Přejít na obsah

Dodací lhůta


Zagoraz

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Minuly tyden jsem objednaval Monte Carlo,... a i timto tydnem se propadla doba vyroby neboli cekaci doba na 81 verzi udajne o cc 6 - 8 tydnu vice..... Duvod neznamy, je ale jasne ze do vyroby auta se mi promitne i celozadni dovolena,.. ale co uz, nenadelam nic a az budu mit Cislo komice, zkusim protlacit na rychlejsi vyrobu, uvidime ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je "výborná" zpráva. V uších mi zní prodejcovo "nebojte, před celozávodní dovolenou to rozhodně bude"

Už se to tu v minulosti trochu probíhalo, ale bez nějakého závěru, takže se zeptám: Řešil někdo v poslední době s prodejcem nějakou kompenzaci (a nemusí se hned jednat o finanční slevu) při prodlení na dodání? Je mi jasné, že ŠA nic negarantuje a bla bla bla, ale v mém konkrétním případě to vypadá o prodloužení čekací doby o 100% oproti původně deklarované době, prodejce po tu dobu drží mou nezanedbatelnou zálohu, s časem padá i cena mého stávajícího vozidla, které budu prodávat v návaznosti na dodání vozidla nového atd. Nezajímají mě nějaké štěky, a tak prosím o informaci jen od lidí, kteří něco takového řešili v poslední době. Díky.

Editováno: , autor: Hruzič
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dnes od prodejce dozvěděl, že je konečně zaplánovaná výroba fix na KT22 :-D Tak asi budu jeden z prvních MR2017 včetně ACC a parkovací kamery. Objednáno KT6 takže 14 týdnů od objednávky k výrobě... Snad aspoň dodání proběhne co nejrychleji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je "výborná" zpráva. V uších mi zní prodejcovo "nebojte, před celozávodní dovolenou to rozhodně bude"

Už se to tu v minulosti trochu probíhalo, ale bez nějakého závěru, takže se zeptám: Řešil někdo v poslední době s prodejcem nějakou kompenzaci (a nemusí se hned jednat o finanční slevu) při prodlení na dodání? Je mi jasné, že ŠA nic negarantuje a bla bla bla, ale v mém konkrétním případě to vypadá o prodloužení čekací doby o 100% oproti původně deklarované době, prodejce po tu dobu drží mou nezanedbatelnou zálohu, s časem padá i cena mého stávajícího vozidla, které budu prodávat v návaznosti na dodání vozidla nového atd. Nezajímají mě nějaké štěky, a tak prosím o informaci jen od lidí, kteří něco takového řešili v poslední době. Díky.

Podívej se v první řadě do kupní smlouvy. To ti udá směr a šance... Já tam měl dobu dodání a když jsem pak četl podrobné podmínky,byla tam vsuvka o tom, že dodací lhůta se může protáhnout o xx týdnu oproti dohodnuté a v takovém případě to bylo bez kompenzace. Ve finále tam tak u me mohla být ta lhůta tuším skoro dvojnásobná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klauzuli, která by hovořila o možnosti prodloužit dodací lhůtu (která je v objednávce stanovená), v objednávce nemám. Každopádně, nemyslel jsem hned na řekněme právní vymáhání nějaké kompenzace, ale spíš mi šlo o ten obchodní přístup, tedy "vážíme si vás jako zákazníka, je nám líto, že jsme nedokázali dodat vůz v avizované lhůtě a na oplátku vám zdarma dáme..." (zástěrky, první servis zdarma, nějaké příslušenství atp.). Zajímá mě zkušenost lidí, kteří se s něčím podobným nedávno vypořadávali. Jo a asi by bylo dobré říct, že mám objednáno na Jarově, takže těžko říct, jestli je v takové situaci velký dealer pro mě výhoda nebo nevýhoda, tedy jestli jsou tak velcí, že jim je zákazník u zadku a nebo je pro ně naopak nějaká kompenzace jako kapka v moři a než aby se s někým dohadovali, dají držhubné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velký dealer žije z jiných ryb ne z klasických lidi.. Každopádně dealer pokud zná číslo komise, má možnost s tím pracovat, ovšem pořád je tam element lidskosti, a ten u velkých dealerů je jiný. Každopádně kompenzaci opravdu nečekej. Může přijít ale spíše ne. Na prodloužení dodací lhůty má vliv asi milion elementů a tím pádem pokud nemáš přesný datum ve smlouvě, která nemá doplněk někde v obchodních podmínkách tak bohužel...

Odesláno z mého SM-A500FU pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, ve smlouvě (resp. v objednávce) mám dodání do konkrétního data a žádná vylučující podmínka tam není. Samozřejmě si to nemaluji tak, že si ze mě dealer sedne na řiť, ale zajímá mě, jak standardně taková situace, jako je pozdní dodání objednané věci za takřka 400 tisíc, probíha. Kupuji nové auto poprvé a vycházím z běžných obchodních vztahů, kde se dvě smluvní strany na něčem domluví a k něčemu zavážou a když jedna nebo druhá strana neplní vůbec nebo včas, tak se to řeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja objednával u Auto Jarov... 12.2. odhad dodání byl 31.5. Pak se to posunulo na KT25... Tzn. 19 týdnů... Ještě jsem stihnul doobjednat novinky z MR2017 a teď mám termín výroby na KT22. Takže jako urychlení výroby nula, ale aspoň jsem stihl objednat ACC a kameru :-) Takže auto dostanu tipuji tak 17-18 týdnů od objednání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec se mi podařilo zjistit, že se moje auto bude vyrábět v KT23 (objednáno KT16). Prodejce původně prezentoval dobu výroby 8 až 10 týdnů od objednání, nicméně následně se mi podařilo zjistit, že vůz je zaplánován do výroby až na polovinu července, tedy KT 28-29 (bohužel to mi prodejce úmyslně nebo neúmyslně zatajil a tvrdil, že termín výroby ještě není možné zjistit). Takže pokud se nic nepokazí, do prázdnin to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...