Přejít na obsah

Málo účinná klimatizace


danac

Doporučené příspěvky

Nemáte prosím někdo zkušenosti s klimou suoerb II combi TDI 125 kw . I po doplnění chladiva začíná pozdě chladit a chlazení je málo účinné. V neznačkovém servisu mi bylo řečeno že to může být kompresor a s výměnou kompresoru musí vyměnit dehydrátor i chladič cca 15000 plus. Auto od roku 2010. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš bych to viděl na ventil kompresoru - dost častá závada. Záleží kolik máš najeto a jestli nebude lepší sehnat nový kompresor,dá se i kolem 5-6 tis, ventil podle typu se dá sehnat od 1000-2200 Kč.

 

S 15 000 Kč bych je poslal do ři.i To by musel být kompresor zadřený a všude plno špon.

 

Tady příklad inzerátu :

 

http://auto.bazos.cz/inzerat/50238949/Novy-kompresor-klimatizace-Sanden-Audi-Skoda-Seat-VW.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte prosím někdo zkušenosti s klimou suoerb II combi TDI 125 kw . I po doplnění chladiva začíná pozdě chladit a chlazení je málo účinné. V neznačkovém servisu mi bylo řečeno že to může být kompresor a s výměnou kompresoru musí vyměnit dehydrátor i chladič cca 15000 plus. Auto od roku 2010. Díky

Cau prosim te ja mam uplne stejny problem i stejne auto, uz si to nejak vyresil mohl bys prozdradit cim to bylo????

Diky ti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau mel jsem ten samy problem vyreseno

Auto 2010 najeto 280xxx km jeden rok to chladilo a pak nic moc chladic byl takovy otukany a vostiny uzavrene tak jsem daval za vinu tomu chladici nekda to chladilo relativne brzo a nekdy dyl v urcitych intervalech vymenen chladic ale nechtelo se to pri plneni naplnit kmpresor nespinala me se nechtelo laborovat s cidlem ktere asi bylo pricinou tak jsem dal novy klima kompresor za 4500 org. A ted to maka super. Cena 15 tis mi prijde normalni ale ja bych to tay nedal me to vyslo 2600 chladic cca 30 kc tesnici krouzky 4500 kompresor plneni s mediem zdarma .

Editováno: , autor: jirka toledo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...

Mám podobný problém - klima nabíhá pozdě nebo vůbec. Když se jí chce, tak chladí jako blázen. Když nemá den, tak naopak topí. Kalibrace klapek Climatronikem nepomohla. Vypozoroval jsem ale zajímavo věc - téměř jistě začne chladit, když jedu na neutrál (ale auto musí jet, jak stojí, tak to nezafunguje). Napadá někoho, co by mohlo být příčinou? Je to Superb Combi 3,6 z roku 2010, najeto 135 kkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím, mám stejný Superb a mám i stejný problém. Prostě po nastartování klima neběží a naskočí tak po cca 5km nebo po 10 minutách a furt to blbne. Jinak je nově naplněná.

Co se týče příspěvku od Eddieho tak se mi to zdá jako nesmysl.

Mně se taky po několika sekundách překlopí klapka na vnitřní okruh. Je to logické, protože do auta nepůjde teplý vzduch z venčí, ale bude tam kolovat ten nachlazený vzduch. Nehledě na to, že ta klapka na to nemuže mít vliv, když se vzduch chladí až za klapkou přepínající vnitřní a venkovní okruh a né před ní.

 

Řešil už někdo tento problém?

Děkuji Lukáš

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, tak jsem za 3500 sehnal nový originální kompresor. Přemýšlím, že bych vyměnil doma. U jednoho pána bych si to nechal odsát. Nikdy jsem kompresor neměnil, ale už mám spoustu za sebou, tak věřím, že to bude hračka. Jen by mě zajímalo, jeslti se to fakt nechá bezpečně udělat doma nebo lepší dát do servisu. Na netu se píše, že je potřeba i vyměnit vysoušeč.

Měnil jste někdo kompresor nebo máte s tím zkušenosti na co si dát pozor? Obnáší to jen výmenu dílu za díl a těsnící kroužky nebo je tam nějaké riziko. Počítám, že přidřený není, tak snad není nutný výplach klimošky.

Děkuji za informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...