Přejít na obsah

Slevy na nový vůz


Prochaine

Doporučené příspěvky

Ahoj roční auta mne docela lákají ale našel jsem určité typy ročních aut u Škoda Plus a budu rád když mi to někdo vysvětlí:

 

1. Referenční vozidlo prodejce - je to předváděčka?

 

2. Roční vůz - to je taky předváděčka - nebo jim to rok stojí v salonu a nikdo to auto nechce, což je taky divné?

 

3. Referenční vůz - sním jezdí jen jeden člověk ze ŠA celý rok a ví jak se k motoru chovat(dochlazovaní turba atd.)?

 

4. Pokud bych koupil předváděčku je to fakt tak ohromné riziko ohledně motoru i když je vůz ještě 4 roky v záruce, nebo v čem je problém?

 

Předem díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. ano

2. a 3. - to může být cokoli od auta zaměstnance ŠA, operativního zaměstnaneckého leasingu, demo auto, čerstvá ojetina běžného zákazníka atd.

 

4. Je to ojetina jako každá jiná, jen s malým počtem km. Mohl s tím jezdit normální člověk, mohl s tím jezdit magor, výjimečně to může být i vrácené auto po reklamaci atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.Demo auto je taky předváděčka?

2.Nejlepší varianta tedy bude auto od zaměstnance ŠA je to tak?

3.Operativní leasing zaměstnaneckého leasingu - v tom jezdil jen 1 člověk celý rok?

4.Proč by se běžný zákazník zbavoval auta po roce?

Samozřejmě bych bral jen roční, předváděcí, referentské auto se zárukou která bude ještě 4 roky..Prý se dá i prodloužit na 150 000Km, otázka je za kolik..

Našel jsem i předváděčky jen s 500Km..

Editováno: , autor: xmen201
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve skodovce neměl problém mi ukázat  techničák před prodejem. Kopii neb originál měla banka ale ukazal...

Tam bys mohl něco vypátrat??

 V mém případě byl od začátku přímo AS, auto tedy bylo vráceno  operaku...

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to rozhodně nejsou auta po manažerech. :-)

 

K dotazu - referenční vůz je služební vůz zaměstance ŠA (včetně zmíněných manažerů). Mívají různé výbavy.

Roční vozy vznikají jednak z těchto referenčních vozů a taky z aut na firemní operák pro zaměstnance ŠA, ty mívají velmi podobné konfgurace.

 

DEMO vůz je vůz, který provozoval daný prodejce.

 

Poznávací znamení je, že referentský auta mají v středočeský RZ, auto po operáku zaměstanců mají pražský. Auto po dealerovi má (logicky) RZ daného kraje, kde se nachází dealer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedno bylo - firemní OL měl v konfiguraci sice prodlouženou záruku, ale na 4 roky/60 tis. km, auta ze škodovky pak 5 let/100 000km. Ale jestli je to ještě aktuální, to nevím. Tohle je stav u aut vyrobených 2016 a tuším ještě 2017.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu oživím toto téma - objednán SIII FL combi SportLine koncem ledna a prodejce mi poskytl slevu 10%. No, poskytl je silné slovo, spíš se mi ji podařilo vyjednat :-) Každopádně za mě spokojenost a možná pro někoho inspirace (jen upozorňuji, že nejsem firemní zákazník a u prodejce jsem zatím žádné auto nekupoval, pouze jsem tam jezdil se stávajícím vozem na pravidelný servis)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Předběžný termín dodání mám až 15.8. (viz moje vlákno v sekci Váš Superb III), ale co mi říkal prodejce, za tou dlouhou dobou stojí zvláštní lakování (objednával jsem Dragon skin) a může být k dispozici i mnohem dřív...

 

Edit: Standardní čekačka je teď v rozmezí max. 12-16 týdnů...

Editováno: , autor: whitecoat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Myslíte že coronavirus nějak zámává se slevama na nové auta a slevy budou větší, na Supa můžu vyjednat teď až 10 procent slevu co myslíte šlo by díky coronaviru i víc? Ekonomika bude v hajzlu, lidi nebudou mít peníze...Stačila by mi i Octávie nakofiguroval jsem si ji za 900K a to tam rozhodně nemám vše, ale za ty peníze má Supa ve Full po slevě. Kdyby mi slevili na Oktávce třeba 100K tak jsem na 800K ale to je pořád moc malý rozdíl abych si nekoupil Supa ve Full oproti Oktávii..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, osobne napsal:

Vzhledem k tomu, že museli zastavit výrobu, tak bude asi nedostatek nových aut. S neprodejnými ležáky na skladech tak problém nebude.

Chápu já ale myslel situaci tak za půl roku, to se ten průser s coronavirem v ekonomice pořádně projeví...Paradoxní je že dostanu větší slevu na nové auto než na skladovku:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od jednoho zaměstnance škodovky vím, že jsou všichni doma a pobírají 80 % průměrného platu. Jenže těch 80 % průměrného platu je víc než jejich standardní měsíční plat, protože do toho započítávají i mimořádné odměny a např. na konci roku byla prý mimořádná odměna 100 000 Kč pro každého. Někdo to firmě bude muset zaplatit, buď stát, nebo zákazníci. Očekávám spíš zdražení ceníkových cen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stát chce na mzdu přispět jen do 24 800,- Kč, viz https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/stat-chce-na-mzdu-prispet-jen-do-24-800-korun-40318611?seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 

Pokud tohle projde, tak to bude ještě hodně zajímavé a máme se všichni na co těšit :-)

 

Ale zpět k tématu (slevy na nový vůz) - pokud se ti stejně jako mě podařilo vyjednat těch 10% dolů, rozhodně bych to bral a nečekal bych. Kdo ví, co bude za půl roku, ty názory se hodně různí a jsou dost protichůdné. Ale nejsem ekonom, takže se do debat na toto téma nepouštím :-) A co se týče mě, tak určitě Supa než Octu - můj názor (a udělal jsem to mimochodem stejně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda bude muset reagovat, trh se propadne. Objeví se pakety á la Business, AM Drive apod. Tak jako se objevily v minulosti.

 

Nemá smysl tady řešit výši mezd a ani to sem nepatří. Škoda je pořád velmi zisková a i když to bude mít dopad, existenčně ji to neohrozí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...