Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

V najhorších štádiách zodrania tých teflonových vrstiev na boku piestu skutočne tie piesty klepú, už som takú fabiu I raz počúl ako keď sa naštartuje V3S v zime. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Tady Vam nikdo neporadi akorat Vas moderatori peskujou

Editováno na PTPStudio

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, přidám se se svou zkušenosti se stejným problémém. Klepání v motoru. Combi 55kw, AUA, koupeno při 143 tis z Německa před 3 roky. Při 180 tis. výměna rozvodů. Při startech převážně za studena silné klepání jako na přiloženém videu. Při první servisu dle mechanika uvažováno nad hydroštely s doporučením přídavku LIqui Molly pro hydraulická zdvihátka. Z vlastního úsudku jsem i zkrátil výměnný interval oleje z 15 na 10 tis. Zároveň jsem přešel asi po 3. výměně oleje z 10w-40 na 5w-40 (vše odpovídající doporučené specifikaci daného motoru). Od počáku do benzínu zároveň přidávám VIF, což by mělo v malé míře podporovat minimalizaci tření  přestupem do oleje. 

Aktuálně situace je následující: 220 tis, ústup klepání, které už je méně frekventní, objeví se z předchozích 8 startu z 10 nyní u 1-2 startu z 10. Když už je, mizí do 1-2 minut, max po 2 km. Po přechodu na řidší olej minimální vzestup spotřeby oleje do 0,5 l/10 tis. Nárust spotřeby či jakoukoliv změnu po celou dobu nepozoruji, dlouhodobě za 3 roky 5,3 l/100km. 

Ať už jsou to válce či hydroštely, mírné zlepšení po uvedených intervencích nastalo. Osobně je v mém případě klepání to nejmenší s přihlédnutím k dalším problému jako nefungující zámek řidiče při otevírání centrálem, zatékání do kufru zřejmě okolo hagusky a signalizace EPC+motor s chybou dle VAGu v zapalování. Zase kdyby ty auta byly úplně bezporuchové, byla by to nuda ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim.mam fabiu 1.4 16v 74kw.rok 2000.dnes za jazdy zasvietila kontrolka epc a motor zacal klepat stratil vykon trasie sa.poradte co tomu moze byt.dakujem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Obvykle svíčka, vysokonapěťový kabel nebo trafo (cívkové těleso).

Ale možností je široký sortiment - až po prasklý píst třeba.

Diagnostika napoví.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takže po dlhej dobe mám nové poznatky, kupil som druhy motor stal ma 350€ prehodil som to nastartoval a klepe tak isto :/ a naviac žerie vodu. povodny motor som rozobral vybral piesty a prisiel som na to ze bol pravdepodobne skoceny rozvod na piestoch bol otlaceny karbon od ventilov, a taktiez som si vsimol ze na vložke 2 valca je pri vrchu mala prasklina asi 0,5cm dlha .dal som spravit hlavu, týpek vravel ze ventily v čudu nakoniec sa hlava nedala ani opravit. a teraz otazka, dal mi hlavu s 55kw nebude to problem? ta hlava nema vyvod na egr ale jedna sa mi o vykon bude to stale 74kw? kupil som nove piesty piestne kružky piestne čapy, olej, vodu, filtre stalo to uz cez 1000€.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čau mám tady problém a po přečtení tohoto témata jsem nenašel kloudný odpovědi.. 

Na videu můžete slyšet můj motor 1.4 16V 55kw AUA.

Se.. mě ten zvuk dieselu a potřebuju poradit čím by to mohlo být.. 

Editováno na vossi12

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už se to tu řešilo - vydře se ta teflonová vrstva u pístu a klepe. Můj Golfík 4 se stejným motorem klepe taky, prostě 1.4 jsou šicí stroje, mám najeto 325000 a jede to pořád stejně, spotřeba kolem 7l/100km. Ptal jsem se víc mechaniků a ti jen mávli rukou - prostě je tento motor tímto zvukem známý, pokud nežere olej, neřešit - já už po malé generálce mám a dolévám minimálně. Liju tam VW 5W40.

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od Krtek6
        Prodám nové nepoužité 14" poklice originál na Citigo (myslím, že název je ARIES). Dostal jsem je kdysi jako vánoční dárek, ale do dnešního dne jsem je nepoužil. Nejdou mi nasadit na můj typ plecháčů (zavazí závaží kol). Osobní odběr nebo dobírka
      • Od Iliketea
        Dobrý den,
        Mám S1 2.0tdi 103kw
        Před nedávnem sem měnil celou spojku a zárověn  sem nechal vyměnit termostat(teplota se houpala).
        Auto už teplotu drží, pokud tedy nejedu dálniční rychlosti, nad 120km/h se začne přehřívat, když sjedu během dvou minut jdeteplota do normálu.(To jsem zjistil až dnes)
        Ale tak po dvou dnech, co jsem vše měnil a ještě sem nevéděl že se auto přehřívá jsem zapl i topení, a vůbec netopí, chrlí to furt jen studený vzduch. Hadice jsou horké.
        V servisu mi řekli, že by to mohlo být servomotorkem který naklápí klapku regulace topení.
        Ale nemůže to mít vše nějakou spojitost? Nějaká přicvaklá hadice nebo něco? Špatné zapojení? Po čem bych měl jít?
        Zkoušel sem to odvzdušnit(i když to v servisu už dělali). Ale přesto čas od času slyším "bublinly" a vidím je i v expanzce. Chladící kapalina se neztrácí.

Zažili ste něco podobnýho? 

Děkuji za rady

• Od Beyksson
        Nové nepoužité a zabalené :)
        Na ceně se můžeme domluvit :)
      • Od PTiCA
        Rozhodl jsem si na své Fabii r.v. 2003 s komfortní jednoutkou 443E dodělat komfortní stahování oken pomocí dálkového ovládání a rovnou jsem celý proces nafotnil.

Vycházel jsem z tohoto návodu za který děkuju @Tomas_ek

1) Nejprve jsem musel sehnat kabel pres COM1 port a rozchodit starý počítač který má port COM1 a funguje na něm DOS 6.22.
        Viděl jsem video že to funguje i pod Windows 7 a nějakou bootovací disketou ale ja jsem použil klasický počítač.

2) Další krok byl program VDS-PRO přes který se všechno nastavuje. Stáhnout ho můžete zde

3) Vše zapojit, zapnout zapalování a program VDS-PRO 

4) Zde vybrat kanál 46 - Komfortní jednotka

5) Další krok je kanál 11 - Login ve kterém musíte zadat Kod: 19283

6) Ted začíná pravá sranda. Musíme změnit hodnoty v EEPROM

Zde je seznam adres které je potřeba změnit. Jedná se o řídící jednotku + jednotky dveří

Postup je následující:
        Nejprve musíme zjistit původní číslo každé adresy. Vyberte kanál 26 - EEPROM čtení

Zde zadáme požadovanou adresu. V této ukázce kanál 04361

Výsledkem je hodnota 138 (tato hodnota se může být u každého auta jiná!!!)

Z této hodnoty 138 odečteme 8 a výsledek 130 zapíšeme pomocí kanálu 27 - EEPROM Zápis

Tento postup se stále opakuje u každého kanálu. Jen musíte dávat pozor na přičítání/odčítání hodnoty
        Například u adresy: 16416 byla výchozí hodnota 201 ke které jsem přičetl 16 a výsledná hodnota je: 217

To je vše. Stačí aplikovat tento postup na všechny potřebné adresy a vše funguje jak má. 

Ještě ukázka že vše funguje jak má...

Omlouvám se za horší kvalitu fotek ale počítač má ještě černobílý monitor a né moc dobrý jas.

EDIT: Pokud mate problem s pripojenim k jednotce, vyzkousejte v nastaveni "Baudrate" prepnout na "Try". Diky @JanT

Katalog partnerů kteří nabízejí služby v oblasti kódování funkcí
        https://forum.skodahome.cz/forum/476-nabídka-služeb/
      • Od Pawouk
        Graf z měření 1.0 TSI 81 kW / 200 Nm z jednoho testu SM: