Přejít na obsah

1.4 16V klepe


xman

Doporučené příspěvky

Kdyby náhodou někdo potřeboval měnit rozvody.

Jsou k dispozici sady kompletních rozvodů na Fab 1.4 16V za 3.550,-

sada obsahuje :

2x napínací kladku

1x převodní kladku

1x držák vodící kladky s kladkou

2x řemen ozubený originální s logem VW a číslem dílu.

sebo.w@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V poslednom case sa moj motor rozhodol ze zacne hlasno klepat ako diesel. Prejavuje sa to najma pri studenom starte (je uplne jedno ci vonku v mraze alebo v garazi). Robi to najma na volnobeh, ale klepanie je trochu pocut aj neskor pocas jazdy. Ked sa motor zohreje uz to nie je take vyrazne. Povodne som myslel ze to je zlym benzinom lebo som tankoval na pumpe ktora bola zrovna poruke ked dosiel benzin, ale uz som odvtedy nalial dve plne nadrze z inych cerpaciek - ziadna zmena. Mam to pokladat za "normalne" alebo mam cakat sodomu gomoru?

kkkk

znamemu takto klepotal motor od novoty .. nakoniec mu ho fabrika v zaruke vymenila ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poslednom case sa moj motor rozhodol ze zacne hlasno klepat ako diesel. Prejavuje sa to najma pri studenom starte (je uplne jedno ci vonku v mraze alebo v garazi). Robi to najma na volnobeh, ale klepanie je trochu pocut aj neskor pocas jazdy. Ked sa motor zohreje uz to nie je take vyrazne. Povodne som myslel ze to je zlym benzinom lebo som tankoval na pumpe ktora bola zrovna poruke ked dosiel benzin, ale uz som odvtedy nalial dve plne nadrze z inych cerpaciek - ziadna zmena. Mam to pokladat za "normalne" alebo mam cakat sodomu gomoru?

kkkk

znamemu takto klepotal motor od novoty .. nakoniec mu ho fabrika v zaruke vymenila ...

Je to zajímavé, nikdo pořádně neví, čím to je. Mě to klepe, jak kdy a začalo to tak po dvou letech provozu. Po maximálně minutě je klepot pryč. Jak to píšu už výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poslednom case sa moj motor rozhodol ze zacne hlasno klepat ako diesel. Prejavuje sa to najma pri studenom starte (je uplne jedno ci vonku v mraze alebo v garazi). Robi to najma na volnobeh, ale klepanie je trochu pocut aj neskor pocas jazdy. Ked sa motor zohreje uz to nie je take vyrazne. Povodne som myslel ze to je zlym benzinom lebo som tankoval na pumpe ktora bola zrovna poruke ked dosiel benzin, ale uz som odvtedy nalial dve plne nadrze z inych cerpaciek - ziadna zmena. Mam to pokladat za "normalne" alebo mam cakat sodomu gomoru?

kkkk

Jinak vlastík, chtěl říct toto:

Škoda elegance 16V 55kW 2 roky klepání za studena, v záruce vyměněny všechny hydraulické zdvihátka, o něco lepší ale nic moc. Za studena klepe, za tepla jako hodinky.

Napsal mi to jako SZ. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kkkk

Jinak vlastík, chtěl říct toto:

Škoda elegance 16V 55kW 2 roky klepání za studena, v záruce vyměněny všechny hydraulické zdvihátka, o něco lepší ale nic moc. Za studena klepe, za tepla jako hodinky.

Napsal mi to jako SZ. ;)

kto by to bol povedal ze sa to da tak kratko a vystizne zhrnut :D nejake nove esperanto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobný problém u 1.4 59kW benzín, r.v. 06, najeto asi 14000. Na volnoběh, nebo v nízkých otáčkách (rozjezd, couvání, brždění motorem) je od motoru takové klepání nebo drnčení. Přijde mi to jako kdyby klepala maska na nárazník, či co. Jsem 2. majitel, prý to tam je od začátku. Ví někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobný problém u 1.4 59kW benzín, r.v. 06, najeto asi 14000. Na volnoběh, nebo v nízkých otáčkách (rozjezd, couvání, brždění motorem) je od motoru takové klepání nebo drnčení. Přijde mi to jako kdyby klepala maska na nárazník, či co. Jsem 2. majitel, prý to tam je od začátku. Ví někdo co s tím?

reklamovat, ze to nie je v poriadku a normalne pri chode motora ze si si kupil benzin a nie naftu aby to klepalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobný problém u 1.4 59kW benzín, r.v. 06, najeto asi 14000. Na volnoběh, nebo v nízkých otáčkách (rozjezd, couvání, brždění motorem) je od motoru takové klepání nebo drnčení. Přijde mi to jako kdyby klepala maska na nárazník, či co. Jsem 2. majitel, prý to tam je od začátku. Ví někdo co s tím?

reklamovat, ze to nie je v poriadku a normalne pri chode motora ze si si kupil benzin a nie naftu aby to klepalo.

Tohle, ale navypadá na klepání, jako takové, ale spíš, že něco při chodu, popř. doběhu motoru z otáček rezonuje. Může to být cokoliv, šus plast, plech nad výfukem, něco povoleného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobný problém u 1.4 59kW benzín, r.v. 06, najeto asi 14000. Na volnoběh, nebo v nízkých otáčkách (rozjezd, couvání, brždění motorem) je od motoru takové klepání nebo drnčení. Přijde mi to jako kdyby klepala maska na nárazník, či co. Jsem 2. majitel, prý to tam je od začátku. Ví někdo co s tím?

Takto to rezonovalo aj mne. (1,4 16V 59kW) Zistil som ze to robi priruba nasavania vzduchu, ktora usti do prednej casti - na prednom cele. Zastrcil som tam kus filcu a je klud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o ja viem? naivne som dufal, ze sa to spravi olejom, no nespravilo. teraz zas dufam ze sa to spravi, ked vymenim rozvody. ale tak i tak, na hode motora sa to neprejavuje, akurat ten zvuk, ked stojim pri nastartovanom aute.

Mě to dělá několik sekund po startu a pak ve fázi zahřívání při doběhu motoru to jde taky slyšet, ale podstatně méně a zajímavé je, že ne vždy. Nejlíp to jde slyšet, když sedím za volantem, mám otevřené dveře, brnkám po plynu a chvíli předtím, než motor spadne do volnoběhu je to slyšet. Poslouchal to známý, dělá vedoucího dílny ve škodovce a říkal, že to dělají rozvody. Jak píšu o stránku dříve měl jsem to na kontrole rozvodu a prý kladka s ložiskem, jak je na tom hliníkovém držáku. Na jaro to chci vyměnit, tak uvidím. Když se nahnu nad běžící motor je ten zvuk slyšet ze strany od rozvodu, ale dá se to dost špatně identifikovat. Když je motor úplně prohřátý přede jako kočka, ani stopa po klepotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o ja viem? naivne som dufal, ze sa to spravi olejom, no nespravilo. teraz zas dufam ze sa to spravi, ked vymenim rozvody. ale tak i tak, na hode motora sa to neprejavuje, akurat ten zvuk, ked stojim pri nastartovanom aute.

Mě to dělá několik sekund po startu a pak ve fázi zahřívání při doběhu motoru to jde taky slyšet, ale podstatně méně a zajímavé je, že ne vždy. Nejlíp to jde slyšet, když sedím za volantem, mám otevřené dveře, brnkám po plynu a chvíli předtím, než motor spadne do volnoběhu je to slyšet. Poslouchal to známý, dělá vedoucího dílny ve škodovce a říkal, že to dělají rozvody. Jak píšu o stránku dříve měl jsem to na kontrole rozvodu a prý kladka s ložiskem, jak je na tom hliníkovém držáku. Na jaro to chci vyměnit, tak uvidím. Když se nahnu nad běžící motor je ten zvuk slyšet ze strany od rozvodu, ale dá se to dost špatně identifikovat. Když je motor úplně prohřátý přede jako kočka, ani stopa po klepotu.

to je ta zasadna chyba - hlavne neotvarat okna a pustit radio :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o ja viem? naivne som dufal, ze sa to spravi olejom, no nespravilo. teraz zas dufam ze sa to spravi, ked vymenim rozvody. ale tak i tak, na hode motora sa to neprejavuje, akurat ten zvuk, ked stojim pri nastartovanom aute.

Mě to dělá několik sekund po startu a pak ve fázi zahřívání při doběhu motoru to jde taky slyšet, ale podstatně méně a zajímavé je, že ne vždy. Nejlíp to jde slyšet, když sedím za volantem, mám otevřené dveře, brnkám po plynu a chvíli předtím, než motor spadne do volnoběhu je to slyšet. Poslouchal to známý, dělá vedoucího dílny ve škodovce a říkal, že to dělají rozvody. Jak píšu o stránku dříve měl jsem to na kontrole rozvodu a prý kladka s ložiskem, jak je na tom hliníkovém držáku. Na jaro to chci vyměnit, tak uvidím. Když se nahnu nad běžící motor je ten zvuk slyšet ze strany od rozvodu, ale dá se to dost špatně identifikovat. Když je motor úplně prohřátý přede jako kočka, ani stopa po klepotu.

to je ta zasadna chyba - hlavne neotvarat okna a pustit radio :palec2:

xman - vystihl jsi to přesně :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že klepe po startu je normální věc přece, musejí se vymezit hydroštely - a než se tam ten olej natlačí (navíc třeba v zimě, a podle viskozity) tak to trochu trvá...ale mělo by to tak do minutky - dvou přestat.

Jsem za

Taky souhlasím. Sice mě to vždycky po startu bouchne do uší, ale už to neřeším. Po ujetí tak 300m nebo počkání 1 minuty to úplně přestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

resil sem to na me byvale 1,4 74kw a je hlavne olejem,bud je ho malo nebo je spatnej jezdil sem na na nejakou supr syntetiku od mobilu a melo to docela velkou spotrebu oleje tak sem dal nejaky 5w4O obyc plus sem tam dal MED,a byl klid a chce to tak jednou za tis.km zkontrolovat a dolit elej nezapomente ze to cidlo je tlakovy a nekotroluje hladinu eleje :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

resil sem to na me byvale 1,4 74kw a je hlavne olejem,bud je ho malo nebo je spatnej jezdil sem na na nejakou supr syntetiku od mobilu a melo to docela velkou spotrebu oleje tak sem dal nejaky 5w4O obyc plus sem tam dal MED,a byl klid a chce to tak jednou za tis.km zkontrolovat a dolit elej nezapomente ze to cidlo je tlakovy a nekotroluje hladinu eleje :palec2:

Co jsi tam dal? Olej s medem? To jako včelí med do motoru? To jsem ještě neslyšel lol .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,mám 1,4/16V 55Kw a klepe zejména za studena tak 1 až 2 minuty.Někdy klepe při teplém motoru když ji nechám tak 30minut stát a znovu natočím.Vždy do 2 minut ztichne.Zkoušel sem všechno možný,výměna ojele,rozvodů,různé přísady do oleje,hustější olej ale nic se nezměnilo.Zbývá ještě kontrola hydrostavů.r.v 2002 motor AUA,Najeto 90tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...