Přejít na obsah

Rozmer pneu v Technicaku


rowz

Doporučené příspěvky

Takže se taky přidávám se změnou z 84 na 88 mám domluvené přezouvání na pondělní odpoledne, ještě že sem si to tady přečetl a hned včera odpoledne sem volal do pneu OK kvůli změně , moc radost asi neměli, prý už měli kola skopletované .

Tak doufám že nebudu platit i tu práci navíc a jestli jó, tak nic se neděje zase by mne více mrzelo při škodné události, krácené plnění ze strany pojištovny.

Oni si budou vždy chtít něco najít aby nemuseli tolik platit.

Jó a rozdíl v ceně gumy 84_88 čili vlastně výšší nosnost a silnější bočnice tkz. XL je pouhých 21 kč, na jedné gumě.

Je pravda že budu mít rychlostní index nižší  místo H tam bude T ale to pořeším v nastavení vozu max. rychlost 190 km/hod.

Sháněl sem nálepku na přední sklo s tímto ůdajem a je to zajímavé nikdo to nevyrábí, nebo víte kde se dá sehnat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budu mít samo že nastaveno, jen sem to chtěl pojistit ještě takto , všude se píše o vizuálním upozornění ve výhledu řidiče ale nikdo tuto věc ohledně nějaké ofiko samolepky ještě nepořešil.

Je jasné že to stačí v tom infotaimentu jen mne překvapilo že se toho ještě u nás nikdo nechytil a nevyrábí tuto samolepku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-13005-0-94474300-1445099854_thumb.p

 

Já tam mám tohle. Takže a- buď je povolen M+S Jen u tohoto rozměru a to je blbost. B - U M+S  je povolen i 88.

A co se týká rychlostního indexu tak 66kW má max 185 km/h. Takže i T pneumatika je rychlejší jak max povolená rychlost. Tedy nálepky ani nastavení v info není třeba.

Editováno: , autor: mpiotrovsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Študoval som ten technicak aj v obchode s predavacmi, krútili nad tým hlavou, že ide o alternatívu a nie povinnosť. Potom by vážne nemohla byť použitá iná guma na zimu než tá, u ktorej je uvedené M+S, lebo všetky ostatné sú bez M+S a vrátane klasickej R15 s indexom 84

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezdá se mi že by to bylo kvůli výbavě, já mám základní style žádné tažné žádnou panoramu, spíše bych se přiklánělk tomu že to změnila prostě škodovka pro modelový rok 2016 auto sem přebíral na letních nexenech které jsou taky 88H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môže, ale kto sa má v tých číselkách (akože odkazoch pred označením rozmeru) vyznať. Žiadna vysvetlivka k tomu nie je a v predajniach tiež nič nevedia.

Ekr.. lenže letné majú predpísané práve 84H :D

Editováno: , autor: Armyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A víš co je zajímavé teď sem koukl do velkého tech. a v kolonce kola a pneu na nápravě mám napsáno 5JX14 ET 35  175/70 14 84T

a na autě jsem při přebírání měl 185/60__15 tak jak to je potom správné , jó a taková perlička barvu v techničáku mám ŽLUTÁ nechtěli mi to ani přihlásit na dopravce barva vozu je béžová cappucino , asi je více věcí na vysvětlování než jen gumy :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle sem to udělal taky v pneuOK mi nabídli velikost a rozměr co dávají na fábie 3 a po doručenítechničáku a přečtení tady toho linku sem objednávku změnil, by mně jeblo při nějaké havárce že by se pojišťovna kroutila s vyplacením  a sralo by mně ten  rozdíl 21 kč na jedné gumě.Určitě to za to nestojí.Na škodné události pak mnoha tisícový rozdíl ve výplatě pojistky.Jako nechápu o co de prostě se koupí gumys vyšší nosností.Zítra v pneuser. jim to aspoň doporučím ať to nabízejí i jiním zákazníkům, zadruhé chápu že nemohou vědět všechno asi tam nikdo nechodí kupovat gumy s velkým techničákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezdá se mi že by to bylo kvůli výbavě, já mám základní style žádné tažné žádnou panoramu, spíše bych se přiklánělk tomu že to změnila prostě škodovka pro modelový rok 2016 auto sem přebíral na letních nexenech které jsou taky 88H.

Mám MR2016 a přebíral jsem auto na Nexen´185/60 r15 84H..

Atak jsem si početl návod na auto (nedílná součást dokumentace k vozu) a zde je poznámka - nepoužívat pneumatiky s nižším indexem než je váha vozidla.

Maximální dovolená váha vozidla je 1588kg. To je méně než 400 kg na kolo. 84 je 500 kg 88 je 560 kg. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na druhém autě mám 215/65_16_98H čili index nosnosti 750 kg a auto má nejvyšší hmotnost  1870 kg to je taky zbytečně předimenzované a maximální rychlost je 183 km/h, tak naco háčka.

Proč to je tahle taky nechápu, právě včera sem je přehazoval a tak sem se teď na ně šel kouknout do komory.

Zítra du přehazovat kola na fabce tak se na ten váhový index kouknu jestli sem nekecal :kol-140:  každý se může zmýlit teď se mi už ven nechce a stojím dost daleko od baráku.

Každopádně ty zimní budu mít 88H, nic se tím neskazí, aspoň budou mít tvrdší bočnice to se mi hodí, jelikož často parkuji na chodníku a musím se na něj nějak vyškrábat.Ne že mně bude někdo prudit že se to nesmí, zkuste večer zaparkovat u paneláku i měštáci to u nás tolerují.

Doplnění_

dneska sem měl přezouvat na zimní, dojel sem tam a bylo mi řečeno že mají jen tři kola, když sem měnil objednávku skladem online byly 4 gumy, nevím co si mám o tom myslet, tak to vypadá že jedna guma bude z jiné várky.Jó a koukal sem na ty letní nexeny a je tam opravdu 84H :kol-139:

Editováno: , autor: ekr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je trosku jednoduchy vypocet, ze ak ma auto tolko a tolko kg, tak aj 500kg na koleso staci. Ved vaha pocas jazdy nie je vzdy rovnomerne rozlozena a uz vobec nie napr. pri vbehnuti do jamy.
Ja uz som kupil 84, takze to tak necham, aspon o dovod viac nabuduce absolutne odignorovat kamenne predajne. Kedze som sprosty a myslel som si, ze najdem niekde odbornikov a dam zarobit obchodu, tak som na to doplatil. Pri kupe cez eshop by som pozrel do papierov a proste objednal. To iste som chcel urobit aj v obchode, ale presviadcali ma, ze to nepotrebuju, ze to mam nechat na nich, ze si presne pozru co treba. Pri prevzati som namietal, ale marne.
Toto je fajn clanok: http://www.mpneu.cz/indexypneumatik/
Podla toho, co je uvedene na jeho konci by teda nemal byt problem ani s tym, co je uvedene ako minimum pre 15".

Editováno: , autor: Armyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele promiň, ale to, že nedokážeš koupit to, co chceš ty, není chyba té kamenné prodejny. Pokud chci věc A a obchod nabízí věc B, o které nejsem 100% přesvědčen jako o lepší, tak si přeci prosadím svou. O odbornosti "podavačů" nejsem přesvědčen dopředu nikdy, proto raději trvám vždy na svém a pak můžu nadávat jen sám sobě, když vyberu špatně.

 

Já přišel do obchodu s tím, že chci pneu 215/45 R16, a že mám vybráno Alpin A5/A4, Pirelli SZ3 a Nokian WR A3. Zeptal jsem se na ceny, na to co mají dostupné v nejkratším čase a vybral to, co jsem chtěl.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to kamenný obchod nepotrebujem, stačí mi potom eshop. To je fuk.. bez tejto diskusie by aj tak o tomto nikto nevedel, takže teraz je dosť trápne sekať machra. Proste som si nechal v obchode poradiť, nepozeral som sa do TP, lebo ma ubezpečovali, že oni potrebné údaje majú. Neprišiel som ani vyberať, povedal som, že chcem 15" TS850 na fabiu III.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...