Přejít na obsah

Pazvuky - klepání, drnčení, vrzání, bouchání


Reesha

Doporučené příspěvky

Nevím jak se tomu říká, ale myslím toto:

image.thumb.png.77cf1da52fc65f108a6f437ec71bda6d.png

 

V ŠA mi to podlepili nějak ty okraje, takovou nějakou "chlupatou páskou", ale to nepomohlo. Když se to odklopí, je tam kovová výztuha, tak jsem mezi ni a kryt zavřel půl hubky na nádobí (původně to bylo provizorní řešení, zda je to ono, a tak nějak jsem se ještě nedostal k tomu to předělat, tak to tak asi zůstane). Jinak jestli ti hrkoce toto poznáš celkem snadno, stačí mezi dveře přivřít nějakou hadru (já to v zimě zkoušel s rukavicí) a hrkání by mělo přestat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil někdo vrzání někde u B sloupku řidiče, respektive dveří řidiče? Je to spíš takové praskání, někdy se mi zdá, že to dělá okno.

Dělá to jen někdy, závislost jsem zatím nenašel.

Jinak mám to auto v 33 tis. km rozvrzané dost :( a to jezdím v 80% času po dobrých cestách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lancelotjo ty pazvuky taky pociťuje hodně lidí. Já natírám těsnění všech dveří škodováckým gelem na těsnění a celkem to pomůže. Potom někdy je to klepání od roletky v kufru a zdá se, že to jde od B sloupku. 

Když se podíváš na styčnou plochu těsnění předních dveří nahoře v rohu s lesklým krytem B sloupku, všimneš si, že je ten plast podřený takže další potencionální viník. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude to samé jako u mě. Zkus zavřít hadr mezí palubku a dveře, jak už se tu radilo a vyzkoušej. Já narval molitan mezi horní ofuk okna a spodní výdech a na chvíli to přestalo, ten molitan si ale sedl a přestal pružit, takže to ještě občas klepne. ?Případně zkus trochu bouchnout do palubky a ten zvuk by se měl ozvat taky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem zakladať novú tému, tak píšem sem. Počujem búchanie od sedačky spolujazdca a zistil som, že ten zvuk ide z miesta pod sedačkou a to konkrétne z miesta, kde sú pripojené káble ku sedačke. Celé je to na taktom plastovom držiaku a ten klepe..Neviete, či sa da ten držiak nejako priťiahnuť, alebo zafixovať?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi občas něco klepe v B sloupku. Spíš jak zámek to tipuju na úchyt pásu.
Tak to mi dělá taky, je to čím dál horší, začalo to asi v 5000 km, teď mám necelých 30000 km a klepe to fakt dost. Ale jen na horší zaplátované silnici, na hladké je klid. Myslel jsem si, že to dělá volný zámek dveří, ale nejspíš to fakt klepe někde v tom úchytu pásu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidávám do klubu... Nejdřív sem myslel, že klepe rozmrazovač v zadních dveřích, ale když sem ho oddělal stále něco klepe.. Podle toho co píšete to bude taky v "b" sloupku.

Dělá to jen na nerovnostech. ?

Nezkoušel někdo rozdělat sloupek a podívat se, co tam může klepat? Jestli to bude dělat ještě víc tak se na to musím podívat, už mě to začíná vytáčet.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 1. 4. 2019 na 13:06, Misho28 napsal:

Nechcem zakladať novú tému, tak píšem sem. Počujem búchanie od sedačky spolujazdca a zistil som, že ten zvuk ide z miesta pod sedačkou a to konkrétne z miesta, kde sú pripojené káble ku sedačke. Celé je to na taktom plastovom držiaku a ten klepe..Neviete, či sa da ten držiak nejako priťiahnuť, alebo zafixovať?

Díky

Ja mam ten isty problem... niekedy staci pohybat so sedackou a prestane to... u mna to zatial prestalo same od seba, tal som to neriesil ale ak sa to este ozve tak budem musiet. Keby si prisiel na riesenie, tak napis ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne začalo minule vibrovat z ničoho nič vnútorné spätné zrkadlo. konkrétne tá plastová hmota, ktora kryje senzor. bolo to počuť pri rýchlosti nad 90 km/h. 

 

stalo sa to zatiaľ len raz ked auto stálo dlhšie (dva tyzdne) na jednom mieste a pálilo dosť slnko naň.

 

teraz to nepozorujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pokud není obsazené sedadlo spolujezdce a jedu přes nerovnosti, ozývá se docela hlasití kovové drnčení. Pokud na sedadle někdo sedí, je ticho. Když bouchnu do sedáku, zdá se mi, že drnčí něco pod pravým plastovým krytem sedáku. Snad mechanizmus sklonu opěradla nebo výškového nastavení sedadla. Neřešil někdo stejný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se na nerovnostech ozývalo praskání nad oknem spolujezdce. Ze začátku to bylo na velkých nerovnostech, později se to zhoršovalo a stačil jen malý hrbol. Týden před koncem dvouleté záruky jsem to nechal v AS opravit. Prý to dělal bodový svár. Museli sundat tapec a prý stačilo do toho klepnout. Od té doby (více jak rok) je klid. Cena za práci byla přes 6 tis. Kč, materiál 6 Kč. Naštěstí to bylo na záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...