Přejít na obsah

Při točení volantem divný zvuk


Bery

Doporučené příspěvky

Čauky. Chci se zeptat na jednu věc ohledně řízení.Když stojím na místě a zapnu motor a chci se třrba otočit na místě tedy se moc nepohybuju tak při točení volantem se ozývá takový bričivý zvuk jakoby to slo ze serva nebo ze šneku na tyči řízení. Nevím co to je.Když jedu a servo nemusí vynakládat tolik síly k otočení tak je to ok.Ale když jen stojím na místě a točím koly na L i P stranu ozývá se divný bručivý zvuk asi ze serva.Je cítit i ve volantu a je slyšet hlavně uprostřed auta.Venku není slyšet skoro nic.Známý má Mazdu dělalo mu to taky a prý vyměnil olej v servu a zas OK. Ale nevím, no.Nevíte co to může dělat??? Ale pneumatiky to nejsou :-) Tak co tedy... :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauky. Chci se zeptat na jednu věc ohledně řízení.Když stojím na místě a zapnu motor a chci se třrba otočit na místě tedy se moc nepohybuju tak při točení volantem se ozývá takový bričivý zvuk jakoby to slo ze serva nebo ze šneku na tyči řízení. Nevím co to je.Když jedu a servo nemusí vynakládat tolik síly k otočení tak je to ok.Ale když jen stojím na místě a točím koly na L i P stranu ozývá se divný bručivý zvuk asi ze serva.Je cítit i ve volantu a je slyšet hlavně uprostřed auta.Venku není slyšet skoro nic.Známý má Mazdu dělalo mu to taky a prý vyměnil olej v servu a zas OK. Ale nevím, no.Nevíte co to může dělat??? Ale pneumatiky to nejsou :-) Tak co tedy... :blbec:

Jo a Octa je rv. 98 1,6 55KW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to neni moc nahlas tak je to OK ja na miste servo taky jemne slyším, ale pokud to neni v normě tak zkontrojul jestli neni někde skříplá hadice přívodu serva hlavně v místě nad alternatorem kde je přichicena sponou, tam mě to borec jednou ohnul když měnil rozvidy a to byl teprve rachot :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to taky lehce vrzalo a když se vyměnil čep řízení na levém kole, tak to ztichlo. Čep měl vůli, když se za něj vzalo při zvednutém autě.

Zkusim kouknout na ten cep rizeni jesi neni nejaky divny.Pak me napadlo jeste servo a olej v nem nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
u tohoto motoru akorat rv 97 sem mel stejny problem. hure slo otacet volantem a derlalo to sileny zvuky...cerpadlo servorizeni vymeneno a byl pokoj...bylo to zpusobeno litymi koly 17 palcu a rozmerem pneumatik 225/45 :D

Zdravim,

Mám stejný rozměr kol a tento břinčivý zvuk při zatáčení se u mě také objevil. Chtěl jsem se zeptat na kolik vyjde oprava a jaké použít čerpadlo servořízení pro tyto kola?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Ahoj,je to uz stare tema,ale presto se zkusim zeptat??..mam uplne ten samy problem a začlo to od doby kdy jsem špatne najel na starý železnični přejezd a zasekl jsem se tam,na chvilku...pak jsem odjel a pochvilce to začlo dělat..presne to samé (stejne zvuky)..Nevite nekdo čím to muže byt??moc dekuji za připadnou odpověd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Návštěvník

Bud odchazi servo, nebo malo oleje . 

Navod na olej nize.

 

Nejlepe odsat stary olej z nadobky, pote uvolnit na hrebeni hadicku- trubicku a pockat pri nastartovanem motoru, az olej vytece, pripadne par krat zatocit do vsech stran. Pote dotahnout hadici nebo trubku a dolit do serva olej. Za chvilku si to natahne z nadobky a musi se opet dolit dle merky. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...