Přejít na obsah

1.4 16V klepe


xman

Doporučené příspěvky

Bemo: tak kontakt mozes dat, do buducna keby nieco ale aby som to teraz riesil mozem prdet na to, to sa neoplati vrazat prachy, zakial to jazdi tak to jazdi a ked sa to rozpadne uz to auto nebude nase. ale ak si to chces vypocut tak kludne sa mozes stavit len auto musi byt doma a motor studeny. staci sa ozvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si dal taky test ze si non stop jazdil ked si dal za 3 tyzdne 12tkm, ak ano tak to dobre skusat a preverujes opravu ;)

[/quote

Až teď se dívám, kecám, jsem se překlepl a mělo to být 1200km a ne 12 000. To bych asi opravdu jezdil ty tři týdny asi nonstop.Tak se omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
A kolik jsi měl najeto na tom prvním motoru???

Na prvním motoru jsem měl 8500 km když začal klepat, vyměnili zdvihátka,nepomohlo, vyměnili blok s klikovkou a písty, přestalo klepání-začalo cvrkání tak ve fabrice dali další nový motor a zatím klid. ale byly to nervy, vyřizování, hádání posouzení atd.Nikdy více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže chlapi bylo to opravený a po ujetí 8000km to začalo znovu lehce cvakat.Když jsem to dneska ráno uslyšel,tak jsem myslel ,že mě porád odvezou....Záruka mi skončila před měsícem a tak jsem si řekl fakt nahlas - - zasr***j motor a popravdě nějaký cvakání už vážně řešit nebudu. fuck Jo a to samý udělám i s tím vynecháváním co jsem řešil v jiným tématu.

Doufám ,že si tohle fórum taky někdy čtou lidi z Boleslavský škodovky a trochu se zamyslí nad tím aby tyto šmejdy nepouštěly z fabriky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moje fabka začala po 2 letech a 40.000km taky klapat. 2 měsíce po záruce. Když jsem to slyšel ráno poprvé, málem jsem spadnul pod volant ;( olej tam je Shell VX 5W-30, Longlife, měněný po 25 tkm. Ach jo. kol100 zkusím vyměnit olej za 5W-40 a nový filtr. Jen se bojím, že to bude k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z142: ja by som skusil sa obratit na vyrobcu a oslovit servis, jednoducho by som to reklamoval 2 mesiace po zaruke nie je dlha doba na to ze to nie je ziadna blbost ale konstrukcna vada a pri najazde 40tkm to je nic pre motor. reklamovat, reklamovat taketo veci nech si znasa producent a nie spotrebitel, jeho problem ma produkovat kvalitne a spolahlivo.

p.s.: nenechat sa stat si za svojim s reklamaciou lebo dobuducna mozes mat usetrene nemale financie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z142: ja by som sa nenechal takto odpalkovat, to nie je vlastnost, motor pokial je v 100% poriadku nema co klepat, argumentoval by som tym, ked podla nich je to vlastnost tak preco sa to neprejavovalo od zaciatku ale az po 40tkm a to nie je vlastnost ale priznak nejakej poruchy, zavady, signal ze nieco nie je v poriadku.

jednoducho servisu sa do toho nechce a nechcu mat starost a tym padom ani vyrobca a teba sa zbavia ze je to vlastnost, to nie je vlastnost ale ich lenivost a nezaujem riesit vec.

p.s.: preco by spotrebitel mal znasat neschopnost a nemohucnost vyrobcu vyrobit kvalitnu a spolahlivu vec, ved preto je vyrobca, ze to ma vediet urobit kvalitne a ked nie tak nasledky znasa na svoje triko a ked to nedokaze tak nech zbali kseft a prenecha miesto tym co to vedia.

p.s.s.: je to tvoja vec ale co vyriesis ze kupis motor na vrakaci 1,4 16V 59kW ( ich az tolko nie je ) kde mas zaruku ze to nebude ten motor robit s toho vrakacu alebo to nezacne po par km. to je problem skodovky nech si to riesia teda ona nech si to poriesi s vw, ktory motor vyraba. ja davno tvrdim ze vw nema co vyrabat motory, ako keby na to ani ing. nemali a nevedeli poriadne spravit stale len nejake plataniny. fuck

ja by som to tak nenechal a razne trval na naprave javu.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže chlapi bylo to opravený a po ujetí 8000km to začalo znovu lehce cvakat.Když jsem to dneska ráno uslyšel,tak jsem myslel ,že mě porád odvezou....Záruka mi skončila před měsícem a tak jsem si řekl fakt nahlas - - zasr***j motor a popravdě nějaký cvakání už vážně řešit nebudu. fuck Jo a to samý udělám i s tím vynecháváním co jsem řešil v jiným tématu.

Doufám ,že si tohle fórum taky někdy čtou lidi z Boleslavský škodovky a trochu se zamyslí nad tím aby tyto šmejdy nepouštěly z fabriky!

Honzo, dej to reklamovat, já jsem to měl pozáruční opravu se 100% slevou a neplatil jsem nic. Už ta výměna bloku po záruce se nepovedla, neplatil jsem nic a nyní celá výměna motoru a neplatil jsem taky nic. Vše po záruce.Jen se nedej a trvej na tom, že oprava byla v záruce a je to to samé. Jdi tvrdě po tom jako já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem se byl podívat na tento 1,4 16 V

http://www.vyzkouseno.cz/showcar.php?id=157035&jm=27294

a dělalo to stejné klapání, co tady řešíte, za studena to bylo jak diesel, po zahřátí, asi po 5 minutách (teplota chl. kap. 90°C) to dělalo už méně, ale přesto to dělalo, pak už byla jízda u konce, takže nevím, jestli po několika minutách by to zmizelo úplně.

Je to škoda, oproti HTP výborná akcelerace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pandora: to tu nepis ze oproti HTP vyborna akceleracia ta tu zabiju majitelia HTP a zacnu dokazovat ze je to viac menej vyrovnane a prave varianta 1,4 16V 55kW sa neoplatilebo neponuka nic lepsie ako HTP tomu staci bez problemov ;)

p.s.: k teme kapotu si mal otvorenu ? aj ten nas ked je studeny a hlavne ked mrzne tak trochu klepe ale urcite nie ako nejaky diesel je trochu pocut taky iny zvuk ale nie nejaky dramaticky klepot. uz nejaky ten piatok som si toho vsimol ale mne je to jedno studene to nenahanam a nijako sa to nemeni ani na jazdu to nema vplyv tak to neriesim.

p.s.s.: neboj aj HTp klepocu teda cvrlikaju ako blazon ako stara aukrajina ked sa to nastartuje taky zazitok mavam na ulici to je strasne doma cez zavrete okno pocujem piskajuce cvrlikanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...