Přejít na obsah

Nefunkční přední stěrače


supsak

Doporučené příspěvky

VAG BoBo,tady to máš priamo z tetky ELSY :kol-28:

K demontáži stíracích lišt je třeba nastavit raménka stíračů do

„servisní / zimní polohy“. Servisní / zimní poloha se aktivuje do 10

sekund po vypnutí zapalování přepnutím páčky stíračů do polohy

„jednorázové setření“. Více informací → Návod k obsluze Octavia II.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim vsetkych,

prestal mi fungovat zadny stierac. Zacalo to tak ze sa sem tam zasekol... Rozobral som ho, dal tam nove mazivo, prestriekal.. Jednu cestu siel a to bolo tak vsetko... Teraz sa uz vobec nezapne. Rozobral som to teda este raz a pomeral som napatie ktore ide do konektora motorceka. Prikladam fotku s popisom. Logicky usudzujem, ze ked dam packu do polohy aby zadny stierac stieral, mal by tam ist nejaky impulz, napatie by malo klesnut alebo co na niektorom z tych kablov... Ale je tam stale 12V vsade ci mam zapnute alebo vypnute stieranie, nestupa to ani neklesa. Neviete ako to ma byt spravne?

Ostrekovac zadneho skla mi ide, rovnako ako predne stierace. Diagnostika mi este davnejsie pisala nejaku sporadicku chybu cyklovaca, ale normalne to vsetko fungovalo, nevenoval som tomu pozornost.

Usudzujem, ze mozno nie je vadny ten motorcek, ale sa k nemu zrejme nedostava stieraci impulz, co by mozno znamenalo zlu packu? Ale... mam automat a ked mam pustene predne stierace a dam R, tak sa automaticky zopol aj zadny stierac. Toto tiez nefunguje.

Da sa zadny stierac pustit cez diagnostiku - ak ano ako? Na O1 fore je spominane este nejake rele, moze to s tym nejako suvisiet?

Prikladam aj co som vyhrabal z el. schem, ale do tohto sa moc nevyznam.

Voz je O2 combi DSG r.v.2005.

post-34243-0-90585600-1332712479_thumb.j

o2-el-schema-zad-stierac.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dakujem vsetkym za "zaplavu" uzitocnych pripevkov. Ako to uz byva, co si neurobis/neopravis sam bud nemas alebo to byva drahe :-) Chyba bola nakoniec v samotnom motorceku. Dal som tam druhy a uz to chodi. A pozor, ten stierac sa neda rozobrat bez stahovaca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Dobry den,

 

mel bych dotaz ohledne nefunkcniho zadniho sterace na O2 1.9Tdi, sedan s ostrikovacem. Sterac spatne stiral a nevracel se, vymenil jsem listu, ale problem pretrvaval. Koupil jsem tedy na internetu novy motorek prijel do servisu at ho vymeni, ale kdyz tam dali novy motorek - pichuti pouze na kabel napajeni, tak motore nic ani puvodni nic. Pojistka ok a proud jde do zadu take. V zadnim konektoru mam nasledujici barvy-zleva fialovo-cerny, zeleny, cerveno-zeleny,hnedy. Nevite prosim nekdo jaky kabel je co? Kolik kde ma byt jaka voltaz? Pripadne na co jineho se podivat nebo jak vyzkouset, ze motorek je v poradku a chyba je v aute? Dekuji za odpoved. endix

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked som vymenil motorcek, tiez sa novemu nejako nechcelo pracovat, pomohlo vytiahnutie a opatovne zasunutie spinacieho rele. Pripadne skus na chvilu odpojit baterku. Rele box je v miestach pod volantom, treba odmontovat plastovy kryt a tam ho niekde najdes. Ktore je to rele presne najdes v manuale vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked som vymenil motorcek, tiez sa novemu nejako nechcelo pracovat, pomohlo vytiahnutie a opatovne zasunutie spinacieho rele. Pripadne skus na chvilu odpojit baterku. Rele box je v miestach pod volantom, treba odmontovat plastovy kryt a tam ho niekde najdes. Ktore je to rele presne najdes v manuale vozu.

Dekuji za radu, vse bylo nakonec jinak, trivialni chyba. Motorek steracu funguje pouze, kdyz jsou zavrene 5-te dvere. Ja je mel stale otevrene :kol-44:  a proto se motorek netocil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ako stiahnuť ten plast, čo je nad motorčekom, pod oknom ? Nasilu, má to nejaké zúbky ? 

Sekajú mi stierače, tak ich chcem premazať. Ramená mám už dole.

Edit: uz som na to prisiel, je to len nasadené na okne zvrchu. Treba to trošku nahnut a vypacit.

Editováno: , autor: jaydoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím. Nejdou mi přední stěrače na Octavii II 1.4 tsi. Neměl jste náhodou někdo stejný problém? Z ničeho nic se sami spustili a pomohlo až odpojení baterky. Koupil jsem nový motorek a stejně nejdou. Když mi to napíchli, tak počítač psal, že nemá spojení s motorkem, žádná odezva. Děkuji všem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...