Přejít na obsah

climatronic management


camarena

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Nechci zakládat nové téma co se týče Climatronicu. Chci se podělit se zkušenostmi se syčícím, bublajícím a různé další zvuky vydávajícím Climatronicem.

Často při zapnuté A/C slyším někde v místě ofuků čelního skla zvuky podobné, jako když je zavzdušněné topení, nebo stará lednička (jakési "přelévání tekutiny") - celkem nepříjemný zvuk.

Dával jsem do autorizáku, kde se jim naštěstí moje "závada" projevila a začali tedy jednat.

Servisní mašinou zjistili, že chladiva je plný stav a tedy nikde žádný únik. Po konzultaci s výrobcem je závěr Škoda auto takovýto:

zvuky jsou provozní a tedy se nejedná o reklamovatelnou závadu, je to prý zkapalňováním plynu v klimě a následné "stříkání" na výparník. A ve F3 je to konstrukčně řešeno prý tak blbě, že je to dost slyšet.

Pravdou je, že i jiná F3 na prodejně se takto projevuje.

Ach jo ... - snad si zvyknu

 

Najeto cca 8000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano slyším to také, nejvíce pokud je ventilátor zapnut na první stupeň (mám manuální A/C) a spíše po delší jízdě při nějakém zastavení. Projevuje se to jak při zapnuté i vypnuté klimatizaci ale jak jsem psal jen na první stupeň. Při druhém lehce také ale to už přehlušuje fukot z výdechů.  

Díky za příspěvek. Alespoň to nemusím řešit na další servisní prohlídce.

Ale štve mě to taky, protože pískajícího ventilátoru jsem si užil dost ve F1 až jsem ho nakonec měnil celý, protože začal pálit předřadné odpory :)

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj přímo předcházejícíí příspěvek! Pravidla fora to nedovolují.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dneska jsem si při jízdě s vypnutým rádiem všiml, že při zapnuté klimatizaci se z ventilace ozývá nějaké pištění/svištění, no prostě pro mě nepatřičný zvuk. Při vypnutí klimy ticho, při zvýšení otáček to ventilátor přehluší. Je to chyba nebo vlastnost? Nějaké zkušenosti, cokoliv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si při jízdě s vypnutým rádiem všiml, že při zapnuté klimatizaci se z ventilace ozývá nějaké pištění/svištění, no prostě pro mě nepatřičný zvuk. Při vypnutí klimy ticho, při zvýšení otáček to ventilátor přehluší. Je to chyba nebo vlastnost? Nějaké zkušenosti, cokoliv?

Ano mě to taky dělá všelijaké zvuky. Nedávno jsem při zapnutém ventilátoru a klimě (na 1. stupeň) vylezl z auta a pískání mě taky zarazilo (nejdřív jsem si myslel, že to jde od motoru - skoro jako zvuk načatého drážkového řemene, ložiska alternátoru nebo kladky na rozvodech - vše zkušenosti z F1,). Nikdy jsem to neslyšel, protože zapínám až za jízdy (většinou na dvojku) a vypínám cca 5 minut před koncem jízdy. Vypnul jsem ventilátor a byl klid. Shodou okolností jsem byl ve Škodovce, tak jsem to hned předvedl a je to prý normální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Climatronic sveřepě žene za mrazu do auta studený vzduch ihned po nastartování motoru. Proto otáčky ventilátoru stáhnu na minimum, a postupně je ručně zvyšuji v závislosti na teplotě chladící kapaliny, a teprve po jejím zahřátí na provozní teplotu zapínám režim AUTO. A/C zapínám podle potřeby kvůli vysušení interiéru v závislosti na vlhkosti vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezapínaš náhodou hneď po štarte rozmrazovanie okien? Resp. nemáš ho stále zapnuté? Vtedy ten vzduch myslím hneď vháňa dnu.

 

Tak ako môj Climatronic funguje aj automatická klíma v ockovej i30ke.. myslím si, že by tak mala fungovať každá automatika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...