Přejít na obsah

Multifunkční volant


Meggy

Doporučené příspěvky

Tak to mě nenapadlo.  Nevím co bude náhrada aby pasovala. Spíš uvažuju, že to vzdám.. Vědět to, tak připlatím a koupím s komplet auto.

 

Jel podle wirerovo návodu a dělal jsem to na starším autě.  Pak jsem to přehazoval mezi auty a tuto diskuzi jsem našel až pak, když už byl problém a pawouk mě přesměřoval.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak. Niekde to mam v teme i na fore. Zohnat BCM, nechat v Skodovke vymenit, ak si mal nieco nakodovane tak si to musis vratit spat. Ale vymena BCM do tejto temy uz nepatri... 

Vacsinou ked si nie som isty ci jednotka nieco podporuje, skusam hladat na webe aspon obrazky ci tam su piny. Mam radsej prax ako teoriu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ked sa nahodou rozhodnete svojpomocne menit volant ci packy na dorobenie tempomatu, v ziadnom pripade neskusajte otacat podvolantovym kruzkom (tzv. slimak) , ale si ho riadne zafixujte ⚠️

 

V tomto pripade sa odtrhnute vedenie podarilo spat pripevnit a zafixovat, aj to ale az na druhy pokus. Nie je to sranda nieco podobne opravovat, no nastastie sa podarilo bez nutnosti vymeny samotneho kruzku. Bez neho nefunguje klakson, airbag vodica ci multifunkcny volant. Vo volante pred opravou praskalo vplyvom odtrhnuteho prepoja, vedenie sa pretacalo proti beznemu pohybu...

 

Neskumal som detaily preco sa to tak stalo, len sme to opravili. Nie je to moje auto

 

IMG_20201001_184611.thumb.jpg.7eddacc29e230751c465e2f9b2782716.jpg IMG_20201001_192615.thumb.jpg.82c999dfe51737717b7c78f565d808fd.jpg IMG_20201001_190708.thumb.jpg.293adbfa418c107dc91132621998dc1f.jpg IMG_20201001_193430.thumb.jpg.56af3895d8a0acbf33d2d123706cc8b7.jpg IMG_20201001_193435.thumb.jpg.8099c0a8937563beff5c14db39813482.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Neporadil by někdo znalejší ohledně čísla volantu? Chtěl bych dodělat MF, ale musím sehnat celý volant. (mám ten obyčejný PUR). Je to F3 vyrobeno 2018 někdy v říjnu a je to model 19.  No a zjistil jsem, že od nějakého roku se měnily moduly airbagů. A ty nepasují do starších volantů, které se dají sehnat. Nevím podle čeho rozeznat jaký airbag vlastně mám (starý-nový model) a zda bude pasovat do MF volantu.

Neřešil toto někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Neví někdo proč multifunkce u nového volantu funguje jinak, než je uvedeno v návodu? 

Pravé tlačítka po stisknutí vždy vyvolají menu palubního počítače (je jedno jestli zmačknu pravé nebo levé) 

Hlavně nejde jedním stiskem zobrazit nabídku telefon nebo přepínat mezi telefonem a palubním počítačem. 

Zobrazí se hlavní menu a tam musím vše ručně listovat. 

IMG_20210714_112043.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

chci si dodělat multifunkční volant na Fabia 3 Combi FL rv2021. Mám BCM jednotku která MF volant podporuje, takže jsem začal shánět kabeláž. A chtěl bych se zeptat na následující. Nevíte prosím Vás zda je NUTNÉ sehnat dvouramenný (tedy nový) volant s MF, nebo bude kompatibilní a funkční i nějaký starší tříramenný s MF? Nový 2ram by vyšel cca na 4 tisíce bez airbagu, ty starší 3ram jdou sehnat výrazněji levněji. Nevíte tedy jak je to s kompatibilitou? Nebo jediná změna je vyloženě designová?

 

Díky

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jenik182 samozřejmě můžeš použít i starší volant s MF tlačítky, ale pozor..musíš k tomu mít i airbag k tomu volantu, protože na tvém současném dvouramenném je jiný airbag, na předchozím tříramenném po FL je taky jiný airbag a do třetice u tříramenného před FL taky jiný airbag..takže ten jinej volant s bagem ti vyjde možná více, než kdybys koupil ten dvouramenný a na něj bys jen přehodil tvůj současný airbag.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych ten tříramenný volant bral určitě jako celek (volant + airbag). Samozřejmě bych nejraději chtěl ten dvouramenný, ale jak jsem psal, je to trochu pálka a přidaná hodnota oproti staršímu není (kromě ladnějšího designu). Každopádně děkuji za upřesnění :) Teď ještě sehnat pár pinů na dodělání kabeláže k napájení, BCM jednotce a pojistkám a můžu frčet na montáž :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když nad tím teďka uvažuji, tak ten airbag dělá půlku ceny a je pravda že po bazarech jsou většinou bez airbagu, takže to vyjde pak zhruba nastejno. Jó, vypadá to, že tu cenu nijak nesnižím.

 

Tak ještě poslední dotaz.

 

Vadí něčemu případně DSG pádla na MF volantu u auta co nemá DSG? Vím, budou tam úplně zbytečné, ale je jich na prodej více, tak ať vím, zda takové inzeráty vůbec brát v potaz :)

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím,

Zkoušel jsem hledat, ale odpovídající příspěvek/téma jsem nenašel, tak snad nebudu za trotla :)

Mám Fabii 3 z konce roku 2017, 1.0 DSG Style v konfiguraci NJ54ND, s Maxi Dot a pokud vím Amundsenem, tempomatem atd., ale v konfiguraci velmi bizarně poskládáno s koženým volantem bez multifuknce. Stál bych o lepší volant, klidně i s kompletní výměnou, ideálně https://skoda-parts.cz/produkty/kulaty-vyhrivany-dsg-kozeny-volant-s-airbagem-a-padly-cerna-nit/ , protože se mi velmi líbí dvourameno, vyhřívání a jsem zvyklý automatu pomáhat pádly. Otázkou je, jestli je to vůbec technicky možné a případně smysluplné. Vím že tu k nějakým předělávkám tlačítek do F3 docházelo, ale vyhřívání jsem ještě neviděl a i když je přím na skodaparts uvedeno, že je Fabie III podporována, nikde se mi to nepovedlo ověřit. Jde mi hlavně o fungování vyhřívání, pádel a nějakého toho přeskakování skladeb v inftm, další funkce klidně oželím. Případně zda dává větší smysl sáhnout po nějakém méně vybaveném volantu nebo jen dodělat mf tlačítka do toho současného.

Předem díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhřívaný volant do Fabie 3 dodělat lze, ale nikde se neukazuje údaj o tom, zda je vypnutý nebo zapnutý. 
Zároveň u daného volantu je problém, že nefunguje tlačítko CANCEL/ESC a VIEW. Takže nelze přepínat mezi aplety (audio, auto, navigace). Lze to ale umožnit přes LIN converter, na který dělal návod ExecutedDonut. 

Přepínání skladeb apod. funguje i bez dalších úprav.

Pro dodělání vyhřívaného volantu je nutná výměna podvolantového kroužku, dotažení + (s pojistkou samozřejmě) a -, provést kódování/přizpůsobení a je hotovo. Dokážu s tím kdyžtak pomoci, stačí napsat do zpráv :) 

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...