměti - prý to nyní chyba, ale faktický stav.

Auto má kessy otvírání kufru, zatím se mi to podařilo otevřít 1x na 20 pokusů. Detaily to fakt kazí.

 

Navíc BMW má ducha, s ním jsem se těšil, že vyjedu ven. u Superba se těším až ho vytočím přes 4000, jinak nuda.

Podobného ducha mělo i předchozí Pajero - čistokrevný offroad na obrubníky přes týden a do lesa na víkend.

 

Asi chápete, že změna nebyla dobrovolná, prostě změna car policy.

A podstatná změna na závěr, kupovat bmw 5 ve dvoulitru je čistý nerozum, to je jak fabie s tříválcem HTP. 

 

S BMW jsem najel za čtyři roky 100k, za tu dobu jen běžný servis, vše fungovalo jak má, ten pocit u Superba III nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky! ☺ Tu změnu BMW- S3 jsem tak nějak tušil. S tím motorem máš pravdu, holt BMW a silný motor to je symfonie a pravý zážitek z jizdy, více měně jsi alespoň mě utvrdil v tom co jsem koumal o weekendu.

Servis u BMW mě také zajímá, zřejmě bude nákladovější než u Škody. Trochu mi to vrtá v hlavě no...

.U S2 LK co mám v popisu už měnili: přední světla, nyní převodovku - začal unikat olej s tím související výměna spojky, dvoj hmoty, stahovačku u řidiče, kličku kessy u řidiče a ještě se začal loupat lak- uznáno na záruku a jako bonus což mě dostalo mám v pravo vzadu namontovaný pás obráceně či co...to taky opraví.

Naštěstí je vše na záruku, auto mám od novoty a najeto má 37 tis. Auto je již týden v servisu. ..

Druhý superb: měnili komplet přední brzdy+třmeny+ ložiska auto přestávalo brzdit a zvlnily se kotouče, pak nějaká krytka v rámci servisní akce. Auto máme rovněž od novoty, najeto 28 tis klep, klep jinak vše ok. Opravy byly taky na záruku.

A málem bych zapomněl, dieselgate inside u obou dvou...

To už je asi trochu OT, ale velmi zvažuju zda do Škodovky půjdu i příště.

Mám na čím přemýšlet ( auta si platím sám)

Tak ještě jednou díky! ☺

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se se svou troškou do mlýna, aktuálně zvažuji náhradu za S2 a byl jsem projet S3 LaK 2.0 TDI 140kw 4x4 (cena cca 1,25 mil.) a BMW 4 GranCoupe 420xd a S Gran Turismo 320xd, obě taky 140 kw a cena cca 1,5 - 1,6 mil. Moje postřehy připojuji níže.

 

Superb 3

- mnohem širší a komfortnější výbava (i když jak v čem - sice umí ventilaci, ale prodloužení sedáku už ne...)

- větší kufr, jinak prostornost vzadu ve srovnání s 3GT pocitově skoro stejná, v případě 4 GC byl Superb vzadu prostornější

- přišel mi pohodlnější (i na 19" kola)

- od 140 km/h hluk v kabině (pocitově mi to snad přišlo horší, než ve stávajícím SII)

- jednoznačně super cena ve srovnání s BMW (ani BMW 3GT za 1,6 mil. nemá zdaleka takovou výbavu jako S3)

- jezdí jich tu už mraky

 

BMW 3 GT a 4 GC

- nemožnost některých prvků výbavy (nezávislé topení, ventilace sedadel - vím, řešila by to řada 5, ale ta už je cenově ještě víc mimo a navíc nová generace za dveřmi)

- mnohem lepší sedačky, větší možnosti nastavení (prodloužení sedáku, dofukování bočnic)

- jízdně se mi líbilo více

- ve srovnání s S3 tvrdší (i když bylo jen na 18" kolách)

- lepší pocit z interiéru, i z multimédií a možností nastavení (i když na to asi člověk pak asi ani nešáhne)

- super volant (z M paketu)

- hluk od cca 140 - 160 v kabině, asi o něco nižší než v S3, ale pořád se nemůžu zcela rozhodnout, kde to bylo horší, a osobně jsem čekal nižší hluk

- super prostornost 3GT, v případě 4GC díky nižšímu posezu je to vzadu o něco horší, ale stále žádná tragédie

- dost vysoké ceny i za banální příplatkovou výbavu

 

Postřeh po jízdě s benzínovým 3GT 320ix - ten benzín je vyloženě tichošlápek, ale oproti 320xd jsem měl pocit, že ten benzín moc nejede...

A poslední postřeh - pocitově ani jedno z těch aut nebylo nijak výrazně výkonnější než stávající S2 4x4 125 kw, což mě trochu překvapilo.

 

Těžká volba, skoro si říkám, že si nějaký čas nechám ještě stávající S2, abych to nemusel rozseknout  :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

HOUZJ5AJ: Také zajímavé info, díky!☺ Být tebou, asi ještě chvíli vydržím až se S3 trochu odladí. Kluci si trochu stěžují na vrzání a praskání v interiéru a pod. Je to nový model....

Já se zítra chystám na průzkum do salonu BMW. Objednal jsem se a na rovinu jsem jim řekl že to bude na dlouho a vypadá to po 15.min telefonátu s prodejcem že mě pujčí BMW 525 xdrive na vánoce☺ Můj S2 l&k už zase stojí v servisu, tentokrát nefunguje ESP, ABS...už se mě z toho chce brečet:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu poslednu vetu,v ktorej spominas auto na vianoce na testovacku,to by si mali precitat aj niektory predajcovia Superbu.Chcu predavat auto v premiovej triede,za premiovu cenu,ale prezentacia auta pre zakaznika je skusobna,10min jazda po dvore u dealera.Mali by si uvedomit,ze tato doba uz je davno prec.Odignorovanie vypracovania ponuky je iba bonusom len preto,ze mam 15% zamestnanecku zlavu na uvedeny model a co on chudak prejca by zarobil,ze?

Aj takato je skusenost a realita niektorych predajcov na Slovensku a to som bol ochotny zapozicanie auta mimo otvoracich hodin/respektujem,ze predvadzacka tam pocas dna musi byt/ normalne,rozumne zaplatit,o tom skoda rozpravat.

Nastastie su vzdy este aj ine moznosti,ale rozhodne to kreditu Skodovky nepridava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xtrack: O vrzání a praskání v novém SIII mám taky zprávy, což mě trochu odrazuje, pokud bych auto měnil teď. No zatím jsem to nechal na jaro, ale s odstupem času mám asi citově blíž k BMW :) Navíc mi nabídli velice slušnou cenu (sleva pro vybrané profese), takže cenový rozdíl oproti SIII se velmi snížil (byť teda s ne tak rozsáhlou výbavou).

 

Dej vědět pak pocity s 525 xdrive. Tu jsem nejel a jak jsem psal, vadí mi na ni trochu nová generace za dveřmi, nicméně nabízené ceny by ji možná mohly dostat i do hry...

 

Patrik1971: No, mě třeba u BMW zapůjčení na delší dobu nenabídli (pravda, taky jsem se neptal). Ale u prodejce Škodovky mi sami nabídli SIII na víkend, a to aniž bych se ptal, a zkušební jízdu (délku, trasu) jsem si určil sám. Asi dost záleží na prodejci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik 1971: Ano mas pravdu,ze zkusebni jizda neni nic moc,ale na druhou stranu kdyz pujci prodejci auto,tak nekteri jsou opravdu hovada a je jim jedno jak s tim jezdi a jestli je to studene atd..... znam par lidi co si pujcili BMW a tam neni problem pujcit auto na cely vikend a pneumatiky byly o 3 mm chudsi protoze vse povypinali a jen se z toho kourilo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...