Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdar pánové :-)

 

Přišel čas na změnu rádia je to celkem akutní dosavadní mi už nedostačuje...Adaptér na flashku funguje jen 10 vteřin pak přepíná jak divý zpátky na rádio,pálit disky fakt nebudu nejsem otrok doby :-)

Má někdo nějakou vysouvačku v supu ve vrchní pozici šuplíčku ?

 

Co chci, aby to umělo ? Určitě přehrávat hudbu :-D :-D :-) A také mp4 videa :-) mechaniku určitě v radiu nepotřebuju :-) GPS je výhodou není nutností :-) ovladač také neni potřeba :-) Je zbytečný pokud zrovna nesedím v zadu a byl bych lenivý se natahovat dopředu :-)

 

Zatím jsem koukal na XTRONS D714SG , ale to sem jen fakt kouknul :-) vypadá hodně dobře :-) cenovka je 7k +-

 

Kdyžtak poraďte nějaké 1din vysouvací kvalitní,dobré nejlépe levné :-D :-D pač ty repro budou něco taky stát :-) Popřípadě zesík :-) ,

 

Díky moc za rady postřehy atd. :-) Už sem to trošku konzultoval se Supíkem :-)

 

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xtrons není dobrá volba, to je pravda. Ono to nabízí hodně věcí, ale nevydrží to a konkrétně u vyjížděček je nutná fakt kvalita mechaniky

Zaměřit se na renomované a vyzkoušené značky jako:
Alpine, Pioneer, Kenwood (ten toho podporuje nejvíce na koncernu-bohužel nedělá moc vyjížděček),JVC,(Sony), Blaupunkt, Panasonic, Clarion...

Nepohrdnout ani starší, ale vyzkoušenou vyjížděčkou vyšší řady, např. Alpine řady IVA, bohužel poslední dobou je po vyjížděčkách docela sháňka

Při ev. koupi starší pořádně vyzkoušet displej, jestli nerachtá, když vyjíždí a vůli vysunutého displeje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ještě takový dotázek :-) Jak je řešená muzika originál v supu ? :-) Mám symphony radio takze kable jdou od radia do repro pouze bez vyhýbek jo ? tot vse pač tam zadny zesik neni nic.... A taky mě zajímalo kdyz rádi ma výkon 4x50W jak jsou natom parametrově originální reproduktory :-)

 

Dikes za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano kabely od radia v origo jsou bez výhybek, je to řešeno pouze kondíkem na výškáčích

Defakto nové radio jen píchneš na ISO konektor a hraješ.

Většinou je ale nutno prohodit červený a žlutý kabel na ISO konektrou (stálý a budící proud) - to je vlastně jediný zásah. Vetšina radií mají tyto kabely rozpojitelné a lze je tak snadno prohodit. Výkon na origo repro je dostačující, resp. origo radio má výkon ještě nižší, čili nemusíš mít obavy, že by to nehrálo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oka SuperB :-)

 

A když budu vybírat repro naco se mám koukat ? Jen aby měli rozměr 165mm + budu potrebovat podlozky jak veliké ? Jaký výkon repro zvolit kolikW/W RMS/Ohmů ?? Mám to v plánu tak, že v zadu v kufru bude zesilovač 4 kanál a do něj povedou cinche z rádia a pak s toho zesiku rozvedu kabely do jednotlivých dveří

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MDF kroužky podle hloubky repro, většinou stačí kolem 30mm

Výkon je věc individální. Vždy se zaměř na RMS výkon (nikoli maximální) a mělo by platit, že výkon zesíku by měl být vyšší, než výkon repro

Obecně 50W RMS udělá docela pěknej randál. Jinak jak je zvykem popisovat, že rádia mají 4x50W, není to pravda, je to opět výkon maximální a ve finále z toho vyleze 4x15W RMS - tak aby ses nedivil, že Ti píšu o padesáti Watech, které domněle máš.

U výběru repro se zaměř na renomované značky a spíše než výkon je důležitá citlivost v dB. Čím vyšší, tím hlasitěji bude repro hrát.

Příklad: zesík 4x75W a k tomu komponentní repro 4x50W Ti udělá v autě fakt slušnej randál, až budeš mile překvapen. A samozřejmě nejde o randál, ale o kvalitu a až to poprvé pustíš a naladíš, budeš určitě mile překvapen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo oka ty kroužky MDF se dávají jen zdůvodu, že modernější repro sou hloubější ano ? A kdyz tam dam ty podlozky MDF tak v tapecu je jeste dostatek mista a vleze to tam bez obtizi ? Další věc je třeba vyhybku dávat do každých dveří nebo je mám nejlepe nechat u zesíku a pak vést do každých dveří 2x dvojlinku ?

 

Kolik máš Hanz ty vykon repro ? Ať mám představu ?

 

Jinak Marťas(MrChodny) mi podle ETky zjistil ze stredobasy v supu origa maji 50W a vyskace 20W

 

A jake sou kvalitní značky repro ? rainbow,hertz,magnat ?

 

Tak tady prvni kandidát http://www.ahifi.cz/reproduktory-rainbow-dl-c6-2.html

Snad ty vyskace vlezou misto puvodniho :-)

 

Koukám na Rainbow SL-W6 a vypadají celkem ok :-)

 

 

edit:

 

Tak žeby i zesik ? http://www.ahifi.cz/zesilovac-pioneer-gm-d8604.html

 

edit2:

 

A jaký tlumicí materiál nejlepe použít ?

http://www.ahifi.cz/tlumeni-odhlucneni-vozidel/2/

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kroužky proto, že origo jsou vzazeny do jakéhosi nesmyslného plastu a vystupují ven. Prostoru k tapecu je pak dost, ať tam dáš cokoli hlubokého.

Já jsem výkonově takto: Dole středobasy Morel Pulse 2x120W RMS, výšky Rainbow SL-T25 2x100W RMS - ale hnáno v aktivním zapojení (tedy bez výhybek) na čtyřkanál (2xstředobas a 2xvýšky). Celkem tedy 440W RMS. Na pohodovou muziku Ti ale stačí čtvrtina až třetina tohoto výkonu celkem, i tak to bude randál, neboj.

Jinak výhybky jsou ideální mimo dveře, není tam totiž moc místa, a do dveří hnát 2x2linku

Značky repro jsi napsal velice dobře, vydrží Ti celý život. Z těch třech bych zvolil určitě Rainbow - hodně muziky za málo peněz a znám pár nadšenců, co s nimi vyhráli souteže SQ. Jinak zesík dobrý, ale tenhle je rozhodně lepší i koukám levnější (vyzkoušeno na pár autech): http://www.audioland.cz/zesilovac-rainbow-ipaul-4-300/

Navíc, by se náramně hodil k těm repro a měl bys vše od jedné značky, což má velký smysl.

Jako tlumení mohu doporučit STP, defakto nic jiného vyzkoušeno nemám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ten tlumící matroš stačí tento ? http://www.ahifi.cz/tlumici-material-stp-anticor-l-1-8-mm.html

 

A tady tohle použiju po trase kde taham kabel atd. http://www.ahifi.cz/tlumici-material-gladen-aero-wave.html

 

Podložky sem našel tyhle. http://www.audioland.cz/mdf-podlozky-skoda-fabia-octavia-rapid-superb/ Jen donich vyvrtam další dírky . Do stahovačky ty mdf podložky si přichycoval samořezkou nebo šroubek s matkou ? mezi plechem a podložkou si dával nějaké lepidlo ?

 

Taky mám dotaz ohledně tahání kabelů mám zadní sedačky napevno budu muset vyřezat nějakou díru na kabely nebo tam je nekde nejaká možnost ?

 

Jaký použít přůřez kabelů od baterie k zesiku ? Kudy natahnout ty kabely pres stenu mezi baterkou a palubkou ? Potom to tahat kolem ridice asi ze ?

 

Průřez kabelů k reprákům ? Nějaké stínění mít mají ? :-D Ty váškáče umístim snadno misto origo vyskačů ? nebo budu muset zasáhnout do origo místa ?

 

A jaké použít kabely od rádia k zesilovači na signál ? + když už budu tahnout signál z rádia tak jeste je třeba tahat nějaké kabely? spínání zesíku ? Kolik žil ?

 

 

Takže horký kandidát je zatim

 

 

4x repro s vyškačem RAINBOW DL-C6,2

Zesík  RAINBOW iPaul 4.300

 

Díky moc za rady a čas když už do toho jdu chci mit fakt kvalitu abych to nemusel rozebirat 5x ale jednou a pořádně :-) Už sem aji obědnal z netu ty cvočky na tapec co drží dveře :-) 50ks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny 3 odkazy OK. To slabší STP je dobré v tom, že se nemusí nahřívat a dobře se s tím dělá

Podložky jsem řešil 5 samořezkama a mezni nimi a plechem jsem dal STP. Koružky doporučuji nabarvit (čímkoli) - nemají rády vlhkost

Kabely pod sedačkou táhnout po starnaách, místo tam je

napájecí kabely v Tvém případě min 25mm2, nezapomenout na pojistku co nejblíže k akumulátoru, kabely lze protáhnout pod baterkou (je tam záslepka, ale pozor po protažení - pořádně oplácat silikonem, aby nešla vlhkost pod koberec

Reprokabel dát 2,5mm2 - stínění ne, ale měl by vést mimo napájecí kabel, ani se křížit

Výškáče jdou upravit do trojúhelníčků (přilepit přišroubovat) - zásahu se asi nevyhneš, ale na vrakovišti se dají sehnat za 100Kč

Kabely RCA normálně obyč, co bude po ruce s buzením na zesilovač 5metrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak po trošku delší odmlce zase oživuji vlákno :-) Táááák :-) Jelikož se blíží léto a zase se začnou zapalovat lejtka tak bych pokračoval :-)

 

Akorát snižuji priority v rádiu kašlu na vyklápěčku/vysouvačku atd. Pujdu do klasiky 1DIN . Dá se sehnat něco obstojného v cenové relaci do 4k ?

 

Koukal jsem třeba na toto ALPINE

 

http://www.ahifi.cz/autoradio-alpine-ute-92bt.html

 

ale nemám páru jestli zato vůbec stojí.

 

Rádio může být uplně decentní usb vstup klidně zezadu na kablík nemusí být ani na přednim panelu . Spokojím se i jen se slotem na SD karty.CD mechaniku nepotřebuji stejně ji nebudu používat.

 

 

edit. repro rainbow a zesik iPaul  4.300 je stále aktuální :-)

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych to rádio tam fouknul a chvili jezdit v origo repru :-) Takže počítám stím, že to rádio co jsem poslal bude určitě lepší než origo symphony ne ? Co nato náš vrchní professionál SUP ? Samozřejmě to rádio pak bude dávat signál zesíku v kufru a ten bude krmit repro ve všech dveřích :-) Ale prvně koupim rádio a jakmile se oteplí tak bych to předělal :-) Teď to nemá pro mě moc cenu když je venku hnusně a garáž mám jakštakš velkou ale neni vytápěná :-)

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta Alpine, co jsi poslal má jednu vynikající věc a to jsou zabudované časové korekce (DSP)

S tím si určitě vyhraješ

S podobným klonem Alpine (CDE a číslo už nevím) vyhrál kámoš první místo EASCA v ČR v kategorii MINI

Toť moje recenze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nemusím se jí bát jo ? :-) Dobré je, že to zvládne přes Bluetooth komunikovat s mým androidem a poštět přes to hudbu, ale stejně přes sdčko či usb to bude lepší :-)

 

Jinak co se týče výkonu když zatim budu chvíli bez zesíku a nových repro tak hrát to bude stejně jak symphony nebo ještě lépe ?

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrát to bude. Ale nebude to ono. No záleží na tom, jak moc jsi náročný.

Rozhodně to bude lepší, než 15let starý typ radia

Pokud poušíš radio, nezapomeň na fantomové napájení a přehodit žlutý a červený kabel na ISO (stálý a napájení).

Alpine na to ale bývá připravená, žlutý a červený bývají rozpojitelné, takže si uživatel sám může přehodit, nebo zvolit, jestli chce, aby radio hrálo bez spínání klíčku "natvrdo"

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caues :-) Tak jsem to dal do káry :-)

 

Zapojil sem to podle barev

 

červená do červené

orandžová do orandžové

žlutá do žluté

 

při tomto zapojení to funguje tak, že při zasunutí klíčku a otočení do polohy 1 radio dostane šťávu bez klíčků nejde zapnout.Ale je to problem v tom, že když radio neni připojené tka při vytažení klíčků ze spínačky se mi auto komplet odemkne ihned asi 0,0003 prd vteřiny...Když rádio v tomto zapojení nechám zapojené a vytáhnu klíček ze spínačky rádio hraje jeste 10 sekund a pak se vypne a pak se teprve odemkne auto.

 

 

Když sem zapojil žlutý z rádia na červený tak sem viděl při zasunutí kontaktu mikro jiskřičku.

 

 

Chtěl bych, aby rádio šlo zapnout bez ohledu na zasunutý klíček, ale zase aby mi při vytáhnutí klíčku to rádio vyplo.

 

Jak to teda přesně zapojit? Jinak rádio hraje dobře i bez toho zapojeného pinu natom fantomovém něčem do antény :-D

 

 

 

 

post-41104-0-36968300-1454071564_thumb.j

post-41104-0-46964200-1454071574_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spínané (budící) napětí od radia. Na Alpine to bývá modro/bílý. Bývá označen REMOTE TURN-ON

Na tento kabel si pak připojíš i budící napětí zesilovače

Mínus, čili kostru si to bere z obalu autorádia, já někdy ještě doporučuji šasí radia znovu ukostřit (propojit s černým)

(To byla první odpověď na předchozí příspěvek)

Za chvíli Ti napíšu ohledně zapojení

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...