Přejít na obsah

Ukazatel kontroly tlaku pneumatik TPM


Pulda

Doporučené příspěvky

Mám 4 měsíce starou Octavii 1,2 TSI a od samého začátku se mi přibližně každé druhé nastartování rozsvítí

hláška "závada ukazatele kontroly pneumatik". Poté ihned zhasne a je klid. Nyní jsem si všiml, že i když mám za jízdy vypnuté světlomety

a jedu pouze na denní svícení, tak se mi neustále zvyšuje a snižuje intenzita podsvícení přístrojů i když má být

vypnuto. Mám známé v několika Škoda servisech, ale prý se s tím ještě nesetkali. Příští týden jsem objednán

k nám do servisu, ale nevím jestli si s tím poradí, když jim diagnostika nic neukáže. Neřešili jste někdo tento problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta intenzita podsvícení závisí na okolním světle, pac když je šero nebo vjedes do tunelu, kde je málo světla a mohl by jsi být hůře viditelný s denním svicenim, tak se Ti ztlumi budiky, aby Tě trklo rozsvítit potkavaci světla, aby se Ti rozsvítil i zadek a ostatní Te mohli lépe vidět. Závada to není. Tlak pneumatik se Ti vždy při startu rozsvítí, aby jsi věděl, že toto čidlo funguje, když by Ti svítil trvale znamená, že máš někde v pneumatice méně tlaku a tudíž budeš muset zkontrolovat. ABS se Ti taky rozsvítí a zhasne. Opět to není zavada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že v O3 je chyba, která způsobuje hlášení o závadě na systému měření tlaku pneumatik(není to o kontrolní funkci, krátkého rozsvícení kontrolky na budíkách). Bohužel dosud stále neexistuje řešení. O3 = testováno na lidech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ja mam naprosto to same od koupe auta a uz me na to po kazdem druhem ci tretim otocenim klicem (na displeji se zobrazi text "Zavada ukazatele kontroly pneumatik") nebavi koukat a poslouchat varovne cinknuti. V prodejne mi rekli, ze to neni zadny problem a tlaky v pneu jsou stale detekovany jako OK a kontrolka na to zadna nezustava svitit. Rad bych, aby to nejak vyresili, doufam, ze to jde na počkání?? Dik

Co se tyka intenzity budiku tak se mi deje to same. Mam aktivovamo denni sviceni a kdyz je hodne svetla v okoli tak budiky sviti hodne, jakmile vjedu treba do tunelu, tak budiky nemaji zadnou intenzitu a nesviti vubec.

Editováno: , autor: berji
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
On 8/27/2015 at 6:04 PM, Pulda said:

Už jsem absolvoval návštěvu servisu a hned při příjmu mi řekli, že už na tomají řešení. Přeprogramovali panel přístrojů. Tak už to snad bude v pořádku.

 

Ahoj,

mam stejnou zavadu a kontaktoval jsem primo Servisni centrum v Mlade Boleslavi i oficialniho dealera tamtez ale popis teto zavady i natocene video jim nic nerika jeste se s tim pry nesetkali a nebo mi nejsou schopni rict bez toho aniz by ato napichli. Klasika....

 

Chtel jsem se zeptat, ve kterem servisu jste zavadu resili a vedi o co jde?

 

Diky

 

Ladislav

Editováno: , autor: vezir
typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Po výměně kol se rozsvítila kontrolka tlaku v pneu, to je normální, jenže tam nemám původní rádio a tak tam nemám tlačítko CAR. Tak jak smazat tu hlášku, když jí přes VCDS smažu okamžitě tam naskočí zpět. Jde tuto kontrolu tlaku v pneu někde v diagnostice vypnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Pavel 5 napsal:

Po výměně kol se rozsvítila kontrolka tlaku v pneu, to je normální, jenže tam nemám původní rádio a tak tam nemám tlačítko CAR. Tak jak smazat tu hlášku, když jí přes VCDS smažu okamžitě tam naskočí zpět. Jde tuto kontrolu tlaku v pneu někde v diagnostice vypnout?

 

nestaci smazat chybovku, musis provest reset pres merene hodnoty (VCDS).

odkodovat lze  (asi staci jen v pristrojovce,prip radio)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 25. 3. 2019 na 8:39, Pavel 5 napsal:

Na přístrojovce nelze a na rádiu také ne, je tam rádio vyměnění a nemá tlačítko CAR. Umí někdo v okolí Brna vypnout deaktivaci hlídání tlaku v pneu? Nebo kdo poradí kde to překódovat.

Mohu se zeptat jak jste tento problem vyresil? Take to ted musim resit. Predem diky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...