Přejít na obsah

Chiptuning - Zvýšení výkonu


kokta7

Doporučené příspěvky

Nikdy jsem neslysel, ze by se zapisoval chip do TP. Ale kdyz jdou zapsat rozsirujici podlozky, tak proc by nesel cip, pokud bude mit nejaky certifikat. Je to ale trochu jako kdybych chtel zapsat potahy, na sedadlech jsou airbagy, tak je to take dost zasadni vec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dnes jsem byl u TDIFun na chipu..

Skoda Superb III 2.0 TDI 110kw CRLB manual

je tam nějakých 179Hp a 417Nm nyní vše na sérii. 
 

Auto pocitově živějši v rychlostech 4,5,6 cítit pořad zátah ne jak v serii líný. 
Protože jsem to měl přes 300km, měl jsem možnost po cestě zkoušet a jsem opravdu nadšený zatím. 
Předjíždění, které dřív bylo docela tak tak nyní naprosto bez problému.. 

Takže za mě kdo uvažuje o chipu, jako já se dlouho rozhodoval, mužu doporučit pana Hájka. Milý, vstřícný a hlavně je vidět že ho to baví a dělá to opravdu a nadšením. Nakodovani i start/ stop off v ceně, pohráli jsme si se zaviranim kufru na DO.. za mě super a doporučuji udělat si výlet do Těšína! :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Nemá niekto chip od týchto 2 firiem...?

Powered by UchoTD

Optimtech PRO 

 

Uvažujem nad chipom na svojom S3,Sportline,140kw,4x4,DSG7 

A taktiež by som si hneď nechal upraviť DSG (podtáčanie motora)

 

Neviem sa rozhodnúť,kde to dať spraviť...

Prip.poradte inú firmu...

 

 

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Caute chalani, moj S3 combi 110kW DSG7 DQ381 (DFGA) mal teraz 120,000km a tak zacinam premyslat nad zvysenim vykonu. Poviem hned, nejde mi absolutne o spotrebu, nie som ani zavodny pretekar. Chcem docielit len jemne sviznejsie rozjazdy a nasledne aj trochu lepsiu odozvu na plynovy pedal. Stve ma aj podtacanie DSG, cize musim prepunut na manualne radenie, aby som mal optimalnejsie otacky.

Otazka znie: je niekto v ramci BA (+okolie) kto to robi naozaj na 100% kvalitu a nie na kvantitu? Chcem, aby mi auto sluzilo aj dalej a nie sa vozit pol roka a nasledne chodit s tym po servisoch. Idealne ak by vedel aj kodovat na diag ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti viem z osobnej skúsenosti odporúčiť jedného chalana z TN. Existuje ale veľa solídnych úpravcov. V BA je tuším napr. MM racing, NR profituning, v Turany je BH motorsport, Martin RB Digital. 

 

 Čiže už si len vybrať, popýtať skúsenosti od druhých. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím,

Tak ako väčšina, zaujmam sa o chiptunning: S3, 2016 140kw 6st. DSG. Dávali ste si to niekto robiť na SVK (západne, stredné slovensko), prípadne dostupná časť CZ (po Brno a okolie)?

Alebo máte niekto skúsenosť s Power box a pedal box ? (neprikladám link koli prípadnej reklame)

 

Ďakujem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň,

 

chcel by som som sa spýtať znalých prípadne ľudí čo majú už chiptuning na  motore 2.0 TDI 110kW CRLB  manual prevodovka, na vhodnosť tohto motora na úpravu a spoľahlivost takejto úpravy. Nejednalo by sa o nejaké výrazne navýšenie výkonu, ale také oživenie  živou vodou :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Viki39004 napsal:

Mám 2016 2.0tdi CRLB 6st.DSG chip na 133kw najazdene 20tis km a v pohode.

Dík za reakciu,  zaujimalo by ma  či ten výkon más vo vyššich otáčkach, alebo je to poznať aj okolo 2000 otáčkach ... Kto ti  robil chip?

 

Editováno: , autor: unimark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvé foto je výkon v sérii a druhé po čipe. Robil to pánko v proficheck Dolne Vestenice pri Novákoch. Samozrejme robilo sa aj doladenie DSG ,aby tak nepodtáčala motor .Motor sa zberá do otáčok pekne od spodu.  Na foto je aj kontakt na neho. Mal najlepšiu cenu a som spokojný s prácou.

IMG_20210205_133802963.jpg

IMG_20210205_134624391.jpg

Editováno: , autor: Viki39004
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak chip je za mnou. Uprava dsg tiez.

 

Meranie pred chipom ukazalo 178k a 379Nm. Cakali sme mensie hodnoty.

 

Po chipe 223k a 452Nm.

Uprava DSG super vec, auto radi uplne inak a podtacanie skoncilo.

 

Testoval som pri zrychleni, obiehani a aj na dialnici. Je to dost velky rozdiel 😊

20220311_133944.jpg

Editováno: , autor: skdh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...