Přejít na obsah

Nestartuje (motor s karburátorem)


m.macala

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás! Potřebuji radu. Kamarád vlastní favorit, který nechce startovat... Někdy se točí ale nenaskočí, ale ještě častěji se po otočení klíčku do polohy II neozve nic jiného než cvaknutí... A nic... Přitom při roztlačení chytne hned. Vůbec nevím, čím to může být :( Za každou radu předem díky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobne veci robila aj nasa 105-ka. V poho startovala, ale stalo sa ze nechcela, tocila, tocila, ale nezapalovala, vobec nechytala, jedine roztlacit. Dali sme novu baterku, sviecky a nepomohlo. Nastastie uz hnije na vrakovisku lol POdla mna je chyba v starteri. Mozno je niekde zly kontakt.. (si myslim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď len cvakne a netočí to znamená , že vysunie pastorok ale nezačne otáčať. Asi bude zlé relé v štartri. Ono štartér má veľký príkon na to aby sa zapínal vypínačom v zapaľovacej skrinke. Cez zapaľovaciu skrinku zapneme len vysunutie pastorka. Tým že sa pastorok vysunie, zopne (resp. mal by zopnúť) výkonové relé ktoré je priamo v štartri a štartér začne otáčať. Mimochodom ak si si niekedy všimol od baterky od + idú dva káble, jeden pre všetky elektrospotrebiče a jeden rovno do štartra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobrý den obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc.vcera som vymenil poistky na mojom favorite a bolo vsetko v poriadku.bol som u svokry a ku nam domov je to asi 50km.dorazil som v pohode,ale vecer ked som siel na nakup,tak zastal a uz nenastartoval.starter toci toci ale nenaskoci.je to karburator verzia,47kw.Za kazdu radu Vam budem velmi vdacný.dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim,mam stejnej problem...Kdyz otocim klickem Tak auto se snazi nastartovat ale jak psal ted predchudce ze mu nenastartoval tak mam podobnej problem...Takze:Normalne jsem vyndal a vymenil svicky do meho favorita a je to stejny problem nenastartuje nevim cim to je vymenil jsem i civku ale porad nic zkousel jsem u svicek jestli dava jiskru ale nedava nevim v cem je problem moje auto mam rad a nechci ho davat pryc:-(Prosim poradte budu vdecen a budu cekat na vase odpovedi...(Jestli by ste mi mohli napsat na e-mail vase odpovedi)E-mail Karlos.1989@seznam.cz budu na vasi odpoved cekat s predem dekuji Karel Svoboda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karburátor nemá snímač otáček.

Já bych to viděl v elektrice: - rozdělovač - víčko (je tam uhlík), palec (je tam odpor), kabel mezi indučkou a rozdělovačem a nakonec indučka.

Nebo taky možná upadenej kablík na indučce.

Ještě to může dělat kondenzátor v rozdělovači - na ten bych možná vsadil.

Jde tam benzín? - smrdí to z výfuku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
Karburátor nemá snímač otáček.

Já bych to viděl v elektrice: - rozdělovač - víčko (je tam uhlík), palec (je tam odpor), kabel mezi indučkou a rozdělovačem a nakonec indučka.

Nebo taky možná upadenej kablík na indučce.

Ještě to může dělat kondenzátor v rozdělovači - na ten bych možná vsadil.

Jde tam benzín? - smrdí to z výfuku?

otec ma podobni problem toci toci ale nic

stale pozerame rozdelovac sviecky cievku atd pozreli sme aj poistkovu skrinku a museli sme preletovat kontakti na jednom relatku

lebo sa to stale vybera a je tam malo mietka tak sa to ulomilo bolo tam kopec kablov ktore ani neviem k comu su dali sme aj inu hlavu rozdelovaca a palec

raz sme mali problem v tom ze bol jedeen kaplik tusim od hmloviek neodborne zavedeni opreti o kostru a prerazalo to akonahle sme ho zodvihli tak nastartoval na prvy sup

poradim ti vyber sviecky ocisti ich aj palec,vnutorne kontakti v hlave rozdelovaca,niecim vyfukaj rozdelovac aj elektricke spoje k elektrickemu zapalovaniu ak mas aj to daj dole cele odstran hrdzu pokiv so skrinkou s poistkami

malo by potom naskocit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravím Vás! Potřebuji radu. Kamarád vlastní favorit, který nechce startovat... Někdy se točí ale nenaskočí, ale ještě častěji se po otočení klíčku do polohy II neozve nic jiného než cvaknutí... A nic... Přitom při roztlačení chytne hned. Vůbec nevím, čím to může být :( Za každou radu předem díky!!!

Měl jsem tento problém se 120L. Zkus se podívat,jestli někde nemáš šluslej drát nebo špatný ukostření. To relé by taky mohlo být. Moc se v elektru nevyznám, ale minimálně projít ukostření by mohl zvládnout každej :) Hodně štěstí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mám favorita 136 glx (krburátor)r.v.1993.Štartuje takmer na prvú šupu,prvý den,druhý,niekedy aj tretí.To znamená,že na tretí den(keď 3 dni nejazdím) už musím dlhšie pretáčať,po 4-dňoch už nechytne a na rad ide nabíjačka.Javí sa mi to tak,že čím viacej je v klude,tým sa to zhoršuje.Palivo ide,po chvílke ho aj cítit a sviečky sú mokré(stihne ho prechlastať)Iskra takisto ide.Vymenil som sviečky,indučku,dokonca som pri štartovaní otváral zátku nádrže,lebo som mal podozrenie na podtlak.Vie mi niekto poradiť????Už sa rozhodujem zaobstarať druhý karburátor,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne robi nieco velmi podobne. Kupil som novu baterku a to iste. Vyskusal som inu novu a stale to iste. Najprv si zmeraj kludovy odber. Ale ta baterka sa ti nova zide tak ci tak.

Mne nieco baterku vybija. Len neviem dojst na to ze co. Bolo by to jednoduche keby ju nieco vybijalo stale. To sa lahko hlada.

No mne ju nieco vybija len sem tam. A to je dost komplikovane zmerat kedze merias a vsetko je v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...