Přejít na obsah

Zimní pneu


Bladik

Doporučené příspěvky

Našel jsem na netu toto info: "

Zápis kol do technického průkazu

Zapište si nový rozměr disků a pneumatik do technického průkazu. Nemusíte dodržet rozměry kol dané výrobcem. Vždy existuje více možností, než máte v tuto chvíli uvedeno v technickém průkazu. Záruka na auto tím není v žádném případě omezena. K zápisu služí tzv. Typový list, který si můžete přidat v nákupním košíku, až do něj vložíte litá kola." to by potom řešilo problem s tím co chceme koupit a co je v TP nyní ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají 18ky Zenith černá s Pirelli SottoZero II za 39 litrů za sadu... Já bych ale bral černé Cassiopeia 18ky :) Taky jsem dneska dostal info, že Pegasus Anthracite objednat nejdou.

 

Jinak jakou gumu na 18ky?

 

Continental TS 850, Godyear UltraGrip, Nokian WR, Dunlop SP WinterSport nebo Pirelli SottoZero? Je to teda řečnická otázka, protože každej řekne něco jinýho :-) Ale z téhle pětice budu vybírat já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají 18ky Zenith černá s Pirelli SottoZero II za 39 litrů za sadu... Já bych ale bral černé Cassiopeia 18ky :) Taky jsem dneska dostal info, že Pegasus Anthracite objednat nejdou.

 

Jinak jakou gumu na 18ky?

 

Continental TS 850, Godyear UltraGrip, Nokian WR, Dunlop SP WinterSport nebo Pirelli SottoZero? Je to teda řečnická otázka, protože každej řekne něco jinýho :-) Ale z téhle pětice budu vybírat já.

No jezdil jsem na Barumech, Dunlopech, Continentalech a teď budu mít druhou sezonu Nokian WR A3 a řekl bych,že jsou z nich nejlepší. Ale z těch co jsi vyjmenoval budou dobré všechny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky vespolek,

 

chci přispět pověstnou troškou do mlýna. Supa lze obout do 16" viz. zápis v technickém průkazu. Objednal jsem proto k tomu kola Dezent TX Graphite a odpovídající zimní pneu, letos chci zkusit docela chválené Nokiany. Myslím ne úplně špatné řešení, zvláště pro ty komu Sup na 18 i 17 palcových kolech přijde docela tvrdší.

post-34060-0-93491500-1444657359_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jaké výbavě je SIII a jaké kola máš z výroby?

  Superb 2.0 TDI AP 140 kW Style

 Alternátor 180A - Kola z lehké slitiny "PEGASUS" 8Jx18" - Malý kožený paket (3 ramenný multifunční kožený volant pro rádio a telefon) s ovládáním DSG - Style plus - Paket Advance (Ambition/Style) - Paket Multimedia (Style)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě pneu 235/45 R18 z výroby, že? Pak mají 18´´ i 16´´ stejný obvod pneu, což lze skutečně použít. Jen mě překvapuje, že nemáš v TP uvedeny i 17´´ kola, jsou na nějakém jiném místě v TP?

Letní budu mít stejné jako Ty, u zimních to prozatím vypadá na doporučený 215/55 R17. S DCC by to tvrdé být nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tak přesně 235/45 R18 z výroby. To je to co mne zarazilo, v techničáku jen ty 16´´. Ale jak říkám mě to nevadí spíš naopak. Asi se nechaji ty 17´´ dopsat, ale čas nějak kvapí a dnes ráno při -3°C jsem už rád, že v sobotu přezuju. S tou tvrdostí podvozku je to spíš subjektivní po letech v C5.

Editováno: , autor: JaMMBoX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záhada, ze Škodovky mi poslali soupis pneu, který bude  v TP, už jsem si to i ověřil u jiného kupujícího, je to přesně podle seznamu, který jsem už uvedl v sekci Originální litá kola (215/55 R17 94W + 6,5Jx17 ET41,  215/55 R17 94W + 7Jx17 ET40, 215/60 R16 95V + 6,5Jx16 ET41, 215/55 R17 94V M+S + 6,5Jx17 ET41, 235/40 R19 96W + 8Jx19 ET44, 235/45 R18 94W + 8Jx18 ET44")  a teď najednou tvrdíš, že tam 17 vůbec nemáš? Velmi podivné, jak Škodovka k tomu přistupuje.

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...