Přejít na obsah

Výber pružin pérovania COMBI - unavené pružiny


peterDSG

Doporučené příspěvky

V 21. 8. 2018 na 17:39, PcGamer napsal:

tak jsem objednal origo lesjofors, tak uvidim :-)

Zdravím, zajímalo by mě jak jste na tom po roce? Já jsem měnil zadní unavené pružiny za nové KYB a po roce už jsou zase unavené. Tak přemýšlím, zda vyměnit za Lesjofors nebo dát podložky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, adbai napsal:

dej tam o něco silnější ,nebo budeš po roce řešit to samé....ja jsem dal silnější a mám klid

Jak silnější? Vím, že mám mít 1K0 511 115 CR, vím, že KYB měknou, vím, že originální drží, ale právě mě zajímalo, jestli a jak rychle měknou ty alternativní
https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0511115cr-pruzina-tlumice-skoda-30854.html

Chtělo by to nějaký srovnávací test pružin :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani menil som origo pruziny za Eibach, povodne boli uz na poslednom zavite hrdzave.

Od vymeny auto pri prepruzeni (nove tlmice) zaskripe pri rychlosti nad 100km/h (pneu 225/40 R18) - ked je velky spad na ceste

 

Podla VIN mi idu

predok 1K0 411 105 AQ

zadok 1K0 511 115 BD

 

Aku znacku odporucate?

Original skoda na skoda diely mi pridu prehnane drahe.

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 9. 2019 na 9:58, jazzmi napsal:

Zdravím, zajímalo by mě jak jste na tom po roce? Já jsem měnil zadní unavené pružiny za nové KYB a po roce už jsou zase unavené. Tak přemýšlím, zda vyměnit za Lesjofors nebo dát podložky.

 

asi takhle spokojeny jsem nebyl ani po vymene v podstate nejsem spokojen do ted, rekl bych ze to bylo stejny jako ty co tam byly predtim.

myslim ze tam mam podvozek pro spatne cesty(bo nejaky zvyseny) protoze predek mi prijde dost vysoko(dam tam temer pest mezi pneu a blatnik)

zadek mi jde pri lehcim nalozeni dost dolu, kdyz dam do kufru baliky vod cca 8 tak z mezery na pest dam tak 2 prsty. a to sem tam dal ze zoufalosti i ty gumy na zvyseni podvozku jak se davaj mezi pruziny. pri nezatizenym aute je to soumerny z predkem, ale po dani veci do kufru, to de proste dolu.

nevim zda nejsou v haji i tlumice,ale zvedli by to auto dost nahoru??

priste bych bud:

koupil tvrdsi pruziny, jak nabizi pruziny pro vetsi zatizeni nebo tak nejak,

nebo

bych pridal a koukal po stavitelnym podvozku, co sem koukal tak se da cca za  litru sehnat, na mych  tis za rok by mi par let vydrzel.

takze ve finale mam doma 2 pary pruzin co sou na tom dost podobne, takze kdyz spocitam naklady kolem a kolem tak bych uz mel skoro ten stavitelnej podvozek:-/

 

a nebo bych sel cestou podlozek jak pises, nebo ale to je drazsi ceste sem videl pruziny co se daj do puvodnich pruzin.

Editováno: , autor: PcGamer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za zkušenosti. S těmi tlumiči to je podivné. V testu tlumičů Vaculík říká, že tlumiče částečně tvoří světlou výšku auta. Ale pak veme ten tlumič a normálně ho rukou stlačí.. Což moc nedává smysl..

Tak jsem teď koukal líp, vypadá to, že Octavia 2 4x4 měla celkem 14 modelů pružin, což je naprosto fascinující :) A polovina z nich je pro špatné cesty :)

Jsou to: BC, BD, BE, BG, BH, BS, CK, CL, CS, CR, DA, DE, DJ, DK

Podle VIN na skoda-dily bych měl mít CS, ale jestli je mám, to nezjistím, protože KYB tam ty tečky zdá se vůbec nemá.

Zatím to vidím na ty podložky, mám docela dobrou zkušenost z předchozího auta. KYB pružiny tam klesly stejně rychle, bez podložek bych byl nahraný. Měl jsem univerzální z nějaké pryže a fungují do teď, jedna pružina se jen trochu vyosila. Když koupím přímo pro můj model, snad to bude fungovat dobře.

Dá se vybrat 1, 2 i 3 cm, což je skoro jako stavitelný podvozek :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem je asi ten ze to klesne na muh vkus az mooc a to to moc nenakladam, nedokazi si predstavit ze jedu na dovcu s plnym kufrem, ono to vypada dost smesne az nebezpecne kdyz mas zadni kolo zalezli v podbehu a do mezery nad perednim kolem das hlavu:-/

jo taky sem objednaval podle vin;-) a bral sem tutez znacku;-)

 

jinac chapu dobre ze podlozky z prispevku vis, by se to melo zvednout o cca 3 cm??

Editováno: , autor: PcGamer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem tyhle podložky.

https://www.escape6.cz/podvozky/podlozky-pruzin-pro-zvyseni-vozu/skoda/octavia-ii-1z-4x4-idk3722/

Tak samozřejmě, že se to zvedne, možná přesně o tu výšku, možná o něco méně. Ach jo, asi to musím zkusit. Je to těžké, když všichni snižují a nikdo nemá zkušenost s podložkami :) Pořád je to ale menší loterie než to odhadovat podle teček na pružině :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je mají taky:

https://www.pruziny.info/0,109,skoda.html/0,783,octavia-combi--rada-ii-4x4-(1z).html

A mají tam i ty 1 cm, ale pod jiným modelem:

https://www.pruziny.info/zvysujici-podlozky--vw-touran-ii--zadni-naprava-10mm,3024.html

Ale pozor, nejsou to speciály pro konkrétní auto, ale pro platformu.

Jediná věc, která ospravedlňuje tu cenu, je tudíž ta homologace..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele za ty prachy bych sel spis do stelovaku(ale zalezi kolik najedes)

a nebo origo pac kdyz vezmes nejaky co to maj zvednout, tak za ne das min nez za to co tam chces dat ted. ja mel lesjofors za 600, a ty pro vetsi zatez mel nabidku za 750, sel sem cestou origo podle vin, ale mel jsem jit do tech na vetsi zatez,

ale tem pruzinam do pruzin bych veril asi nejvic;-)

 

 

no a to me prave stve, ze tam neco malo das a jde to dolu,

jj je to jak koza, ale zase ve predu nevim o kolik by to slo dat dolu, pac mam ochranu motoru a tam uz mooc mista neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bilstein som nezohnal na predok

 

uz su nahodene, ale mam zmiesane pocity...

oproti eibachu len trosku zmena k lepsiemu, ale nie je to take ako ked boli pruziny od vyroby (vydrzali 180 tis km, vyhodil som ich)

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

No tak idem menit tlmice KYB za original, lebo z auta je kostitras.

Pruziny mam trojmesacne Lesjofors podla VIN.

Otazka znie, oplati sa kupit aj pruziny original?

Komplet na moje auto vychadza okolo 360eur co mi pride uz dost a osobne rozdiel po vymene necitim, skor tie tlmice su katastrofa, strasne nepohodlne.

Vdaka za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po citani roznych for a clankov som usudil, ze pruziny pokial su podla vin kodu by nemali robit velky rozdiel...

samozrejme dam vediet, zajtra veziem auto na vymenu tlmicov, pruziny nechame lesjofors, vymeni sa stabilizator aj 4ks predne silentbloky ramena, ale to som uz OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pisem po najazdeni 1000km.
Konecne som spokojny.
Pruziny su lesjofors podla vin, nie su ani makke ani tvrde, nevidim rozdiel oproti originalu.
Tlmice predne som kupil od clena konkurencneho fora zo superbu origo, zadne original podla vin skoda.
Predtym som mal KYB nedalo sa na tom jazdit, teraz to je ako ine auto.
Popri tom sa menil komplet stabilizator, ulozenie tlmica, komplet predne ramena.
Zadok bol robeny v lete komplet vsetko, spokojnost.

Takze ak niekto laboruje ake tlmice, kym nedate origo, nikdy to nebude ok.
Kto ma 55mm otoc, odporucam tlmice zo superbu, auto je komfortnejsie, nenadskakuje na dierach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...