Přejít na obsah

Zrcadlení palubky


Jan R.

Doporučené příspěvky

Zrcadlí se Vám palubní deska v čelním nebo bočních oknech? Jestli tu měl někdo druhou generaci tak tu kapličku přístrojů jsem stále viděl na čelním skle a stříbrné orámování výdechů ventilace v bočních oknech. I v tom G VII pokaždé když kouknu do zpětného zrcátka spolujezdce, vidím tam ten chromovaný výdech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jo dřív jsem je používal. Takové klapky co se nasadili na dioptrické. Nevýhoda byla že nebylo viďět přes auta vpředu. Teď si jen vyměním samostmavo a za pekelně horké sluneční ze schránky. Jinak se ale s tim zrcadlením v předním okně nedá nic dělat. Jedině celej vršek palubky včetně výdechů ofuku dat do ještě matnějšího materialu. A to bočních, odstranit všechny chromové rámečky. Tedy obracený tuning wirera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Vše se odráží jak prase, nesnáším to, je to u všech moderních aut se šikmějším sklem, dříve to tak nebývalo. Ale většina lidí si zvykne na všechno, tak proč to tak nedělat, že...:-(

Jsou dvě pomoci - polarizační brýle a přikrýt palubku něčím černým matným.

Mám polarizační brýle, ale už rok a půl mám přikrytou palubku. To funguje i za šera či v noci. Pol. brýle už nepoužívám.

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180814002047&SearchText=fabia+2015++dashboard+cover

 

 

Editováno: , autor: noaid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý si může vybrat, jestli chce dobře vidět nebo vypadat. Já rád čistá okna a jasný výhled, jiný zase krásnou palubku a většinou špinavá okna s příšernými odlesky. Jsme různí.

 

Tyhle obrázky zcela odpovídají mé zkušenosti, nejde o klasickou čínskou klamavou reklamu:

noc

den

Koneckonců stačí když si dáte před sebe před volant nějaké černé tričko a uvidíte ten rozdíl sami. S tričkem jsem ze zoufalství projel kdysi 9000 km Focusem na dovolené, ty odrazy tam byly příšerné, skoro nebylo vidět na cestu. Stará Felda s tím problém neměla.

Editováno: , autor: noaid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, a já zase nevnímám ten haderek. Zato pořád vnímám na skle jediný odraz a to výřezu pro světelné čidlo. Ale zas tak moc to neruší.

Nechápu, proč všichni mají pořád potřebu to hanět aniž by s tím měli sebemenší osobní zkušenost. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 8. 2018 na 18:04, zwan napsal:

Ano, jsou vidět výdechy na předním okně.

Docela dost

Zrovna jsem dostal ze servisu náhradní vozidlo a v něm jsem si okamžitě vzpomněl na tento příspěvek. Máš pravdu a vím, jak to myslíš, jen bych to formuloval trochu jinak, ono se totiž odráží vše kromě těch výdechů, ta řada černých děr je právě místo, kde se nic neodráží (není tam odrazná plocha) a ten zbytek po celé ploše skla jsou odrazy. Ta černá místa jsou pro každého ukázkou, jak by to vypadalo bez odrazu palubky. Třeba s tou dečkou. 

Mimochodem ve slunečných dnech dečka akumuluje jen zlomek tepla oproti holé palubce, asi dobrý tepelný izolant a to se v tomhle horku fakt docela hodí.

Zatím každý, kdo se mnou jel, tím byl příjemně překvapen.

 

Čečulák - To nebylo na tebe, ale obecně.

Editováno: , autor: noaid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když svítí slunko nebo je jasno tak mám polarizační brýle stále nasazené. A zase nechápu, že ostatní to světlo neoslňuje :D V ostatních případech odlesky palubky nevnímám/neregistruju. To spíš jsem línej si umýt sklo zevnitř což je milionkrát horší než kdejakej odlesk.

 

Co chápu jsou problémy s dioptrickými brýlemi. Sám nevím jak bych to řešil, mít dvoje brýle na nose to bych rozhodně mít nemohl. Asi bych musel zainvestovat do samozatmavovacích skel do auta od Carl Zeiss nebo podobně. 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MilanHosJá mám dioptrické samozatmavovací. Problém je, že skla automobilů nepropouští UV a i sám Carl Zeiss uvádí "Brýlové čočky ztmavnou o něco méně za letních veder. Maximální ztmavnutí není možné v motorových vozidlech, neboť čelní sklo UV záření absorbuje". Já mám TRANSITIONS a když dojdu k autu tak stačí ztmavnout a pak chvilku vydrží.

A tak mám ještě jedny čistě hodně tmavé v autě když jedu dýl. Kdysi jsem měl ty klapky, polarizační, dívání dobré ale nepraktické. V pondělí jsem potkal auto co mělo pod clonou vyklopený ten skleněný panýlek přes který se řidič koukal. 

 

A to zrcadlení, je mazec, když jsem hodil nad kapličku výkresy, Po 5 metrech letěli na podlahu, protože jsem nic nevidělB) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...