Přejít na obsah

Výměna oleje


Bildasek09

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

Minulý týden jsem v Praze absovoval servisní prohlídku po prvních 30 tis km, na moji otázku zdali je možné aby servisní interval výměny oleje byl 15tis mi bylo odpověženo: Lze to ale olej bude stále stejný tedy long life na 30 tis ale pokud chci můžu měnit po 15tis je to z důvodu DPF. Je to pravda setkali jste se tím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Budu měnit těd na 30tis podruhé olej a mám v plánu měnit, kompletně všechny filtry což je olejový,kabinový,vzduchový a palivový. Je to zbytečné nebo se to vyplatí ? Popřípadě byl by někdo ochotnej mi tady napsat, na kolika kilometrech to má předepsané Škoda. Děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, u nafty je interval výměny paliváku 90 tis. km, ale to bych nechal možná na "západě" ;)

 

Když vezmu v potaz kvalitu naší nafty, tak když si dáš s olejem na 30 tis. km i nový palivák, tak tím nic nezkazíš.

 

Záleží taky na tom, kde tankuješ; pokud bereš dobrou naftu, tak si to prodluž třeba na 60...

Editováno: , autor: Rawac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

gabrielroman: je to nižší třída od shellu, horší než helix ultra (respektive oni to marketujou jako na starší, víc opotřebený auta - viděl jsem v nějakým jejich PDF letáku) . Normu to splňuje ,ale asi to bude mít míň aditiv než ty dražší.

Vzhledem k tomu že helix ultra se dá sehnat za 650-800/5L, nevidím důvod lít něco levnějšího.

Editováno: , autor: marek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám na Vás otázku. Koupil jsem Octavii 3 2014 2.0 110kw automat. Při výměně motorového oleje - vypustím olej, vyměním filtr taková ta klasika. 

A pak? Je potřeba udělat ještě nějaký krok než nastartuji nebo můžu normálně nastartovat? Jedná se mi o to jestli to nemusím napojit přes VAG nebo něco podobného. Možná to je blbý dotaz, ale i tak díky. 

Editováno: , autor: DavidStachy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...