Přejít na obsah

Vrzání a pazvuky v interiéru


Bladik

Doporučené příspěvky

ja tedy řešil vrzání plastu kolem budíku, výdechů klimatizace, rádia a sředové konzole... Na všechny ty zvuky jsem strašně náchylný :D a nejvíc mě naučil passat B7 kde to byl vyloženě orchestr a tam jsem rozebíral a tlumil snad všechno.... Superb je na tom o něco lépe... a lépe se rozebírá :D 

 

1. Plast kolem budíku je asi nejhorší - dá se celkem jednouduše celý vymáčknout a sundat . Pomuže podlepení těch plastových zobáčků a celý jsem to podmazal vazelínou ( nebo nějakou hmotou co se za tepla nerozpouští) věc se tím vyřešila

 

2. Rádio a plast kolem něho se dá taky celkem snadno sundat. Od výroby už tam něco namazaného pod tím bylo ale jen tak trochu, pomohlo zase podlepení a vazelína už to nevrže a nepraská v tom, to samé plast kolem ovládání klimatizace a plast kolem voliče převodovky.

 

3. Výdechy klimatizace se dají opravdu snadno vyndat a také pomůže promazání 

 

4. Loketní opěrka vrzala trochu méně než v passatu ale když jsem na ní měl ruku tak na každe nerovnost mi pod ní vrzlo. Takže pomohlo stejné řešení jako u passata : celý ten plast pod opěrkou jsem urval a vrzání přestalo...

 

5. pak jsem ještě promazával výdech pro zadní cestujíci na středovém tunelu ( také se dá snado vyndat)

 

6. A pak mně přišlo že trochu vrzal i plast co kryje ofuk předního okna a středové repro ( kdo mám Canton) ten se dá taky lehce vycvaknout a promazat

 

Občas mi přijde že na kostkách pořád někde něco drnčí ale na to už asi nemám sílu... :D

Editováno: , autor: Greeg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkný seznam;-) na kostkach se projeví asi vše.Na těch mi chrastí pravé dveře vůbec netuším co,někdy to vypadá na repro,canton,někdy madlo,prostě chrasti,dále chrastí někde kolem ofuku čelního okna uprostřed.Možná to stejné co jsi řešil ty.Každopádně rozebírat já nic nebudu,ať to dělají v servisu,já na to nemám zručnost:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně v těch místech co píšeš mi to taky drnčí :D v těch dveřích fakt nevím to může být někde uvnitř - je tam toho spousta, u Passata jsem to řešil... půl dne jsem rozebíral a tlumil dveře u řidiče, pak to jdeš projet je to ok ale zase slyšíš dveře u spolujezdce a něco dalšího k tomu jako bonus takže to je fakt neřešitelné :D 

 

Ještě drnčí v B sloupku to posouvání pásu, na to pomohlo vycpání trochou látky a taky ještě drnčel vzádu ten plast brzdového led světla u zadního okna, pomůže taky podložení kouskem gumy na obou rozích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

To Greeg: plast okolo budikov a plast okolo radia - nevedel by si sem hodit video ako to jednoducho dat dole? Bojim sa aby som nejaky zobacek neurval.

Dik.

 

BTW vrzganie tesnenia dveri - v zime to ujde ale v lete to bol koncert, ale stacilo jemne premazat vonkajsie tesnenie (co ma povrch ako semis) gelom na tesnenia z Lidlu a uz pol roka je pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 myslím že zrovna z těchto dvou věcí zobáčky asi neurveš, kolem toho rádia je to fakt easy. Používám takový ty plastový tyčko-háky který jsou přímo na demontáž plastů v interieru ( to stojí pár korun, nic tím nepoškrábeš a perfektně se s tím dělá) U toho rádia je ten plast dost flexibilní. Stačí zajet pod ten okraj a pomalu to vymačkávat kolem dokola. Ten plast kolem budíků je trochu horší ale nic hroznýho. Myslím že jsem začínal z tý strany toho plexi nad budíkama, stačí pod to něco strčit, přizvednout ten plast a pak už pod to strčíš prsty a postupně to taháš ven. Tady to chce větší sílu a hlavně dát pozor aby to neprasklo. Hlavně je kritický to místo u nulovače km ( dole kde je to nejslabší) taky to vypadá že je ten plast dost křehký tak bych to doporučil udělat v létě a nebo pořádně vytopit auto aby ten plast nebyl studený...  no a pak už jenom oboje podlepit a podmazat pořádně vazelínou a máš klid :D tyhle 2 věci jsou asi nejhorší, no znova se mi to sundavat nechce protože bych sebe a vše okolo zase upatlal tím co jsme pod to dal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výdechy jsem taky vyndaval a promazával všechny i ten pro cestující vzadu :D ten na levo jde úplně sám, stačí to trochu " vydloubnout" v tom místě úplně nalevo ( ten výdech je až do konce palubovky a malá část je jakoby ze strany tak tam to nadzvednout a už vyjede skoro sám , není tam nic co by se mohlo poškodit tak bych se toho nebál, i ten prostřední velký výdech šel dobře ven...

 

jinak myslím že jsem přišel na to co mi tam drnčí na kostkách a asi to je ten mechanismus zavírání schránky u spolujezdce ( ten mechanismus na dvířkách) ale předběžně myslím že bude dost těžký se do toho dostat tak ještě nevím co s tím udělám :D  nicméně už se mi podařilo celý ty dvířka demontovat a zase úspěšně namontovat tak možná si je pak vezmu na nějaký dlouhý zimní večer domu a budu meditovat nad tím jak se do toho dostat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte,

máte niekto skúsenosť na S3 combi, že pri vyšších rýchlostiach cca 80 a vyššie je počuť cez okno akoby prúdenie vzduchu, resp. ako keby bolo trošku pootvorené okno?

Bol som s tým 2x v servise, prvý krát nezistili čo to robí, druhý krát zistili, že sa pravdepodobne vzduch víri okolo strešných lyžín. Každopádne, aj keď by to bolo to vírenie, nemalo by to byť počuť dnu. Na sedane taký zvuk nepočuť. Myslím, že by to mohli byť tesnenia, ale tvrdili, že tie sú ok.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně na S3 adaptivní podvozek vržou dvě věci:

 

1. když přejde nějaký hup, tak jakoby vržou tlumiče, jde to někde z podvozku, nesetkali jste se s tím?

2. Nastartuju auto a pak se ozve divný zvuk, jako někde za radiem, trvá tak dvě tři vteřiny a pak to přestane. 

 

Jen hádám, čím to může být:-(

 

ještě jsem to neřešil se servisem, ale při dalším budou mít práci

Editováno: , autor: homy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor u Superba je jeden projev, ktery se nestava u Octavky...mel jsem to ted ja a trochu jim to dalo nez-li na to prisli, je to jakesi proamazani napravnice...pokud se mi povede, zkusim sehnat fotku co kde promazali, ale ani ramena, ani ulozeni tlumicu, ani stabilizatory to nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 4. 5. 2017 na 7:30, NikolasCZ napsal:

Docela mne mrzí, že jsem po přečtení celého tématu jediný se zvláštním "pazvukem". Asi před týdnem se začal objevovat zvuk, co mě přivádí k šílenství - jde o zvuk, jako by v plechovém prostoru pod zadním sedadlem byla fazole a při každém podélném nebo příčném zrychlení rachotí po plechovém dně a to docela daleko. Jde o sedan vyrobený 2/2017. Ve vaně náhradního kola není nic, opravdu se to ozývá z prostoru pod zadními sedadly.

Budu to samozřejmě reklamovat, jsem zvědavý, jak se tam dostanou a jak to vyloví, protože jde podle zvuku docela o dlouhou dráhu, kterou tam ten předmět má k dispozici.

U mne zatím (8 tis. km) další zde běžné zvuky

  • vrže levé zrcátko při sklápění
  • hodně vrže plast středového panelu v místě styku se sedákem blízko západky pásu - v zatáčkách, při nastupování
  • Asi od 120 km/h mi aerodynamicky píská pravé zrcátko.

Ničeho dalšího jsem si zatím nevšiml. Nicméně ta "fazole v plechové bedně" mi bohatě stačí. Je vůbec možné se do toho prostoru v servisu dostat?

 

Tak k uvedenému - fazole pod sedadlem někam zapadla a už velmi dlouho po ní není stopy - ještě že tak

zrcátko a držák nápojů mi nějak opravili v Auto ROS v Brně - už nevrže ani jedno.

 

Pískání zrcátka se objevuje, ale není to žádná hrůza - je to spíš při bočním větru... Levé to nedělá.

 

Jinak jsem po 40 tis. spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2017 na 15:11, Shaarky napsal:

@Greeg o tom zámku u schránky spolujezdce jsem si to nedávno zrovna říkal také...když jsem otevřel schránku a přidržel v horní části, tak to přestalo. Dej vědět, jestli na něco přijdeš.

 

Zjistil jsem, že když přidržím zámek, i při zavřené schránce, je vše OK. Nezkoušel jsem to někdo rozebírat ? Dost mne ten zvuk irituje.

Ano, nabízí se humpolácká oprava vložení papírku...

2018-01-29 20_58_29-Clipboard.png

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vrátilo se mi auto ze servisu tak posílám foto.
Mně zase při přesáhutí jisté váhy v přihrádce vždy začala drnčet.
Už rok tam mám vlepený na pravé straně černý filc, který lehce tlačí na oblouček zavřené přihrádky viz šipka.
Drnčení z přihrádky přestalo , otvírání bez problémů a filc je po roce stále ok.prihradka 1.jpgprihradka 2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...já tu přihrádku rep. otevírací mechanismus vyřešil takto (resp. ve verzi 2.0 už to nemám až takto humpolácky, i když moc to vidět není a nalepil jsem to na to otevírání (druhý obrázek, šipky), ale pomohlo to. Tak blbost, zdá se, že více je funkční řešení výše. ;-) Dobrý tip @jak.cz !

 

5a806e459671c_2018-02-1117_16_46-Fotka-FotkyGoogle.png.thumb.jpg.dfd9740e78b9392068f7f0975c1a94d1.jpg5a806e4640033_2018-02-1117_22_41-Fotka-FotkyGoogle.png.thumb.jpg.3c712bb83151afd5b95e7257b4793522.jpg

 

Bohužel jsem přišel na nový zvuk :-))) , v místě, kde se dotýká sedačka řidiče středového tunelu/loketky. Vrazil jsem tam kus látky a je klid... to fotit nebudu, bylo to, co jsem měl po ruce a ten kus látky byly kalhotky ;-) Neznáte někdo lepší řešení, kůži mám ošetřenou, uvažuji o nějakém prostředku s přídavkem včelího vosku. Zajímavé je, že to nebyl zvuk vrzání kůže, ale také jakoby klepání.

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mam Superba necely rok, pri akceleraci od cca 80 km/hod se oziva jemne rezenovani z mist vepredu nalevo od ridice (z A sloupku a nebo nekde v tech mistech, zni to jako tvrdy plast o sklo nebo dva tvrde plasty o sebe), v servise se na to divali, nicmeme nic nevyresili a pred dalsi reklamaci varuji, ze by muselo dojit k vetsi demontazi oblozeni ci palubovky a hrozi dalsi nove pazvuky.

 

Poradite co by to mohlo byt a jestli jsou obavy servisu opravnene nebo se me chteli jen zbavit? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může to být hodně věcí, zkus při jízdě přitlačit na určitá místa (výplň dveří, A sloupek, budíky, kokpit atd) většinou se dá vyřešit všechno, jen je potřeba přijít na to co to je. Při demontáži palubky podle mě žádné další pazvuky nehrozí když to bude dělat někdo kdo to umí, při demontáži výplně dveří bych doporučoval popřípadě vyměnit ty špunty na kterých drží a dal si pozor na plechovou svorku do které je zacvaknutý přitahovač (aby po demontáži nepolevil nýtek)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...