Přejít na obsah

Slevy na nový vůz


Prochaine

Doporučené příspěvky

Je to jak píšeš, ale stav věcí to nemění. 

 

Lidi i firmy přicházejí o peníze. Je to teď celosvětový fenomén. Obměnu vozového parku většina odloží. Drahá auta už vůbec nebudou mít šanci. Je to realita a kdo chce prodat alespoň něco, nemůže situaci ignorovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, a ono na lidi lépe působí když v době krize když každý řeší své problémy tak zdraží, mnoho lidí si ani nevšimne. No a po krizi zase vrátí ceny kde byli, nebo o nějakých 10tis. pod a rázem máš pro lidi po opadnutí největší krize slevu 50-60tis. Češi na to slyší a ŠA neprodělá.

 

Ale říkám, konečné hodnocení bych nechal až se toto vše okolo prožene a ta auta se skutečně začnou prodávat za ceníkové ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud zdražování bylo projednáno třeba někdy v minulém roce za tzv. dobrých časů, tak co brání vrcholovému managementu koncernu, toto změnit ze dne na den. Pokud to neumí, nebo někdo tvrdí, že to nejde, tak máme mít snad dojem že vedení neumí akčně řídit firmu. Martabe přeci nebudem věřit tomu, že to co se projednává třebaže dlouze a pracně a plánovitě v minulém období, nelze vrcholově změnit. Pracoval jsem přes 10 let v  krizovém managementu celostátní firmy a viděl jsem, jak se třeba při povodních měnili plány a priority doslova ze dne na den. Točilo se to doslova o 180 procent, nic jiného nezbývalo. Ostatně co dělá dnes naše vláda a státní správa? Vše zažité je postaveno na hlavu a dělá a bude se to dělat podle podmínek jinak.

Na finální hodnocení tohoto cenového kroku koncernu, si samozřejmě počkáme, ale tak nějak je mi toho kroku lidsky líto. Moc dobrý obrázek si u mne neudělali, i když ostatní můžete mít samozřejmě jiný názor, nikomu ho nevymlouvám a neberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo neví, co bude. Nevěřím tomu, že se po uvolnění zákazu většina z odvětví nedostane na původní čísla. Auta budou ale zrovna oblast, kde se budou prodlužovat délky operativních leasingů a řada lidí čekat na pokles cen.

 

Pokud by někdo dokázal odkázat na konkrétní propočty pokut, asi by to ledacos osvětlilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DušanV napsal:

Pokud zdražování bylo projednáno třeba někdy v minulém roce za tzv. dobrých časů, tak co brání vrcholovému managementu koncernu, toto změnit ze dne na den. Pokud to neumí, nebo někdo tvrdí, že to nejde, tak máme mít snad dojem že vedení neumí akčně řídit firmu. Martabe přeci nebudem věřit tomu, že to co se projednává třebaže dlouze a pracně a plánovitě v minulém období, nelze vrcholově změnit. Pracoval jsem přes 10 let v  krizovém managementu celostátní firmy a viděl jsem, jak se třeba při povodních měnili plány a priority doslova ze dne na den. Točilo se to doslova o 180 procent, nic jiného nezbývalo. Ostatně co dělá dnes naše vláda a státní správa? Vše zažité je postaveno na hlavu a dělá a bude se to dělat podle podmínek jinak.

Na finální hodnocení tohoto cenového kroku koncernu, si samozřejmě počkáme, ale tak nějak je mi toho kroku lidsky líto. Moc dobrý obrázek si u mne neudělali, i když ostatní můžete mít samozřejmě jiný názor, nikomu ho nevymlouvám a neberu.

 

Nezlob se na mě, ale "celostátní firma" a koncern VW je trošku rozdíl. Je to tak, jak píše @Martab, taková rozhodnutí nepadají ze dne na den. 

 

Cenové kroky jsou běžné každý rok, letos to bohužel vyšlo dost nešťastně. A než by se povedlo vše nastavit nazpět, tak je říjen.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Martab napsal:

@bojler Tady je nějaký nástřel pokut:

 

Ahoj, ta tabulka je velice zajímavá.  Trošku jsem se do ní začetl.   U Superba 2.0TDI asi nebude problém zaplatit pokutu 5tis za emise.

Ale takový 2.0 TSI 200kw už má pokutu 140tis Kč.  To je docela mazec, nevím kdo bude chtít platit ze své kapsy takový příplatek... ?

Uvidíme jestli automobilkám projde toto:  https://www.auto.cz/automobilky-tlaci-na-evropskou-komisi-chteji-upravit-limity-co2-133956

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • Za měsíc, možná dva bych si chtěl koupit nový/předváděcí superb s motorem 2.0 TDI 110kW, minulý rok jsem měl vyhlídnutého jednoho, nicméně pak z toho nějak sešlo.. Pročítal jsem si téma, ale máte tu napsané pouze procentuální slevy bez cen. Jinak budu ho kupovat jako firemní auto na IČO. Bohužel vzhledem k současné situaci jich moc není, protože ŠA stojí. Volal jsem už jednomu prodejci, ale cena je prý konečná. Jestli by mi někdo klidně do SZ mohl poslat cenu a s jakou výbavou superba kupoval byl bych Vám vděčen. Děkuji.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slevy budou az na konci roku nebo pristi rok touhle dobou, ted bych zadny auto nakupoval vsechny auta zdrazili kvuli padu koruny a cekaji co se bude dit na trhu a v ekonomice. Na druhou stranu ja na svym Supu muzu usetrit uz ted pres 100K i vic, ale to stejne nikoho nezajima:). Zatim setrim potrebnou castku na novy Sup. Celkove si ale myslim ze prijdou velke slevy a v CR mozna i poprve srotovne ke konci roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Kolega z práce, který sem ale nechodí jako zaměstnanec škodovky plánuje nákup Superba Sportline 1.5 DSG + akorát červená velvet auto vychází na 890 tis.

Zaměstnanecká sleva je 11 % a při platbě v hotovosti ještě dodatečná sleva - 5,2%  auto posléze vyjde na cca 750 tis. Je reálné pro soukromou osobu získat někde větší slevu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, v dalsi poptavce na jineho prodejce jsem uvedl, ze to chci na ICO a dostal jsem slevu 90 000,- :)

 

Osobne by to asi bylo lepsi, nicmene urcite ne ted. Obeslal jsem par prodejcu, kteri jsou v dojezdove vzdalenosti tak do hodiny. 2x mi prisla sleva 100k a 1x 90k

 

Pokud by mi dali slevu 10%, tak by to bylo o nejakych 27k, coz by bylo fajn, nicmene pokud nedaji, tak asi nema smysl tlacit na pilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze nakonec 129k, coz je cca 10,15%

 

Obeslal jsem nekolik dealeru v rozumne dojezdove vzdalenosti a rekl bych, ze v moravskoslem kraji byla mnohem vetsi ochota k poskytniti slevy, nez ve zlinskem. Takze uz mam objednano - jen ta dodaci lhuta je celkem mrzuta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...