Přejít na obsah

Dilema - za co vymenit SUPA


eXt

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Mám strašné dilema, co popř. koupit místo supa?

 

Mám S1 s poctivými 184.000km v TOP stavu. Jenže ceny pořád klesají a chtěl bych ho ještě prodat a koupit něco jiného, novějšího..

 

1) Máme doma i SUPA2, krom novějšího vzhledu mi příjde svezení stejné, dokonce SUP1 je pohodlnější. (samozřejme ma S2 tišší motor, novejší vychytávky) ale kvůli tomu to měnit?

2) OII rs? - to už radsi S2

3) Passat B6? jezdil jsem v něm a vždy se rád vracím do svého supa...

4) A6 2.7 - 3.0 TDI - Nemám zkušenosti, nejezdil jsem

 

BMW a Medvěda asi radši ne :)

 

Co myslíte? taky vám příjde, že S1 je pořád kvalitní vůz a že vymenit ho za něco jiného je obtížné?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nechapu vyznam temátu?

Já nechápu vás, téma jsem dal záměrně do 'ostatních' a pokud opravdu nerozmíte tématu, tak tu nepište vaše komentářem zbytečně to tu plníte. Taky např. nevlezu do tématu ''vymena volantu'' a nepíšu tam, nerozumím tomu.

 

Téme je jasné a jedoduché > za co vyměnit SUPa. Pokud ani tomuhle nerozumíte, problém je někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téma jako téma, to už je věc názoru.

No já osobně co se dívám někdy jako po alternativách Superba, tak se mi hodně líbí O2 FL RS TSi combi. Ale solidní kousky si stále drží cenu, taky bych si musel zvykat na 4 válec a už je tam turbo tudíž další kurvítka navíc. Co mě ještě přitahuje tak je Passat B6 combi 3.2 nebo 3.6FSi. Poslední dobré motory :) Ale věřím že to dopadne u Supu2 combi 3.6FSi.

Editováno: , autor: Tarantulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mimochodem, jak se, jako majitelé S1, koukáte na S2? Berete jej jako "logickej" auťák po S1, nebo je to jen +/- facelift.

Zakladatel vlákna taky píše, že nějaký extra rozdíly nejsou. Mě osobně i dnes připadá S1 daleko osobitější, než S2. Např. na dálnici,

když mě předjete S1, tak pořád mi zálibně spočine zrak na zadní části, je takovej majestátnej:). Navíc co jsem slyšel, tak např. audio nic moc, odhlučnění kol není lepší. Podotýkám, že jsem v něm nejel. Za mě ale S2 nic moc.

Editováno: , autor: michal2009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dvojku jako nástupce beru. Ano někde se u dvojky šetřilo, ale zase nabízí vymoženosti které jednička nemá. Sup1 má něco do sebe to je pravda. Sám už jsem s několika dvojkama jel a nevíce mě uchvátila dvojka po faceliftu, tam mi přišlo že uz jsou vychytané neduhy před facelifem. Ale každý preferuje něco jiného, někdo je s jedničkou spokojenej a bere ji jako ještě kvalitní auto než Sup2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

srovnávám S1 2.8V6 elegance služebák se svým S2 elegance

 

S1

- mohem těžší na předek, ten benzin s tiptronikem jezdí hrozně líně na to kolik to žere

- je znát vlečná náprava

- větší nádrž (asi výhoda jen v naftě)

- hlučnější diesely PD

- zastaralá elektrika a DX už je dnes úsměvné

- MF volant mi nevyhovuje

- pohodlnější sedačky

- EURO 3/4 - blbé v cizině (věc pojistky, ekodaně, umwelt plakette do měst)

 

S2

- je čipernější (mam naftu 125kW)

- čtyřkola je mnohem neutrálnější v projevu, nemá těžký předek, zadek nemá tolik sklon k přetáčivosti

- menší nádrž (blbé pro benzin)

- tišší modernější CR motory od 2010

- použitelné multimedia (Passat B6-B7 tech)

- MF volant po FL (dá se i retrofitovat - je fajn)

- sedačky by mohly být měkčí

- EURO 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okud porovnavam audio s1 x s2, je obdobny. U s1 slušný vytlumeni, repro mizerny. U s2 lepsi repro a tlumeni horší, takze na stejno. Pokud chces kvalitní poslech, budes muset stejne upgradovat repro a tlumeni, takze to neberu jako vyhodu a nevyhodu. Co se tyce odhlucneni, ano, s1 je lepe utlumeny, ale nic, co by se nedalo do 10 tis spravit. Koukni na ahifi.cz.

S2 je ale jinde. Kdyz nehodnotim vzhled (me vyhovuji spis ostrejsi rysy, oble jsou uz dnes out), technologiemi a vybavou je dvojka uplne jinde, o tom neni pochyb. Ovsem tohle je zase vec vyvoje.

Urcite ma sup2 co nabidnout a v zadnym pripade se mi po s1 nestyska. Ale kdyz je jednicka pekne vyladena, rad se na ni kouknu :-) porovnavam s2 vs s1 1.8t, s1 2,8 a passat b5,5 1.9 tdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

A8 bych bral hned. Já se rozhodl, že Supa měnit nebudu. Zbytečný prachy, sice je motor trochu hlučnější ale svezením stále dobrý.., počkám až bude bude mít SUP3 za 7 let hodnotu 250 tisic  :kol-31:  :kol-46:

 

Nedávno jsem měl možnost jet dvěma auty..

 

  1. Mercedesem E320 mr.2005  -  pohodlnější, lepší zvuk motoru, hvězda na kapotě :), interier o něco lepší,...ale když si vemu o kolik víc musel ten mercedes stát v té době, tak bych to za něj nedal
  2. BMW530GT mr.2014  -  to auto bylo úplně z jiné dimenze, sup je o proti tomu shit   :kol-43:
Editováno: , autor: eXt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...