Přejít na obsah

Pazvuky - klepání, drnčení, vrzání, bouchání


Reesha

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

Jak jsem na tom u Fábie III s pazvuky? Myslím, že je na tom Fabie III velmi dobře, proti tomu co jsem četl ve vlákně o Rapidu.

 

Já se jen nemůžu zbavit občasného lupnutí někde za budíky při přejezdu ostřejší příčné nerovnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

Jak jsem na tom u Fábie III s pazvuky? Myslím, že je na tom Fabie III velmi dobře, proti tomu co jsem četl ve vlákně o Rapidu.

 

Já se jen nemůžu zbavit občasného lupnutí někde za budíky při přejezdu ostřejší příčné nerovnosti.

Někde jsem četl, že to někdo reklamoval a byl tam nějaký konektor na volno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám taký problém,že pri zapnutej klíme , po čase začne niečo rezonovať v priestore pod palubovkou a je to dosť otravný zvuk. Akoby tam bola uvoľnená nejaká skrutka alebo čo. Neviem či s tým mám ísť na reklamáciu, lebo to nerobí stále. Už ste sa s tým niekde stretli ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte som rád že niekto založil toto vlákno lebo som sa akurát chystal založiť podobné. Bohužiaľ s mojou Fabiou to žiadna pohoda nie je. Okrem vibrujúcej lakťovej opierky, ktorá extrémne vibruje a klepe keď je v polohe hore /teda vertikálne) som začal pozorovať veľmi nepríjemný nový zvuk. Čo sa týka tej lakťovej opierky vibruje iba keď je vertikálne, keď ju sklopím tam je to úplne v poriadku. Síce si mám kde vyložiť ruku čo je fajn, trošku zle sa mi však ešte cez opierku radí. Musím si na to zvyknúť ale chcel by som ju mať občas aj hore ... ale potom je tam ten zvuk. Zdá sa mi, že je to len zámok, teda časť kde doľahne vrchné odklopné veko skúsim to niečim obaliť či to prestane.

 

No ale iný zvuk sa prejaví pri hrboľatejšej ceste v akýchkoľvek rýchlostiach. Najviac to počuť približne v rýchlosti 30, 40 km/h kde sú nízke otáčky a teda je to výrazné. Takouto rýchlosťou cez niektoré obce po zlej ceste jazdievam bežne a vtedy je to veľmi zlé. Keď veziem niekoho iného až sa za to auto hanbím. Je to taký vyslovene vibrujúci zvuk z ľavej časti palubovky (zatiaľ podľa skúmania sa mi to zdá odtiaľ - prikladám aj fotku miesta http://i.imgur.com/Yh15iJW.jpg  - je to asi najviac citeľné okolo toho horného výduchu klimatizácie). Trošku ma mätie že ten zvuk znie ako keby tam bolo zapracované aj sklo, je to také vibrovanie, rinčanie, klepkanie s vcelku veľkou frekvenciou. Netýka sa to spätného zrkadla, skúšal som ho aj sklopiť, netýka sa to skla vo dverách, skúšal som jazdiť s rôznymi polohami skla, skúšal som jazdiť aj s otvorenými dverami, myslím si teda, že dvier sa to netýka. Skúšal som prefúknuť celú klímu vysokými otáčkami či sa to netýka len nejakej smietky alebo niečoho podobného. Skutočne neviem. Dnes som bol vo Vysokých Tatrách kde sú cesty veľmi zlé a myslel som že ma porazí. Neviem či to môže byť tým, že sú plasty studené a niekde sa takto dotýkajú ale keby som chcel auto čo takto drnčí kúpil by som si Daciu (nič v zlom je to len príklad z nervov). Máte niekto podobný problém? Alebo radu, riešenie, názor? Ďakujem

Editováno: , autor: Mattik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V těch místech co popisuješ je pojistkovka, nad ní relátka a ještě výše asi dva konektory a ty mi taky rezonovali. Vyřešili to na reklamaci lepším upevněním. 

 

Jinak to klepání budíků vyřešil nakonec sám. oblepil jsem je samolepicím molitanem co se používá na utěsnění oken, budíky usadil, dotáhl a je božský klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po podrobnom skúmaní som zistil, že zvuk jasne vychádza z ľavej časti palubovky priamo z boku (z tej časti ktorá sa "spája" s dverami) Keď tam poklepem prstom jasne sa tam niečo o seba dotýka drnčí a rezonuje. Na pravej strane našťastie nič také nie je aj keď tam poklepem všetko je pevné bez rezonovania. Keď som medzi dvere a túto plochu zcvakol reflexnú vestu, ktorá tento priestor vyplnila a zatlačila tak zrazu bolo po klepaní, všetko sa utlmilo :) 

 

Chcem sa preto opýtať už ste niekto dávali dole ten bočný kryt palubovky? Myslím ten poloblúk, ktorý je akokeby trošku zapustený dovnútra. Prikladám fotku, je to tá bočná časť, styčná časť s dvermi (fotka nie je moja auto mám v garáži nechce sa mi momentálne odbiehať :) http://www.autoforum.cz/testy-aut/prvni-test-skoda-fabia-iii-1-2-tsi-spicka-tridy/obrazek/116 ale určite viete o čom vravím. Ja mám taký pocit, že by sa mala len nejako "vypuknúť" Môj plán je zvnútra na tento diel nalepiť nejakú samolepiacu molitánovú plochu, ktorá by tlmila čokoľvek čo na ňu bude zvnútra narážať a založiť ten diel naspäť: Ak by to bolo možné najradšej by som si to otvoril a utesnil sám a nenosil to do servisu. Čo poviete? ďakujem vopred :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po podrobnom skúmaní som zistil, že zvuk jasne vychádza z ľavej časti palubovky priamo z boku (z tej časti ktorá sa "spája" s dverami) Keď tam poklepem prstom jasne sa tam niečo o seba dotýka drnčí a rezonuje. Na pravej strane našťastie nič také nie je aj keď tam poklepem všetko je pevné bez rezonovania. Keď som medzi dvere a túto plochu zcvakol reflexnú vestu, ktorá tento priestor vyplnila a zatlačila tak zrazu bolo po klepaní, všetko sa utlmilo :)

 

Chcem sa preto opýtať už ste niekto dávali dole ten bočný kryt palubovky? Myslím ten poloblúk, ktorý je akokeby trošku zapustený dovnútra. Prikladám fotku, je to tá bočná časť, styčná časť s dvermi (fotka nie je moja auto mám v garáži nechce sa mi momentálne odbiehať :) http://www.autoforum.cz/testy-aut/prvni-test-skoda-fabia-iii-1-2-tsi-spicka-tridy/obrazek/116 ale určite viete o čom vravím. Ja mám taký pocit, že by sa mala len nejako "vypuknúť" Môj plán je zvnútra na tento diel nalepiť nejakú samolepiacu molitánovú plochu, ktorá by tlmila čokoľvek čo na ňu bude zvnútra narážať a založiť ten diel naspäť: Ak by to bolo možné najradšej by som si to otvoril a utesnil sám a nenosil to do servisu. Čo poviete? ďakujem vopred :)

Mattik, ja mám úplne rovnaký problém až na rozdiel,že rezonujuci zvuk vychádza zo stredných výduchov vetrania( nad rádiom), aj to iba ked je zapnuta klíma. Akoby sa vo vnútri pod palubkou niečo ochladilo a začne to rezonovať a hlavne ked idem po drsnej ceste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mattik.. nepoviem, keby si mal auto po záruke, ale aký máš sakra teraz dôvod takto experimentovať? Ak niečo poserieš, zlomíš, čo potom? Už ti to neuznajú ani v servise. Ak je auto v záruke, tak sa ho vôbec nechytám, čokoľvek môžu použiť ako argument k odmietnutiu reklamácie, takže ja toto kutilstvo nechápem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mne zacalo vrzgat vodicove operadlo... je to dost zle az na nervy som... samozrejme takisto zvuky pod palubovkou z lavej casti .....  PS: ak tu niekto riesil tie hvizdave zvuky pri jazde je na to vydane TPI.... je problem s telesom vonkajsieho zrkadla.... a takisto pokial je pocut nejake piskave zvuky od motora (1.2TSI) treba tam menit tusim hadicu paliva..... v servise budu vediet urcite...... takisto je problem s climatronicom aj s manualom ( buzeni kompresoru klimatizace ) taktisto je na to TPI - preprogramovanie riadiacej jednotky.... takisto v servise budu vediet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a takisto pokial je pocut nejake piskave zvuky od motora (1.2TSI) treba tam menit tusim hadicu paliva

Takže pískání které se řeší tady http://forum.skodahome.cz/topic/131441-pískání-při-jízdě-12-tsi-66kw/page-4#entry2083691 a které je slyšet uvnitř vozu a při ubrání nebo přidání to zmizí zpusobuje tato hadice http://forum.skodahome.cz/gallery/image/55399-fabia-03a-1 ?? Už to někdo řešil?

Editováno: , autor: psf3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pískání které se řeší tady http://forum.skodahome.cz/topic/131441-pískání-při-jízdě-12-tsi-66kw/page-4#entry2083691 a které je slyšet uvnitř vozu a při ubrání nebo přidání to zmizí zpusobuje tato hadice http://forum.skodahome.cz/gallery/image/55399-fabia-03a-1 ?? Už to někdo řešil?

ano mala by to byt prave tato hadica.... neviem presne od ktoreho kalendarneho tyzdna sa nasadila modifikovana hadica.... i ked ja mam fabiu vyrobenu v kalendarnom tyzdni 22.... a pri 60/km ten zvuk piskavy pocujem a som takisto na nervy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: ak tu niekto riesil tie hvizdave zvuky pri jazde je na to vydane TPI.... je problem s telesom vonkajsieho zrkadla.... a takisto pokial je pocut nejake piskave zvuky od motora (1.2TSI) treba tam menit tusim hadicu paliva..... v servise budu vediet urcite...... 

Ahoje čo je prosím TPI? :) Mám totižto tiež problém s pískaním pri tých spomínaných rýchlostiach rád by som to vyriešil. ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...