Přejít na obsah

Pazvuky - klepání, drnčení, vrzání, bouchání


Reesha

Doporučené příspěvky

před 13 hodinami, Mikino69 napsal:

Ze ste sa este na to nevysrali, ja uz som dávno rezignoval emoji23.png

Odoslané z HUAWEI CAN-L01 pomocou Tapatalku
 

 No právě, ne že bych byl z vrzajících, lupajících, praskajících Škodovek nějak nadšený, ale co už, prostě tak už to u Škodovek bývá. Teď nedávno  jsem se svezl v Peugeotu 307, asi tak  10 roků starém, řeknu Vám   naprostá balada, za cca 200 km jsem nic  podstatně zvukově otravujícího neslyšel.  Já to částečně řeším  tak, že si kupuji nové Škodovky až po 1. faceliftu, když už může být spoustu much vychytána, na nové modely a horké novinky nereaguji.

Myslím si, ze současná rychlá obměna modelových řad automobilek   a nepočítaně modelů  a variant zavdává k tomu, že  se nějak dlouhodobě systematicky, komplexně a vyčerpávajím způsobem  tyto modely již  tak netestují. No a taky když nás EU a podobné instituce nutí mít  stále nové systémy ve voze  (ABS, ESP, systém hlášení nehody atd.) tak při dlouhodobě podobných cenách nových aut, se někde musí ubrat ( na kvalitě materiálu, na zkrácení, nebo vynechání dřívějších dlouhodobých testů apod.)

Editováno: , autor: DušanV
pravopisná chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 11. 2016 at 8:14, Eric_ napsal:

Ja mám budíky ok ale ako som mal zamrznuté auto a pomaly cúval cez nerovnosť príde mi že karoseria nieje nič moc tuhá a trpí na krútenie, tesnenie dverí len tak vrzgalo až to nieje pekné :(

S tou tuhostí mám stejný pocit. Já zase pozoruji, že v autě odněkud táhne chlad. Děje se to hlavně při změnách směru jizdy, kdy se kroutí karoserie, tak je cítit takový závan vzduchu. Chyba bude asi v nedostatečném těsnění dveří a nízké tuhosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 12. 2016 at 9:03, dodge napsal:

Taky jsem tohle řešil...

V mém případě jde o závan který projde celým autem, třeba když odbočuji z kruháče. Je cítit závan studeného vzduchu. V tu chvíly z topení proudí teplý vzduch. Studený tam tedy nemá odkud vanout. 

Editováno: , autor: psf3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdar chalani, na svojej novej Fabii mam najazdenych len cca 1000km a asi pred tyzdnom som spozoroval velmi zvlastny zvuk ktory mam pocit akoby vychadzal niekde od budikov resp. akoby samostatne budiky vydavali tento zvuk. Ako keby sa tam nejaka elektronika nacitavala. Je to velmi otravne a ozyva sa to jak na volnobehu tak aj pri jazde kedy to je najintenzivnejsie..ale nie stale..raz ano, raz nie. Tazko pomenovat ten zvuk..je to take "elektricke cvrlikanie, bzucanie" ako ked vam PC nacitava disc tak tiez to tak "cvrlika/cvaka". Stretol sa s tym uz niekto? Dakujem za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 18. 12. 2016 at 22:56, Misho28 napsal:

Nazdar chalani, na svojej novej Fabii mam najazdenych len cca 1000km a asi pred tyzdnom som spozoroval velmi zvlastny zvuk ktory mam pocit akoby vychadzal niekde od budikov resp. akoby samostatne budiky vydavali tento zvuk. Ako keby sa tam nejaka elektronika nacitavala. Je to velmi otravne a ozyva sa to jak na volnobehu tak aj pri jazde kedy to je najintenzivnejsie..ale nie stale..raz ano, raz nie. Tazko pomenovat ten zvuk..je to take "elektricke cvrlikanie, bzucanie" ako ked vam PC nacitava disc tak tiez to tak "cvrlika/cvaka". Stretol sa s tym uz niekto? Dakujem za radu :)

ja som sa s tym stretol.... pojdem na 30 tis. servis za mesiac a skusim sa na to opytat.... ale treba si len zvyknut a pustit radio

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tam mam taky obcas problem s podobnym zvukem (jako nacitani CD v mechanice). Zvuk ovsem nejde od budiku, jako jakoby od spolujezdce. Zvuk se vyskytuje pouze pri pustene klimatizaci a pokud to zacne bzucet a hned vypnu klimu tak zvuk zmizi. Co jsem procital forum, tak by to mohl byt nejaky ventil, co upousti tlak - tzn. normalni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle divny zvuk jsem spozoroval dnes rano poprvé, mám najeto 4 tis. Přijde mi, že to jde z budíků. Vypnuté radio, klima a ventilatory a pri volnoběhu a přidání plynu nic až při uvedení auta do pohybu. A taky takovej piskavej zvuk ja bych mel spíš přirovnání jako když je balík balených vod a ty flašky se v tom o sebe třou a vydavaj právě podobný zvuk. Přišel někdo na něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl v salonu a zjistil jsem nepříjemnou věc, člověk si jí neuvědomí, když denně auto používá, ale když jsem v salonu zavíral dveře Fabie, tak pěkně klaply, zato moje dveře třísknou jak u starého auta, zkoušel jsem to několikrát, dokonce jsem se kvůli tomu i vracel do salonu. Dělají mi to jen přední dveře, zadní se mi pěkně zaklapnou, ale ty moc nevyužívám, tak chci vědět jestli to je vlastnost (daň za používání) nebo je něco špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...