Přejít na obsah

Vaše kilometrové nájezdy a opravy u 1,6 TDI


Petrkiller

Doporučené příspěvky

Ahoj zajímalo by mě kolik už máte najeto s 1,6 TDI v octávii 2? Pochlubte se kolikrát jste už dokázali objed zeměkouli :) A jaké problémy vás při tom potkaly?

 

Mám sice fábii s 1,6 TDI ale protože u fábii je to mrtvé vlákno a octávie stejný typ motorů měly mnohem dříve, tak očekávám i více odpovědí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Teď jsem četl na netu článek od nějakého "odborníka" který trvdí že common-rail vstřiky nevydrží více než 200 000km..je to pravda? :/ Já mám teda 127 250km auto koupeno s 90 837 km a zatím řeším problémy se kterými jsem auto už koupil a bohužel jsem si to pořádně neotestoval .. Takže vyměněn chladič stlačeného vzduchu (intercooler), nyní mě čeká nejspíš homokineťák a snad to bude už konečně vše a zase budu mít dlouho, dlouho, dlouho, dlouho pokoj ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš bohužel pravdu.. Já vždycky chtěl chloubu škodovky 1,9 TDI jenže na tu jsem nikdy neměl a té jediné jsem věřil že vydrží mnoho, mnoho kilometrů ikdyž to byl hrozně dunivý motor. Té 1,6 jsem sice rychle přišel na chuť ale stále nevím kolik vydrží .. Vždycky jsem se u každého auta strachoval a poskakoval kolem něj aby co nejdýl vydrželo.. Bohužel u předchozí fábie to bylo k ničemu. Ale máš pravdu, musím přestat číst ty závady a problémy. Přeci mě to vše nemůže potkat :) A jezdit šťastně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tiež moc neriešim... Jazdím tak aby ten motor moc netrpel mením olej a filtre pravidelne takže verím že bude stále v pohode.a myslím si že sú to vydarené motory.bál som sa aj dpf ale vidím že už skoro 100tkm sa sám krásne regeneruje a po napichnuti na Vag hodnoty ako nový takže verím že 200tkm sa dožije bez problémov ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OII 1.6 TDi 77kW 10/2010

Do 65 000 km a 4 let - prasklé brzdové 3. světlo

Od 65 - 95 000 km - 5. rok provozu 

Váha vzduch

Čidlo diferenčního tlaku pro DPF

Sensor tlaku chladiče Turba

Nefunkční stahování oken - pomohlo vyčištění spínačů

Popraskané plexi budíků...neřeším

a samozřejmě teď po při 5. výročí a při 95 t.km je EGR v háji...good job ŠKODA...oprava v origo servise bude 14 000 kč :kol-44:

 

DPF zanešen 25g (max. je 70g), takže doufám, že do 200 000 vydrží

Editováno: , autor: xstastnyr@seznam.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...
V 4. září 2015 at 21:16, Petrkiller napsal:

Teď jsem četl na netu článek od nějakého "odborníka" který trvdí že common-rail vstřiky nevydrží více než 200 000km..je to pravda? :/ Já mám teda 127 250km auto koupeno s 90 837 km a zatím řeším problémy se kterými jsem auto už koupil a bohužel jsem si to pořádně neotestoval .. Takže vyměněn chladič stlačeného vzduchu (intercooler), nyní mě čeká nejspíš homokineťák a snad to bude už konečně vše a zase budu mít dlouho, dlouho, dlouho, dlouho pokoj ...

Uz mas zas neco vic najeto za ten rok, ale prvni 1,6 TDI CR jsem mel v Superbu 2, a vstriky tam vydrzeli skoro 600 000 km, takze bych se toho nebal.

Jinak na O2 mam neco malo pres 225 tkm a v 50 tkm se tam resila praskla hlava (na zaruku). Ted zaclo zlobit 3. brzdove svetlo (sviti, ale haze chybu) a jinak nic nez garancky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 165 000 čerstve. A teda tankuju stále jen verva diesel ale jeden vstrikovac si stále přidává trochu naftu. Podle tribunu nemam resit ze to dáva málo tak s tim už dlouho jezdím.  A při plynule jízdě na tempomat kdy auto jede po rovině od 1500 do 1800 ot. A nepřidává si skoro žádný plyn tak je cítit takové lehounke chvění nebo vibrace nepravidelné. Nevím čim to je ale moc takhle nejezdím takže to ani neresim. Zatím jsem velice spokojen s motorem. Ani homokinetak jsem neměnil. Ale čeká me vymena klimakompresoru na jaře. Ale s tim nemá motor nic společného. A perfektne topí :) 

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...