Přejít na obsah

1.4 16V klepe


xman

Doporučené příspěvky

V poslednom case sa moj motor rozhodol ze zacne hlasno klepat ako diesel. Prejavuje sa to najma pri studenom starte (je uplne jedno ci vonku v mraze alebo v garazi). Robi to najma na volnobeh, ale klepanie je trochu pocut aj neskor pocas jazdy. Ked sa motor zohreje uz to nie je take vyrazne. Povodne som myslel ze to je zlym benzinom lebo som tankoval na pumpe ktora bola zrovna poruke ked dosiel benzin, ale uz som odvtedy nalial dve plne nadrze z inych cerpaciek - ziadna zmena. Mam to pokladat za "normalne" alebo mam cakat sodomu gomoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to začalo dělat přes zimu to samé. Po studeném startu a zhruba minutu po rozjezdu (jen když uberu plyn) se ozývá příšerné klapání. Jako bych měl v autě diesel. Opravdu to dělají ta hydraulická "zvedátka" na ventilech a prý to na životnost nemá vliv. Je to uvedeno v knize auto moje hobby. Pokud by se ozývalo klepání při akceleraci, byla by to známka poškozených ložisek v motoru.

Možná by pomohla jiná viskozita oleje. Škoda dává 5W-40…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tymtosa aj ja potykam,som zvedavy ci to zmizne po vymene rozvodov .  :ph34r:

co blaznis? vymena rozvodov? moja ma 22 tis., 9 mesiacov

To som vravel o svojej ;)

tak výměnou rozvodů se to určitě nezlepší, cvakavý zvuk při studeném startu jsou zdvihátka ventilů. bud jsou opotřebované, nebo používáš špatný olej ,jiná možnost není, nemusí být všechny stačí 1 a cvakavý zvuk je na světě, kdysi jsem do mondea 16V koupil olej v autodílech, bylo tam napsáno že to je pro ford motory zetec, a to byla filharmonie po ránu, myslel jsem že vyskočí ventily, tak jsem jel do forda, a on už říkal máte špatný olej, když jsem ho ukazoval co jem tam nalil říkal že tam specifikací ani nepatří, tak jsem ho nechal vyměnit u nich , a přestalo to, ale jelikoř jsem s tím jezdil v zimě, tak to ty zdvihítka už poznamenalo, byli už při studeným startu slyšet pořád, ne tolik jako s tím špatným olejem ,ale dokud se to neohřálo dělalo to .. Jinak MPI je má taky le jen 8 :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja uz som po prvej vymene oleja a niekedy v lete ma po roku zivota auta zrejme caka dalsia. nemam pocit ze by sa to zlepsovalo so stupajucou teplotou. ako som uz pisal nezalezi ci sa startuje v garazi alebo na mraze. kazdopadne mam vyse roka cas na reklamacie ak sa nieco posaha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj to rychlo opravit v ramci zaruky, aby este pocas roka odstanili co najviac zavad v zaruke :) potom daj vediet co to bolo lebo ma to zaujima aby som vedel v pripade takeho niecoho na aute. ozaj ako zatial hodnotis ten motor 16V ?

no jo, len sa mi stale nechce ist do servisu. s motorom inak zatial velka spokojnost. pri lemravej jazde bez potreby akceleracie v meste sa to da tocit aj pod 2000 ot. takze motor ani nepocut, na okreskach pri mierne nalozenom aute a 2 ludoch spotreba pod 5.5 litra, na dialnici zasa nema problem trvalo slapat 160. ako vravim, zatial (zaklepat na drevo) spokojnost, absolvoval som s nim dalmaciu, rim aj lyzovacku pri -20 a ziadne problemy - okrem tych neveselych zvukov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poslednom case sa moj motor rozhodol ze zacne hlasno klepat ako diesel. Prejavuje sa to najma pri studenom starte (je uplne jedno ci vonku v mraze alebo v garazi). Robi to najma na volnobeh, ale klepanie je trochu pocut aj neskor pocas jazdy. Ked sa motor zohreje uz to nie je take vyrazne. Povodne som myslel ze to je zlym benzinom lebo som tankoval na pumpe ktora bola zrovna poruke ked dosiel benzin, ale uz som odvtedy nalial dve plne nadrze z inych cerpaciek - ziadna zmena. Mam to pokladat za "normalne" alebo mam cakat sodomu gomoru?

koukni na posledni prispevek

http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=...91cc408737fc3d4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik, no moc ma to info nepotesilo. uvidime ci sa to rozhodnu nejak riesit v servise alebo ma budu presviedcat o tom ze to je uplne normalna zalezitost. servisny zoznam zatial stoji takto:

1. klepanie motora

2. kyvajuce sa sedadlo vodica

3. ostre piskanie pri brzdeni motorom

4. vycistit a premazat lozka stabilizatora

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj to rychlo opravit v ramci zaruky, aby este pocas roka odstanili co najviac zavad v zaruke :) potom daj vediet co to bolo lebo ma to zaujima aby som vedel v pripade takeho niecoho na aute. ozaj ako zatial hodnotis ten motor 16V ?

no jo, len sa mi stale nechce ist do servisu. s motorom inak zatial velka spokojnost. pri lemravej jazde bez potreby akceleracie v meste sa to da tocit aj pod 2000 ot. takze motor ani nepocut, na okreskach pri mierne nalozenom aute a 2 ludoch spotreba pod 5.5 litra, na dialnici zasa nema problem trvalo slapat 160. ako vravim, zatial (zaklepat na drevo) spokojnost, absolvoval som s nim dalmaciu, rim aj lyzovacku pri -20 a ziadne problemy - okrem tych neveselych zvukov.

Já bych to nepodcenoval, určitě bych navštívil servis pokud máš záruku a dělá to to i při teplém motoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Obnovuji toto téma, protože už delší dobu zjišťuji, že mi to taky dělá (klepe). V tuto chvíli si neuvědomuji, jestli to dělalo i dříve. Motor klepe cca 2 minuty po nastartování. Nastartuju, počkám cca 10 vteřin, vycouvám ven z garáže, popojedu dopředu a když vystoupím ven z auta, klepání ustává až přestane úplně, což by odpovídalo těm asi 2 minutám od startu.

Řešil to někdo? V servisu to svádějí na zdvihátka, což je blbost. Chytrá knížka potvrzuje co psal heckeer. Teplý motor bez problému, přede jako kočka. Najeto bez pár kilometrů 60tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obnovuji toto téma, protože už delší dobu zjišťuji, že mi to taky dělá (klepe). V tuto chvíli si neuvědomuji, jestli to dělalo i dříve. Motor klepe cca 2 minuty po nastartování. Nastartuju, počkám cca 10 vteřin, vycouvám ven z garáže, popojedu dopředu a když vystoupím ven z auta, klepání ustává až přestane úplně, což by odpovídalo těm asi 2 minutám od startu.

Řešil to někdo? V servisu to svádějí na zdvihátka, což je blbost. Chytrá knížka potvrzuje co psal heckeer. Teplý motor bez problému, přede jako kočka. Najeto bez pár kilometrů 60tkm.

drzim palce, ja to uz neriesim lebo v servise nad tym len krutili hlavou a tvrdili ze sa nic neprejavilo... nastastie to preslo casom samo... nemoze to byt napr. pouzivanym typom oleja?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obnovuji toto téma, protože už delší dobu zjišťuji, že mi to taky dělá (klepe). V tuto chvíli si neuvědomuji, jestli to dělalo i dříve. Motor klepe cca 2 minuty po nastartování. Nastartuju, počkám cca 10 vteřin, vycouvám ven z garáže, popojedu dopředu a když vystoupím ven z auta, klepání ustává až přestane úplně, což by odpovídalo těm asi 2 minutám od startu.

Řešil to někdo? V servisu to svádějí na zdvihátka, což je blbost. Chytrá knížka potvrzuje co psal heckeer. Teplý motor bez problému, přede jako kočka. Najeto bez pár kilometrů 60tkm.

drzim palce, ja to uz neriesim lebo v servise nad tym len krutili hlavou a tvrdili ze sa nic neprejavilo... nastastie to preslo casom samo... nemoze to byt napr. pouzivanym typom oleja?

Olejem? Abych řekl pravdu, taky mě to napadlo. Ale jaký olej použít, od novotí tam dávám Castrol TXT 5W-40, pouze jednou jsem použil Shell 5W-40. V současné době tam mám Castrol magnatec 5W-40, což je podobný olej jako TXT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...