Jump to content
kokta7

Chiptuning - Zvýšení výkonu

Recommended Posts

V 5. 3. 2019 na 16:12, PistaTT napsal:

Zacinam spekulovat co vymysliet, aby auto (S3 2018, 190k TDI, 4x4, 7° DSG) tolko nevahalo pri prudkom pridani hlavne pri nizkej rychlosti (napr. pri vyjazde z pomalej zakruty).

Pride mi ze zavaha uz DSG prevodovka a asi zohrava rolu aj nastup turba, neviem to lepsie popisat, nevyznam sa v tom...

Myslite, ze pripadny chip tunning moze s tymto pomoct? Alebo existuje len nejake preprogramovanie riadiacej jednotky prevodovky?

PS co je pravdy na tom ze pri navsteve autorizovaneho servisu a pripojeni diagnostiky sa mapy riadiacej jednotky motora/prevodovky automaticky prepisu na tovarenske hodnoty?

Mám totožný hardware (S3 MY2019, 140kW TDI, 4x4, 7° DSG) a pozoruju naprosto stejný problém.  Spojka v DSG je na rozjezdech opravdu pomalá a to i v S režimu. Hodně záleží na zátěži a otáčkách a zdá se mi, že i na teplotě motoru.

Při rozjezdu se mi osvědčilo stlačit plyn jen trochu (pustit brzdu a nechat auto se rozjet samo je málo) a počkat okamžik na sepnutí spojky. Když sepne spojka, tak teprve plyn na podlahu. Když potřebujete kroutící moment teď, a nemáte možnost čekat než se DSG rozmyslí, najít správný okamžik není jednoduché. Při řazení na vyšší stupně se mi už žádný rozumný postup najít nepodařilo. Při ostřejším rozjezdu asi bylo ideální ubrat plyn v momentě, kdy DSG řadí. Takový postřeh, ale nemám. Zlatý manuál.

Na trhu jsem našel pár chiptunerů, kteří upravují DSG. Údajně zrychlujou i spínání spojky. Nenašel jsem ale žádnou zákaznickou recenzi.

DSG je určitě skvělá věc a navíc návyková, ale to co popisuje foldynp, je vlastnost DSG, proto hodně lidí preferuje manuál.

Kdyby někdo hledal příspěvky o jiných motorech, než 2.0 TDI, tak má smůlu - už je nenajde. Respektujte rozdělení motorové sekce!

Zdravím, rozmýšľam nad chipom S3 2.0 TDI 110kw 4x4, vedeli by ste mi poradiť firmu, ktorá má aj skúšobňu na 4x4? Môže byť aj v ČR. Ja som zatiaľ našiel firmu Profituning. Má niekto skúsenosti s chipom 110kw 4x4 s manuálnou prevodovkou?

Již cca 14 dní mám upravený S3 2018, 140kW@165kW TDI, 4x4, 7° DSG. Chip prováděl jeden z českých větších a dražších tunerů (volba úpravce nebyla na mně a nechci dělat reklamu). Na webu má tento úpravce, tak jako všichni, naprosto nedostatečné a zavádějící informace, které se týkají pouze 6° DSG.

Zkušenosti:

- Ačkoliv to na webu není uvedeno, automaticky s úpravou výkonu a kroutícího momentu motoru upravují i maximální kroutící moment DSG pro 2 ... 6 stupeň a tím i rychlost spínání (prokluz spojky). Spojka se nesnaží při rozjezdu tak dlouho prokluzovat a konečně spíná podobně rychle jako zkušený řidič. Zejména v S je to znát. Nyní je teplo, ale jsem zvědavý, jak se bude spojka chovat v zimě. Spínání promrzlé spojky mi přišlo před úpravou až neuvěřitelně pomalé.

- Rozjezdy mi vrátily úsměv na tvář. Na suchém rovném asfaltu i čtyřkolka "podhrábne" a do sedadla tlačí dalece přes 100km/h. Jsem realista. Nejezdím sporťákem, ale oproti sérii velmi příjemné. Už za tenhle pocit úprava stála.

- Jízda za někým, kdo šetří benzín (případně dává nohu z plynu, když v dáli vidí auto), je stále stejné utrpení. Při lechtání plynu na prvních pár milimetrech je stejně jako bez úpravy motor silně podtočený. Když potřebuju malinko zrychlit, tak převodovka celé věky přemýšlí, jestli opravdu podřadí nebo si to raději rozmyslím. Jízda je jako na gumičce. Předemnoujedoucí se pomalinku vzdaluje. Přidávám plyn. Nic. Přidávám víc. Nic. Přidávám ještě víc. Podřazení, hup a skok, lepím se na kufr. Pokud jsem byl příliš nedočkavý, tak i brzdím. A stále dokola. Nezáleží jestli jedu na D nebo S.

- Změna dynamiky v běžných dálničních rychlostech je vidět, ale zase takový rozdíl, že bych platil úpravu jen kvůli ní, to není.

• Upvote 1

Včera som bol na chiptunningu vo firme v Partizánskom (nerobím reklamu, ale viacerí tu už napísali kde si to nechali robiť). Chlapík bol ochotný, povysvetloval ako to funguje. Sériový nameraný výkon bol 108kW/310Nm a po chipe 133kW/390Nm. Auto je živšie, hlavne pri vyššej rýchlosti na diaľnici sa to prejavilo pri predbiehaní.

Urobil som taký test spotreby: deň pred chipom som si spravil jazdu, cca 50 km diaľnica, zvysok okresky a dediny/mesto. V meste 55km/h diaľnica 130km/h a okresky 95km/h. Spotreba bola 5,4L/100km. Včera po chipe som nechal vychladnúť motor a znova som urobil tu istú trasu, podarilo sa mi takmer identický trafiť aj priemernú rýchlosť. Pokles v spotrebe bol 0,6l/100km. IMG_20190612_133150.thumb.jpg.9ad48ddffccdd0af2f962530168dd90d.jpg

Screenshot_2019-06-11-22-25-20-207_cz.skodaauto.connect.png

Screenshot_2019-06-11-22-25-11-509_cz.skodaauto.connect.png

Spotřeba může klesnout, ale jednoznačně to můžeš posoudit až dlouhodobě a raději ne podle PP. 

to ano, ale jen díky jízdnímu stylu, lepším využitím většího kroutícího momentu a jeho průběhu, jinak by to totiž bylo popírání fyzikálních zákonů...

Posted (edited)

Pri chipe mi vôbec nešlo o pokles spotreby, ale nakoľko jazdím väčšinou s plným autom a kufrom tak je to auto aj s 4x4 troška lenivejsie keď som potreboval zrýchliť. Tento test spotreby som urobil len pre radosť, chcel som sa povoziť so starým výkonom a dať rovnakú trasu s novým. Nie je to žiadne vedecké meranie....ale ak spotreba klesla určite to takisto potešilo, pretože v oboch prípadoch som išiel rovnakým jazdným štýlom.

Edited by janci47
    • Like 1

před 8 hodinami, Aleš_BX napsal:

to ano, ale jen díky jízdnímu stylu, lepším využitím většího kroutícího momentu a jeho průběhu, jinak by to totiž bylo popírání fyzikálních zákonů...

Obávám se, že jsme tady s našimi znalostmi všichni na tenkém ledě.  Já tedy rozhodně ano. V každém případě se traduje, že po updatu firmware u aut, kterých se týkala takzvaná dieselgate, se zhoršila dynamika a zvýšila spotřeba. Z toho mi vyplývá, že lze při zvýšení dynamiky snížit spotřebu a s vysokou pravděpodobností při zvýšení výkonu zachovat spotřebu. Předpokládám shodné využívání dynamiky.

Při chipování mého starého 103kW TDI CR po dieselgate jsem změny diskutoval s tunerem. Tvrdil, že velký vliv na efektivitu spalování má EGR ventil. Upravený postdieselgate firmware jej nechává (mimo jiného) výrazně více otevřený pro recirkulaci výfukových plynů, což efektivitně nepomáhá. Dovedu si představit, že podobných fíglů se ještě pár najde.

• Like 1