Přejít na obsah

Nestartuje (motor s karburátorem)


m.macala

Doporučené příspěvky

Prebehol som kontakty z baterky cez starter as do vnutra vsetky vyzeraju ok ....baterku mam novu skusal sem ich porozpajat a znova zapojit ucinok ziadny ...zeby ten starter?

ČÍM si je prebehol? Vočima, nebo aspoň nějakým indikátorem, jestli na nich je napětí? Elektrika se vyznačuje tím, že chodí po drátech a NENÍ VIDĚT, zato ráda kope - takže když si chceš bejt jistej, musíš si ji nějak zviditelnit - žárovkou, zkoušečkou, měřákem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo bila to baterka typek mi to z druhou  baterkou narychlo premeral normal i  pri nastartovanem a secko bilo v poho ,  rikal ze sem nechal asi neco zaple cos je blbost alebo mi neco visava baterku  mozno chyba v elektrike mam preskusat poistnu skrinku , tak to mosim pogoglit jak na to ....ekar neser je to moje prvni auto mam ho zatim 3 mjesice a nejvjeci moje operace bila vymnena filtru , nikdo ucený z neba nedrbel :D...

Editováno: , autor: BORISAK47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba já měl svoji první jednoduchou, samodomo stavěnou zkoušečku dřív než "dospělý"  kolo a svůj první měřák (schopnej měřit i na síti 230V) jsem si za uškudlený peníze kupoval podstatně dřív, než jsem šel dělat autoškolu na fichtla ... A to stál 16 stovek čili celou tehdejší máminu vejplatu - a rozhodně nebyl ani zdaleka tak přesnej ani jednoduše obsluhovatelnej jako dnešní digitální multimetry, který koupíš u kdejakýho ŤingŤonga na tržnici za 120 - 150 kaček...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo bila to baterka typek mi to z druhou  baterkou narychlo premeral normal i  pri nastartovanem a secko bilo v poho ,  rikal ze sem nechal asi neco zaple cos je blbost alebo mi neco visava baterku  mozno chyba v elektrike mam preskusat poistnu skrinku , tak to mosim pogoglit jak na to ....ekar neser je to moje prvni auto mam ho zatim 3 mjesice a nejvjeci moje operace bila vymnena filtru , nikdo ucený z neba nedrbel :D...

mrkni do pojistkovky jestli tam nemáš vodu (teče skrz urezlý lem na spodní straně okna). Vím že je teď sucho, ale možná u vás teď byla někdy bouřka a všechno ti to nateklo do ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

co znamená pojistky, relé jsem zkontroloval? Pohledem, proměřil? Co udělá čerpadlo po otočení klíčku do polohy I, sepne, jde do něj vůbec proud? Pokud ano, odpojit hadičku z čerpadla co vede k motoru, napojit jinou krátkou hadičku vyúsťující do záchytné nádoby a zjistit, zda ti také jde vůbec benzín z čerpadla ven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdar borci.

Mám rozbité auto tam mam půjčeného Formana.

Šel jsem nastartovat a klíček v spínací skříňce jde otočit jen do jedničky, kontrolky se rozsvítí, ale do dvojky pro nastartování už nejde. Něco se tam prostě seklo, ulomila pruzinka nebo nevím.

Rozebírat a vyměňovat to nebudu, musel bych dávat dolů celou palubovku a potřebuji to auto jen na měsíc, nechce se mi to řešit.

Když jsem zapl klíček do jedničky a roztlačíl auto tak chytlo a jelo.

Tak mne napadlo, kdybych vytáhl že skříňky konkrétní kabely které jsou k startování a zapojil bych je na nějaký spínač. Nasledne bych zapl klicek do jedničky a spínačem nastartoval.

Otázka na Váš zní esli je to možné a esli jo, tak které kabely mám prohodit na spínač?

Děkuji moc za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělat to jde, samozřejmě, ale ztratíš tím ochranu před opakovaným zapojením startéru za chodu motoru = hrozí minimálně poškození pastorku startéru a ozubení na věnci spojky. Podle všeho je "rozloupnutej ořech" ve spínací skříňce = ta elektrická část, přišroubovaná červíkama po 120° po obvodu na dolní konec spínací skříňky a sundatelná s trochou námahy i bez demontáže spínačky od sloupku řízení.

 

Já osobně bych doporučil zajet na vrakáč, koupit tam buď samotnej ten spínací díl, nebo celou spínačku, odmontovat z ní tu elektrickou část a na autě ji vyměnit - nebudeš muset měnit klíče a zachováš plnou funkci všeho. Kabely jednoduše přehodíš z kusu na kus. Na výměnu potřebuješ jen malej 2,5mm širokej šroubováček na povolení 3 červíků po obvodu spínačky - a těch pár plastů kolem volantu rozebereš za 10 minut, když budeš šikovnej, nebudeš muset ani vyndávat štít s přístrojema. Celá výměna je tak na hodinku času...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 6 let později...

Dobrý den

mám problém s Fanoušem je to 1.3 Karbec. Jezdil normálně po natankování a ujetí pár km motor zdechl a už nenastartoval ( natankován benzín ). Jiskru hází to bylo první po čem jsem šel. Ale problém jsem našel v tom že do karburátoru benzín jde ale už nejde z karbecu dál do motoru. Při startování se zapojenou hadičkou do karbece nic / odpojená hadička gejzír přes půl motoru. Karburátor jsem tedy vyndal očistil od všeho bordelu, profoukal, promazal, poskládal ale stále nic. Pak jsem našel na zadní straně karburátoru steřelou hadičku tu jsem vyměnil a stále nic. Nějaké nápady? Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...