Přejít na obsah

Pazvuky - klepání, drnčení, vrzání, bouchání


Reesha

Doporučené příspěvky

Ahoj, taky přidám svou zkušenost. Mám f3 vyrobenou mezi prvními - 12/2014. Mimo jiné závady mi ve studenem autě a cca 1700otacek drnci jakoby plast o plast někde na straně řidiče pod palubkou. Po ohrati nebo topení už téměř neznatelne. V servisu řekli ze to děla polamany kryt pod motorem, tak ho zapaskovali, dali podložky atd a je to prý opravené. Vyjel jsem ze dvora servisu a rachoti to pořad stejně. Takže se na to kouknu sám. Nemáte nějaký tip po čem jít? Jinak sedadla OK i sloupky, najeto mám 33tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@faskojMě sem tam něco lupe někde kolem budíků, v mrazu podobně jak tobě drnčí/vrže taky někdy na palubce u řidiče. Ale co mě víc vadí tak drnčení při akceleraci někde u rádia, někdo psal že to bude senzor na palubce ve středu okna, no mě to zní někde u rádia :( tady ty pazvuky je hrozně nepříjemný reklamovat protože auto bývá v sevisu i více dní aby to vypozorovali a většinou se “závada neprojevila” neboť to ani pořádně neprojedou nebo opraví uplně něco jiného a drnčí to dál a nechalvat auto potom 10x než se jim to povede je nemyslitelný! Co je nejhorší tak že ty pazvuky jsou nejčastěji na rozbitých silnicích a servis je samozřejmě ve městě a nemůžou ty podmínky nasimulovat.

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem to pořádně neviděl za světla, ale pro úplnost jsem to teď ještě šel natočit. Přijde mi že ta páčka ma dost velkou vůli. Asi nejjednodušší to bude v místě dotyku něco nalepit a bude klid.

 

viz:https://youtu.be/IQTU5mBybRw

 

EDIT:  tak timto to neni, dělá to neco jiného, ale jen nez se auto ohřeje, proto jsem mel pocit, ze pomohlo obaleni ten packy, ale mezitim se auto ohřálo a byl klid.

https://youtu.be/IQTU5mBybRw

Editováno: , autor: faskoj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj kluci, chci se zeptat jestli ma nekdo stejnej problem. F3 combi zadni roleta zavazadloveho prostoru.. Mnel jsem ji vymenenou na garancku, nestahovala a ta plachta pri prujezdu nerovnosti silene klepala. Tedkon mam novou roletku a opet se zacalo ozyvat klepani plachty, ovsem roletka funguje naprosto normalne, hezky stahuje. Neresil jste to nekdo ? Zatim mam pouze jedno reseni, dat malej polstar na tu plachtu roletky :-) .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele klepání slyším, ale nenapadlo mě že by to mohlo být od roletky. Měl jsem zatím jen podezření, že klepou dveře při kroucení karoserie. Tak to se zaměřilm jestli to nedělá roletka.Slyším to pouze někde u B sloupku nebo kousek dál právě ty boční levý zadní dveře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MilanHos napsal:

Hele klepání slyším, ale nenapadlo mě že by to mohlo být od roletky. Měl jsem zatím jen podezření, že klepou dveře při kroucení karoserie. Tak to se zaměřilm jestli to nedělá roletka.Slyším to pouze někde u B sloupku nebo kousek dál právě ty boční levý zadní dveře

Tak si stoupni za kufr, a kdyz mas normalne roletku zatazenou tak zespod do ni klepni prstem nebo rukou... Myslim si ze mas zahadu rozluštenou :-) ... Reseni polstar, ovsem to neni reseni na odstraneni problemu, pouze potlaceni klepani :-) ... To same jak kdyz si pustis hlasiteji radio

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicmene jeste vam poradim... Taky se mi zdalo ze mi neco rezonuje od palubky, pak od sedacky a nedalo se to rozumne identifikovat. Zjistil jsem ze tenhle zvuk drncani na kostkach dela zamek pasu na spolujezdcove sedacce pokud neni obsazena.. Dotyka se plast na plat a dela to rezonanci. Oprava.. Oboustranna paska a kousek alcantary, vlozeno mezi zamek pasu a vnitrni plastove oblozeni sedacky... Good luck ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 4. 2018 na 9:56, MilanHos napsal:

Hele klepání slyším, ale nenapadlo mě že by to mohlo být od roletky. Měl jsem zatím jen podezření, že klepou dveře při kroucení karoserie. Tak to se zaměřilm jestli to nedělá roletka.Slyším to pouze někde u B sloupku nebo kousek dál právě ty boční levý zadní dveře

To já už stejné klepání řeším od podzima. B sloupek už jsem rozebral a tím to není, ani vnější zákryt (černý lesklý plast), zůstává obložení LZ dveří, na to se chystám hned jak mi přijdou inštrumenty z Číny.. Roletku mám na několika místech podlepenou textilkou pro vymezení vůle, ale od plachty žádné klepání, možná tím, že mám ošetřené plasty emulzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě skoro od nového auta taky klepe po nerovnostech něco za mým levým uchem ..ozývá se to od zadních dveří..je to takový kovový zvuk jak kdyby něco hrkalo..pás ve sloupku to asi nebude ..něco jako kdyby vevnitř ve dveřích..budu asi muset zajet do servisu

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...