Přejít na obsah

4x4 vydrz


PcGamer

Doporučené příspěvky

Asi máte pravdu, interval výměny oleje v zadní rozvodovce stanoven není. Z vaší skúsenosti víte o případu vysypaného diferenciálu kvůli nevyměněnému oleji? Jinou DP nemám, ale olej měnili po 4 letech bez ohledu na nájezd podle toho, co jim vyplivnul počítač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poznám pár hlučných diferákov na pôvodnom oleji , hlavne na motorizácii 3,6 V6 ,prípadne na 2,0 125kw , pár krát som olej menil a diferák stíchol ... je to normálny prevodový olej ktorý vekom viaže vlhkosť a degraduje , tak sa ho patrí vymeniť ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Já myslím, že Haldex 4 bude na tom s životností hůř, než Haldex 2. H 4 spíná spojku téměř při každém rozjezdu, H 2 pouze při prokluzu předních kol. Takže H 4 je v zátěži prakticky stále, H 2 jen občas. Výrobce na to pravděpodobně pamatoval dimenzací, ale stejně tu máme u H 2 možná ani né 10% zatížení než u H 4 (podle stylu jízdy). Spojka H 4 je tedy zatěžovaná podobně často, jako normální spojka viz popis funkce systému link níž. (pouze můj názor)

 

http://www.auto.cz/skoda-superb-4x4-s-haldexem-4-generace-polarnim-kruhem-5598

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne odesel haldex po cca 80ti tkm, respektive to bylo cerpadlo a jeste neco (to nas spravce vozoveho parku uz nezapsal a podrobnejsi info ze servisu nepredal). Oprava AFAIK za 10tis., auto uz bylo po zaruce.

Na palubce se pritom nerozsvitila zadna kontrolka, poznal jsem to na rozjezdech z krizovatek za mokra (hrabajici predek) a pri vyjizdeni na mokrou zdviz pri prezouvani na zimu, na kterou jsem bez rozjezdu nevyjel.

Od teto opravy ale slysim pri ustalene jizde vyssimi rychlostmi bzuceni od zadni napravy, to tam od novoty nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nová zkušenost 75000 (zkrácené intervaly výměny oleje na 15k) prohlídka  zjistila nefunkční pohon zadní nápravy. Od 60 000 kontroly jsem si pochvaloval, že auto méně žere, šlo to skoro o litr dolů a ono ejhle závada. Moje osobní mínění je, že něco v 60k zvrtali tam se má dělat nějaká údržba haldexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzhledem k tomu že jsem věděl co se má asi dělat v 60 K tak jsem si domyslel, že to A****d Kladno zvrtal.  Ale taky možná jim křivdím. Prý bylo špatné nějaké čerpadlo na Haldexu. Oprava na záruku. Bohužel ještě konkrétní papíry z opravy nemám, je to služebák a nějak se zatoulaly. Až to budu mít tak se do nich pořádně podívám. Mimochodem ten rozdíl 4x4  předokolka na silnici není znát. Kromě rozjezdu kde se občas protočily kola tam, kde jsem předtím vyjížděl bez hvízdání pneumatik. V terénu jsem moc nebyl, nějak nebyl čas. Pouze v lehkém, nějaké polňačky a tam to bylo také bez znatelných efektů. Zajímavé že elektronika nehlásila žádnou závadu. Nevím co ODB neměl jsem píchlej adaptér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 25. 9. 2017 na 9:07, Fuzo napsal:

Nová zkušenost 75000 (zkrácené intervaly výměny oleje na 15k) prohlídka  zjistila nefunkční pohon zadní nápravy. Od 60 000 kontroly jsem si pochvaloval, že auto méně žere, šlo to skoro o litr dolů a ono ejhle závada. Moje osobní mínění je, že něco v 60k zvrtali tam se má dělat nějaká údržba haldexu.

A není lepší nechat tam tu nižší spotřebu? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dnes jsem menil olej v haldexu a ze zvedavosti jsem si vytahnul cerpadlo. Dle faktury mel byt menen na konci roku 2017 v 45tis km. Jestli je to pravda a za tak kratkou dobu se tam olej premeni ve vazelinu... Dam tomu par set km a udelam dalsi vymenu a kontrolu cerpadla

cerpadlo1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...