Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
dusan94

Cesta po Europe

Doporučené příspěvky

Zdravim.

Zvladne SKODA OCTAVIA 3, 2014, 2 TDI, 56000 km cestu zo Slovenska do Svedska cez Nemecko, potom naspat dole do Franuzska, do Normandie, dole do Severneho Talianska, Slovinska a potom cez Rakusko opat do Slovenska??? :) Dik.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

A proč by to nezvládla? Doporučuji ti tedy cestovat vlakem...  :doh 

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dej si pozor na překročení servisního intervalu. Je to dlouhá cesta, tak ať ti v půlce nepípne servisní kontrola. Vezmi si raději litrovku oleje. Já měl letos trohu menší trip na sever Skotska a z5. Bylo to ca 6000km s přesuny po německé dálnici mi vzaly 0,5l oleje. Holt 2000km po Německu s nohou na podlaze trochu oleje stojí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Urcite by som pred touto cestou spravil servisnu prehliadku s vymenou oleja a filtrov. Nema to preco nezvladnut :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

taky mam za sebou trip po Evrope, jela se i hodne Francie v horach a vsechno auto zvladlo. Samozrejme jsem s sebou mel pro jistotu olej a vodu, holt 2.0 TSI :-D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já vozím olej taky, ale zatím (klep klep) si to v Oktávce 2.0 TSI neřeklo ani o kapku. Chladící kapalina byl problém, ale zmínil jsem v servisu, je to známý problém a opravili.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vyrážím s rodinou 23.6 do Livorna. O III 1.2 TSI 77kw.Snad to moje "Ofka" dá.Držte mi palce B)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čoveče, jedeš k sousedovi za humna tak co tady stresuješ :rolleyes: Jestli máš strach o auto tak to tohle dáte i na kolech :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

czbob, kolik máš najeto km ? Že nemáš k vozu důvěru...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale kdeže, nestresuju. Jen s ní jedu takhle daleko poprvé. Najeto moc nemáme, jen 48 tis. Ofka  jezdí obvykle jen na chalupu a zpět,tak jí poprvé dam delší trasu,na kterou se už moc těším.

Editováno na czbob

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jasně, chápu ;) Já mám s mou plechovkou nahrkáno o 260t víc a pořád jí věřím i když je to vergl, mám dobrýho mechoše :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě bych se rád zeptal, zda  v Rakousku a v Itálii lze svítit přes den jen ledkama , nebo musim mít zapnuté i xenony. Všude píší denní svícení, tak v tom mám hokej ;-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Drhosh: pozor až pojedeš do Maďarska, tam v oci nemusíš svítit, ale mimo obce musí svítit i zadek! Takže dotaz je na místě. Ale je pravda, že v Rakousku stačí klasika denní, ale NESMÍ bejt na okně kamera pro záznam jízdy!

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V AT nemusí svítit vůbec. S tou kamerou vím o člověku který při nehodě v Rakousku použil záznam z kamery který si od něj rakouská policie bez problémů vyžádala :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ano, rakušáci jakožto zelení fanatici nemusí svítit vůbec... prý tím šetří životní prostředí...

jinak kamera být v Rakousku samozřejmě na skle auta nebo na helmě motorky být může... (nelze věřit vše co řekne naše televize), např. pokud dochází k automatickému přepisování záznamu (myšleno v nějakém rozumném časovém intervalu, zpravidla do max pěti dnů) a záznam je v horším rozlišní, nikoli FullHD nebo 4K, tam není problém vůbec žádný, je to jen tzv bezpečnostní kamera, nikoli záznamová....  podmínkou je také, že vlastník musí záznam kamery zabezpečit proti neoprávněnému přístupu třetích osob...

to samé platí i pro Chorvatsko, Maďarsko, Polsko, Slovensko, stejně jako u nás si úřady nepřejí, abyste natočený materiál zveřejňovali (i u nás platí, že zveřejnění videa, na kterém lze rozeznat obličeje a SPZ, je možné jen se souhlasem dotyčných osob), ale můžete ho použít při prokázání průběhu nehody a stejně tak máte právo pořídit si záznam z výletu... jak se vyjádřil právník rakouského klubu ÖAMTC Martin Hoffer: „autokamery sice nejsou zakázané, vysloveně povolené však nebyly“. Hofferův názor potvrzují i vyjádření šéfa dopravní policie rakouské spolkové země Vorarlbersko Rudolfa Salzgebera: „účastník dopravní nehody, vůči kterému se vede vyšetřování a disponuje obrazovým materiálem, může jej předložit u soudu. Nicméně za předpokladu, že na něm nejsou rozpoznatelné nezúčastněné osoby. Ten, kdo si do auta nebo na motocykl nainstaluje kameru, aby zdokumentoval krásnou krajinu nebo výlet, se pochopitelně ničím neprovinil," konstatoval policejní šéf...

... v této souvislosti také pozor na to, že záznam z kamery se nesmí použít ani na důkaz viny nebo neviny jiných osob! - právě za toto je v Rakousku pokuta až do 10 000 eur

• Upvote 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 6 minutami, Aleš_BX napsal:

jinak kamera být v Rakousku samozřejmě na skle auta nebo na helmě motorky být může... (nelze věřit vše co řekne naše televize), např. pokud dochází k automatickému přepisování záznamu (myšleno v nějakém rozumném časovém intervalu, zpravidla do max pěti dnů) a záznam je v horším rozlišní, nikoli FullHD nebo 4K, tam není problém vůbec žádný, je to jen tzv bezpečnostní kamera, nikoli záznamová....  podmínkou je také, že vlastník musí záznam kamery zabezpečit proti neoprávněnému přístupu třetích osob...

Vítej v klubu, když sem téměř to samé vysvětloval v okolí, tak sem byl kokot :D Bohužel nevěřím všemu v televizi a už vůbec ne, co napíšou v blesku :worthy

• Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevím zda jste zaznamenali, v Rakousku je mimo lepících dálničních známek možnost zakoupit i elektronickou známku prostřednictvím internetu, a to na webu ASFINAGu (odkaz je českou verzi e-shopu).

Pozor ale, kvůli rakouským zákonům, kdy je možnost vrátit zboží do 18 dnů od nakoupení, může elektronická známka začít platit až po oněch 18 dnech od nákupu.

Je tu ale možnost zakoupit elektronickou známku na firmu, na ně se toto pravidlo nevztahuje a známka pak platí od data koupě, resp od kdy si učíte....

Bohužel cena je stejná jako té nalepovací. Škoda, mohli dát trochu slevu, nicméně chápu že zase něco stojí systém, který na dálnicích porovnává RZ s databází... (jinak rakouské dálnice nepatrně podražily.... ale dvouměsíční se vyplatí už u tří jízd oproti desetidenní známce a roční při deseti jízdách oproti desetidenní - platnost roční známky jako u nás, tedy do konce ledna 2018).

Editováno na Aleš_BX
    • Upvote 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se