Přejít na obsah

4x4 vydrz


PcGamer

Doporučené příspěvky

Na popud tohoto tématu jsem se vrhnul na výměnu oleje, filtru a očištění sítka čerpadla v haldexu. Mám najeto celkem asi 225 000km, auto dovezené před dvěma roky z německa, rok výroby 2011, po koupi proběhla výměna všech olejových náplní. Dnes vypuštěn olej z haldexu (po dvou letech a necelých 30 000km najetých), byl kalný. Filtr vyndaný - minimální zanesení (zbytečná výměna). Čerpadlo vyndáno - ani jsem ho nečistil a dal nazpátek (na sítku nic nebylo). Takže zbytečná práce a investice za filtr (starý jsem opláchl a schoval). Nevěřím, že by v předešlých servisech měnily filtr v haldexu, když to není servisní úkon podle "škodovky" a asi tam bude od začátku. Na druhou stranu jsem zjistil, že ve zbytku nového originálního oleje, který jsem koupil před dvěma roky a chtěl jsem ho použít, byly "šlemovité pucky". Takže olej za přístupu vzduchu asi pěkně degraduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...