Přejít na obsah

Vrzání a pazvuky v interiéru


Bladik

Doporučené příspěvky

To Greeg a PetrKV: vrzání v předních dveřích jsem řešil u levých předních dveří a měl jsem trabl v horním ukotvení madla dveří, je tam na výplni trn, který jde proti plechovému držáku, musel jsem ho přihnout a pro jistotu ještě omotal textilní páskou.... mám po vrzání...:rolleyes:

 

To Shaarky a Homy: na vrzání přední nápravy je přípis z bolky, na promazání uložení předních ramen, teď jsem po promazání ve fázi testu.... jinak jsem to už reklamoval třikrát...:wacko:

Editováno: , autor: MatySV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

V místě, kde se dotýká sedačka řidiče středového tunelu/loketky, mi to lupe/vrže za jízdy a problém ošetření kůže to není. Aktuálně tam mám tento bazmek a je po zvuku, ale neřešil jste to někdo ? ...ono to tam možná nakonec i nechám, tak nějak ta sedačka nějak "lépe drží za jízdy", ale chtělo by to něco kvalitnějšího asi.

 

image.thumb.png.71f540242e2a1855ce315385c26ccbd2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Neco mi klepe na prave strane zadniho sedadla. Puvodne jsem si myslel, ze je to podvozek, ale kdyz jsem sklopil sedacky a projel jsem se s tim, tak to klepat prestalo. Zkousel jsem hledat, co by to mohlo byt, ale nic volneho jsem nenasel. Netusite nekdo? Nekdo tu psal neco o nejakem plastu, ktery spojuje sedadlo s karoserii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nieco podobne mi zacalo na Golfe, a ked mi chalani v servise povedali ako by postupovali a kolko by som bol bez auta, tak som sa na to vy... a medzi sedacku a plochu o ktoru sa opiera tesne nad zamkom som dal kusok peny na vypodlozenie, a zatial je klud. Skus ci to pomoze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně takhle jsem začínal hledat pazvuk zezadu. Sedadla,pod nimi všude kolem co je volného, působilo to jako placebo,  sedadla se zaklaply a dobrý. Jezdil jsem s odklopenýma a skutečně to nebylo tak slyšet. Jakoby to šlo do prostoru jinak. Jenže to ve skutečnosti bylo hydrolůžko /obě/. Kovový zvuk, stačí i malá rychlost po panelce,vycházelo to přesně pod zadním sedadlem. Vyměnil jsem a naprostý klid.

Editováno: , autor: tomson1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/30/2018 at 9:45 AM, tomson1 said:

Přesně takhle jsem začínal hledat pazvuk zezadu. Sedadla,pod nimi všude kolem co je volného, působilo to jako placebo,  sedadla se zaklaply a dobrý. Jezdil jsem s odklopenýma a skutečně to nebylo tak slyšet. Jakoby to šlo do prostoru jinak. Jenže to ve skutečnosti bylo hydrolůžko /obě/. Kovový zvuk, stačí i malá rychlost po panelce,vycházelo to přesně pod zadním sedadlem. Vyměnil jsem a naprostý klid.

 

Hydroluzka stale jeste vymenene nemam ( ale pujdou, jsem v TPI, ktere se tu uvadelo ). To sklopeni sedadel me prave primelo k tomu, zda je potreba ty hydroluzka vubec menit, jestli to fakt jen neklepe neco jineho - ale asi mas pravdu, ono to jen asi trochu lepe tlumi sireni zvuku. Nicmene, uz jsou 3 veci, ktere pujdou na reklamaci ( vrzani predni napravy, hydroluzka, nefunguje zadni nahon ). A to jsem tam byl nedavno ohledne chromovanych list ( s hydroluzkama tehdy nevedeli co ) :-/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do poslední chvíle jsem věřil, že to hydrolůžka nejsou, prolezl jsem vzadu kde co a nic jsem nenašel, bohužel to byly. Škodovky mám už plné kecky, příště si to moc rozmyslím,jestli ještě vůbec koupím. Jde o to, že v autě přes mega řeším pazvuky  a pořád něco. Musím ale na duhou stranu říct, pokud to vyladíš  ;)tak to svezení bez rušivých elementů je fakt hodně dobré. Mluvím za Laurina 206KW

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

45 minutes ago, tomson1 said:

Do poslední chvíle jsem věřil, že to hydrolůžka nejsou, prolezl jsem vzadu kde co a nic jsem nenašel, bohužel to byly. Škodovky mám už plné kecky, příště si to moc rozmyslím,jestli ještě vůbec koupím. Jde o to, že v autě přes mega řeším pazvuky  a pořád něco. Musím ale na duhou stranu říct, pokud to vyladíš  ;)tak to svezení bez rušivých elementů je fakt hodně dobré. Mluvím za Laurina 206KW

.

 

Rozumim Ti, mam uplne stejne pocity. Jak to tak vsechno procitam tady na foru, tak je to auto hrozne ojebane na to, kolik stalo.

Jinak, taky mam S3 L&K 206kW.

 

Tobe se to uz vsechno podarilo vyladit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 12. 2017 na 11:08, homy napsal:

Mně na S3 adaptivní podvozek vržou dvě věci:

 

1. když přejde nějaký hup, tak jakoby vržou tlumiče, jde to někde z podvozku, nesetkali jste se s tím?

2. Nastartuju auto a pak se ozve divný zvuk, jako někde za radiem, trvá tak dvě tři vteřiny a pak to přestane. 

 

Jen hádám, čím to může být:-(

 

ještě jsem to neřešil se servisem, ale při dalším budou mít práci

Ahoj, ten zvuk po nastartovani niekde spoza radia ti nejako poriesili? Bolo to toto?

https://photos.app.goo.gl/pXQt8za3RwDZurdJ8

Vzdy po nastartovani a potom este niekedy po zmene vyduchu tlacitkom na ventilacii.

U mna to robia klapky ventilacie. Premazavali mi nejake tiahla, ale pomohlo to len ciastocne - robi to menej casto a tichsie, ale stale velmi zretelne.

Rad by som ich v sservise nasmeroval, nech to nerobia na 3-4 krat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrže tunel na straně sedačky řidiče. Místo kde jsou díry na napoje. Ale jen strana u řidiče. Jak je auto v krutu. Třeba pomalý nájezd na vyšší retardér v do zatáčky. Ale dá se to opakovat i zmacknutim rukou.
Motorky oken byly posádkou přirovnány k navijáku na lano.
Vrzání vyklápěcí schránky v tunelu pro cestující vzadu rozesmálo na celou minutu posádku.... Zkusim zda to přejde samo. Třeba je to novotou.
... Jsem vlastně rád že hodně plastů nevrže.

Odesláno z mého E5823 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 5. 2018 na 12:15, uxx napsal:

 

Hydroluzka stale jeste vymenene nemam ( ale pujdou, jsem v TPI, ktere se tu uvadelo ). To sklopeni sedadel me prave primelo k tomu, zda je potreba ty hydroluzka vubec menit, jestli to fakt jen neklepe neco jineho - ale asi mas pravdu, ono to jen asi trochu lepe tlumi sireni zvuku. Nicmene, uz jsou 3 veci, ktere pujdou na reklamaci ( vrzani predni napravy, hydroluzka, nefunguje zadni nahon ). A to jsem tam byl nedavno ohledne chromovanych list ( s hydroluzkama tehdy nevedeli co ) :-/.

Jak jsi poznal, že nefunguje zadní náhon?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/7/2018 at 4:05 PM, Delphin said:

Jak jsi poznal, že nefunguje zadní náhon?

Zkoušel jsem launch control a prokluzovaly kola, asi tak 2-3 s, což mi přišlo divné. Tak jsem si toho začal všímat. Pak jsem se podíval do diagnostiky a byla tam chyba něco jako "haldex pump fault".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
před 3 hodinami, Shaarky napsal:

Tu středovou konzoli vyndat kompletně, tzn. provést demontáž středové konzole? DÍKY

 

Ano, zadni rámeček s ofukem, ofuk, loletku, pak bocni kryty stredove konzole, ramecek radici paky, climatronic, popelnik a vyndat celou stredovou konzoli. Jestli mas uz nejaky z tech novych displeju, je lepsi vyndat i ten aby nedoslo k poskrabani spodni hrany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Maaarty92 díky, jsem se do toho pustil, snad jen dodám, že i když má člověk starší Columbus, je lepší to oblepit, protože ten středový panel jde dolů přes řadící páku dost blbě :-) - alespoň pro amatéra jako jsem já...

 

Jinak tedy ten zvuk, co to dělalo - dávám zde video před a pak již po demontáži, v držáků nápojů je prostě příliš velká vůle - řešení také přikládám.

 

Jinak jsem postupoval podle zde umístěných příruček a sice  (pokud to vadí, snad cenzor zasáhne) :

(ale jsou tam i věci, které tam chybí...takže člověk musí improvizovat trochu)

SmartSelect_20180622-192335_OneDrive.thumb.jpg.8cdd36f414d0d0328066f561ac6a7af1.jpgSmartSelect_20180622-192327_OneDrive.thumb.jpg.6551769ca5db2964382625c80bbda268.jpgSmartSelect_20180622-192319_OneDrive.thumb.jpg.5a76aae83e1fb53ba5a3e25f8ded54d0.jpgSmartSelect_20180622-192259_OneDrive.thumb.jpg.9a96dfcb62ada3bdb76a28691994fac5.jpgSmartSelect_20180622-190319_Drive.thumb.jpg.4fa9e897bdd7f49281879f5263504f33.jpgSmartSelect_20180622-192344_OneDrive.thumb.jpg.4f964e71c8acf570db6466d81ba212b1.jpg

 

A řešení - vymezit vůli těch plastových pacek na držáku nápojů ze spodu :

image.thumb.png.8489b6487ba1a61ec1178cc27ec93808.png

 

Foto z demontáže :

image.thumb.png.ca9e08bbb9e9f04a2a646e7efee179c9.pngimage.thumb.png.fdd0b4d9fa3ad96ba471e23a43acba19.pngimage.thumb.png.dd8d0b94a25fc82af4da9f824b9e03e3.pngimage.thumb.png.94798a287e57170f7c342ddfb3f9e486.png

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...