Přejít na obsah

Rozmer pneu v Technicaku


rowz

Doporučené příspěvky

Já telefonoval do Škody kde jsem koupil auto a na stanici technické kontroly a všude mi řekli to stejne. Rychlostní index může jít níž, pokud je vyšší než konstrukční rychlost vozidla ( to znamená že u 66kw můžu použít "T" místo "H").

Nicméně hmotnostní index musí být vždy dodržen kvůli pojišťovně a záruce vozidla.

Víc jsem to neřešil. Nemá smysl si dělat problémy, když ceny 84 a 88 jsou téměř totožné. To že si myslím že by stačil hmotnostní index i 82 je u potom jedno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde o to, co vubec ten zaznam 185/60/R15 88H M+S 6Jx15 ET38 znamena. Kdyz tady nekdo pise, ze je to tedy predepsany index pro zimni penu (mimochodem cetl jsem, ze m+s nutne neznamena zimni pneu) tak by to stejne tak mohlo znamenat, ze se tam jako zimni pneu muzou dat jen ty 15ky, coz je blbost. A hlavne v polozce napravy je jasne psany index 84.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a konec spekulacím a dohadům. Mluvil jsem se škoda oddělení typování vozidel. Potvrdili mi to, co jsem psal již výše. Napsali mi to i mejlem.

Výcuc:    

Dobrý den,

 

z našeho technického hlediska lze použít jako zimní pneu veškeré pneumatiky podle kombinací z Vašeho technického průkazu.

Pokud je TP konkrétní kombinace ráfku a pneumatiky s označením M+S, nelze tuto konkrétní kombinaci použít s pneumatikou bez označení M+S.

 

Navíc mi v telefonu doporučil i u 66kW verze se zimní T zadat do infosystému max. rychlost i když se teoreticky nemusí.

Celý mejl jen na žádost přes SZ

:kol-47: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už sem taky přezutý, na 88T stálo mně to proti původní objednávce kde sem měl 84T pouhých 80 kč. navíc což si myslím je vlastně zanedbatelá částka proti tomu co by mně to mohlo stát na pojistce.Já vím co kdyby ???

Taky se nemusí stát nic.

Přikládám fotky na letních a už i na zimních s poklicema no je to hnus ale účel to splní a to je u mně hlavní.

Díky za tohle fórum a lidi co sem takové věci napíšou, jinak bych asi na to sám nepřišel, tyhle věci sem nemusel doteď nějak řešit, takže ještě jednou díky.attachicon.gifLetní.jpg

 

Ked uz si davate plechy a puklice tak si tam aspon nedavajte tie sproste umele zipsy. Vyzera to otrasne na tak peknom aute, hanobenie. Tak setrite na plechacoch a potom je vam luto dat peniaze za dalsie poklice ked ich stratite. Radsej by som ich tam nedal ako ich este prichytaval...  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jacobtn, vidíš a já radši investoval 12 stovek do nanesení profi ochrany laku před zimou než abych řešil poklice třeba oreginál za podobnou cenu jako to leštění celého vozu.

Už sem někde tady psal s nadsázkou že sem koupil čupr poklice v lídlu za 3 kila, jde o to že sem je po přehození kol před pneuservisem složil dráty co to vlastně rozepírají sem tam dostal tak tak, poprvé sem viděl že nejsou v celku ale zasouvají se do otvoru těch poklic  a stalo se to že tam ty poklice nechtěli pořádně držet vyskakovaly, tak sem je přichytnul páskama .

Je to hnus jak poklice tak i ty pásky to uznávám ale jak sem psal dám radši peníze do poro mne důležitějších věcí než  do vzhledu auta, víš de o to že každý máme jiné priority.

Taky sem psal jinde že si chcu koupit potah na výhřev zad stojí 1200 kč nechci nějaký levný za 2 kila, zase je problém že mi nikdo na tento dotaz neodpověděl i když si ho prohlídla spousta lidí, neřeším, poslední dobou mi de spíše o fúnkčnost než o vzhled.

Loni v prosinci sem kupoval ASX dal sem za zimní kola sTMPS skoro 30 litrů a za výhřev seslí 10 litrů, tady už to neudělám.

Ovšem je pravda že sem si ty poklice mohl odpusti.

Sorry admine za ott ale musel sem :kol-138:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, kazdy si priplati tam kde mu to vyhovuje najviac. Niekto preferuje to, iny to.

K tym vyhrevom, mozno tu neni nikto kto by to riesil dodatocne ako ty, alebo to este nevidel taky co by to mal. Za mna, nebudem reagovat na problem o ktorom viem prd. Nikdy som take nieco nepozeral a nerozumiem sa tomu ;)

 

sorry za OT

Editováno: , autor: jackobtn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohli by ste pomoct v rozhodovani chcel by som fabiu combi s motorom 1.4 tdi 77kw a pneumatiky 180 60 r16 proste sa mi moc nepačia na tom aute tie 215 45 r16 to už je o inom ale zase tie 180 určite tak netrapia napravu,a určite aj šetria nejaku tu kvpaku paliva nemám s tým skusenosti tak preto sa pýtam čo by ste mi poradili ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

normalně z továrny. žádné dopisování. rozdily jsou podle vybavy a provedeni. zmatek vznikl jen u 15 kde u zimnich povolili k 84 navic 88. to jsme si vyřešili o par stranek driv.

zaklad je 14. ale u 81kw jsou větší brzdy tak minimum 15. příplatek na 16 nebo 17 taky ma ruzne možnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...