Přejít na obsah

Zimní pneu


Bladik

Doporučené příspěvky

Dobrá recenzia, podľa mňa odrážajúca reálnu skutočnosť. Z vlastnej skúsenosti viem aké sú tie Nokian, Hankook a je to aj z mojích skúsenosti presne ako v tom videu. 

 

Škoda, že tie Hankook majú takú vysokú hlučnosť inak by to boli naj pneu v pomere cena/výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, řeším zimní pneu pro Superb 2020 Combi. Aktuálně mám Canopusy 19” a přemýšlím zda koupit nové zimní pneu 19” nebo koupit zimní set kol i s pneu 18” případně zda by šli použít 17” pneu na tato kola, které po bouraném Superbu II zbyly https://www.mihocar.cz/skoda-superb-ii-3t0-lift-disk-kolo-hlinikove-7-5jx17h2-et49-3t0601025d-7zs/d-169178

 

V techničáku na 17” kola jsou napsány pneu 215/55, ale na ráfek 6.5Jx17 případně 7.0Jx17. Co na to říkáte? Ta pneu asi nebude mít úplně ideální tvar co? 
 

Potom bych tedy prodal ta kola ze starého Superba, ale teď otázka jestli 18” nebo 19”… když koupím 19” pneu tak si Canopusy nechám na zimu a na léto koupím Trinity… 18” kola jsem viděl nějaké Modusy v zimním setu…


 

díky za odpovědi :-) 

 

EDIT: Tak dneska jsme je tam zkusili i s původními pneu 225/45. Sedět tam sedí, ale potom se hádat s pojišťovnou když mám havarijko to asi nemá moc cenu co? ;)

Editováno: , autor: MrMysakovich
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mňa sú na zimu zbytočne 235 gumy na Superba, jednak to auto bude katastrofálne hlučné od podvozku, plus to bude tvrdé po kamienkoch a možno by bola aj Škoda R19 do soli, ja by som tam zohnal sadu R17 z bazosa s novými pneu a je to ale každý to ma inak. Radšej kvalitné gumy na R17 ako najlacnejšie hlučné sracky typu Barum na R19. 

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

prosim z osobnich zkusenosti .. potrebuju pneu v 19 s nejakou slusnou ochranou rafku

u letnich ps4s je to excelentni ..

zimni micheliny v tomto nefunguji (prestoze ochranu rafku psanou maji, tak ji v podstate nemaji)

 

podle fotek snad continental. kdybyste nekdo meli vlastni foto nebo zkusenost, budu vdecny .. 

 

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tohodle chlapíka mám hrozně rád. Zkoukl jsem snad všchy jeho videa z poslední doby. Ale k testu - Continental je prostě jistota do zimy a Hankook jsou super gumy s velkým hlukem. Už vloni to tak bylo. Trochu mě zklamalp umístění Michelinů. Nicméně se mi horzně líbí i ta tabulka, kde s člověk může vybrat gumu přesně sobě na míru :).

 

Ještě k těm levným gumám - stejný výsledek byl i v allseasons kde tomket byly "exceptional on snow" a ve všem ostatním propadli... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chtěl jsem dotaz dát do nějakého všeobecného tématu, ale nenašel jsem to vhodné. 

 

Po novem roce budu přebírat auto na roční operativní leasing, bohužel nešlo vzít ho s celoročními pneu nebo dvěma sadama kol.

 

Jelikož již nyní vím, že další auto bude jiný model, kam by zimní kola nepasovala, zajímal jsem se o pronájem zimnich kol, což mi dost lidí řeklo, že o tom slyšeli, ale nikdo mi nedal konkrétní info nebo kontakt a na webu jsem nic nenašel. 

 

Nemáte k možnému pronájmu kol někdo nějakou informaci? 

Editováno: , autor: Petr Svetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, jak píše @Deliberator a nebo kup jenom disky a na nové auto více jak za mega pořádný gumy. Já jsem po nákupu svého aktuálního zul letní sadu co mi zbyla po prodeji předchozího Supa, a na disky koupil zimní funglovky. V poměru k ceně auta "pakatel" (protože ty disky co mi zbyly byly devatenáctky). Guma je to, co tě drží na silnici 😉

Editováno: , autor: Mira96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoši díky za názory, co píšete také zvažuji, asi nic jiného nezbyde

 

ještě mě napadá varianta, že bych koupil nějaké kvalitní celoročními pneu, dnes je dělají i prémiové značky, dal je na auto a s nimi auto potom vrátil (co jsem zjišťoval, neměl by to být problém, a ty nové z auta prodal nebo si nechal na pak, podle toho co to bude zač, jinak na operáku mám stejně limit tuším 20 tis. km, takže to nebudou žádné extra výlety

Editováno: , autor: Petr Svetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, mam ted na 4x4 zimni kola18" Braga disky a na tom pneu nokian. Po vyvazeni a nasazeni na auto mi ato vibruje. od 80km/hod lehce do volantu a asi od 110km/hod mi vibrace cela sedacka spolujezdce. Ma nekdo zkusensot zda muze byt spatne pneu nebo spis disk? Pneu maji najeto tak 1500km, byly ale cca rok a pul skladovany nazute na diskach a polozeny na sebe. Horsi ddisky jsou vzdau, muze to rozvibrovat cele auto?

Diky za rady.

 

Editováno: , autor: mrazikxrnew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...