Přejít na obsah

Zimní pneu


Bladik

Doporučené příspěvky

Záhada, ze Škodovky mi poslali soupis pneu, který bude  v TP, už jsem si to i ověřil u jiného kupujícího, je to přesně podle seznamu, který jsem už uvedl v sekci Originální litá kola (215/55 R17 94W + 6,5Jx17 ET41,  215/55 R17 94W + 7Jx17 ET40, 215/60 R16 95V + 6,5Jx16 ET41, 215/55 R17 94V M+S + 6,5Jx17 ET41, 235/40 R19 96W + 8Jx19 ET44, 235/45 R18 94W + 8Jx18 ET44")  a teď najednou tvrdíš, že tam 17 vůbec nemáš? Velmi podivné, jak Škodovka k tomu přistupuje.

Ahoj, nechci zmatkovat, ale není na zimu teda povolená jen kombinace 215/55 R17? Jedine za touhle pneu je toti oznaceni M+S.

Jinak jsem mrknul na ceny a mazec. Conti 850:

235/45 R18 cca 4700,-

215/55 R17 cca 4000,-

Klasicky rozmer, napr na O3:

225/45 R17 cca 3300,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, M+S v technicaku znamena, ze s timto rozmerem lze pouzit retezy. Zimni gumy muzete mit s libovolnym rozmerem z TP, ale jen u nekterych lze dat retezy. Jinak ty drahe pneu u S3 a take to, ze se neda sehnat s poradnou slevou a taky to, ze motoricky je to krome dvou nesilnejsich TSI zklamani, je to, co mne prozatim od S3 odrazuje a jeste chvili pojezdim sveho S2, s kterym jsem max spokojen a i pres najezd pres 200 tis km porad jezdi stejne jak kdyz to bylo nove auto.

Editováno: , autor: 5icz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, M+S v technicaku znamena, ze s timto rozmerem lze pouzit retezy. Zimni gumy muzete mit s libovolnym rozmerem z TP, ale jen u nekterych lze dat retezy.

Tak je to zřejmě ještě kapku jinak. Ptal jsem se na více místech a posledně v pneuservise. Příklad z TP:

205/50R17 93W + 6Jx17 ET48

205/50R17 93H M+S + 6Jx17 ET48

225/40R18 92Y + 7.5Jx18 ET51

225/40R18 92Y + 7.5Jx18 ET49

225/45R17 91W + 7.5Jx17 ET49

225/35R19 88Y + 7,5Jx19 ET51

Na všechny z nich se mohou dát zimní pneu a to včetně sněhových řetězů, pokud je vhodný model a vejdou se do podběhů. Toto detailněji popisuje návod k obsluze.

Naopak ale letní pneu se mohou dát všechny varianty KROMĚ té s označnením M+S. tato kombinace je díky nižšímu ryhlostnímu indexu povolená pouze na zimu.

Většina aut je ale testovaná s mnohem větším počet testovaných kombinací, které si nechají povolovat sami importéři, ale v TP nejsou. Buď proto, že je jich prostě moc, nebo i proto, že se testovaly až po tom, co bylo auto vyrobeno a zapsáno do TP.

Tady je seznam všech importérů, kteří u nás nechávají povolovat kombinace pneumatik a kol pro své dovážené značky:

http://bit.ly/1kpDUp8

Zkoušel jsem třeba hned první ALCAR a jejich konfigurátor.

Tam se dá zjistit podle modelu a motorizace auta, že je na něj otestováno a povoleno více kombinací než je uvedeno v TP. Dokonce tam máte uvedeno i limity vozidla typu: Pokud chcete tuto kombinaci kola a pneumatiky, je nutné upravit podběhy auta nebo rozšířit blatníky atd.

A jestli chcete miít ve finále úplný klild, tak tuším za 50 kaček se dá ta kombinace nechat do TP dopsat. Stačí mít jen ten technický list z testu výrobce.

Editováno: , autor: vlkoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Stale se nemuzu rozhodnout, jestli koupit na zimni plechova kola nebo litaky a s tim pocasim uz to zacina byt opravdu na povazenou, takze bych se po hledani na netu obratil na upresneni nekterych informaci zde:

 

1. Nenasel jsem pro Superba vetsi plechova kola nez 16" - znamena to, ze nic vetsiho tam nejde dat/nedela se?

2. Z nabidky oficialnich litych kol se mi nejvic libi 18" Pegasus Anthracite, ale v eshopu skodovky je nemuzu pod sekci kola -> kola z lehke slitiny vubec najit - znamena to, ze je ted nemaji k dispozici a musim si pockat?

 

Dalsi pekna varianta je pak CASSIOPEIA, ktere kupoval kolega o par prispevku vyse, tak by me taky zajimalo, jak vypadaji v realu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info, v tom pripade bych mel nejspis rozhodnuto, jestli jit do plechacu nebo litaku, protoze se mi na Superba 16" kola vazne davat nechteji... chtel jsem aspon ty 17", ale kdyz nejsou...

 

Mrkl jsem na ten link a je tam pekny vyber - primo Pegasus tam sice nemaji, ale Rial Lugano vypadaji uplne stejne, mozna i lepe a jsou "jenom" za 4,3k. Akorat maji uvedeno, ze nejsou pro zimni provoz... to by me zajimalo, jestli to je pouze jejich recommendation nebo se na to zimni pneu opravdu nasazovat nesmeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj dival jsem se, ze ty rozmery se tu resily asi nejcasteji, ale ja mam v TP asi nejcastejsi variantu, ktera se tu objevila:

6,5J X 16 ET41; 215/60 R16 95V,
6,5J X 17 ET41; 215/55 R17 94V M+S,

6,5J X 17 ET41; 215/55 R17 94W,

7J X 17 ET40; 215/55 R17 94W,

8J X 19 ET44; 235/40 R19 96W,

8J X 18 ET44; 235/45 R18 94W.

 

Napriklad ty Rial Lugano maji uvedeno 8 X 18 ET43. Podle toho, co jsem se tu docetl, tak rozdil v ET by nemel mit temer zadny vliv, protoze se jedna pouze o zapustenost pneumatiky v disku. Netusim ale, co znaci to "J" a jestli je to spatne, kdyz u tech Rial Lugano neni.

Editováno: , autor: Kraso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano opravdu nemám, viz fotokopie TP.

 

Pri prochazeni jsem narazil na tvuj problem, kdy nemas v TP vypsane hodnoty pro 17"-19" kola. Ta prilozena fotokopie ale ukazuje pouze zakladni 16" kola, ja to mam stejne. Ale do te tabulky nemuzou vypsat vsechny hodnoty, protoze jsou tam pouze jedny kola pro kazdou napravu 1.-4., takze zbytek vsech pouzitelnych kol je vypsan dole v "Dalsi zaznamy", sekce #20-21... neprehledl si je treba tady na tom miste?

Editováno: , autor: Kraso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jestli bych sel do neoriginalnich kol. Jsou s tim problemy, protoze jsou casto jine srouby, jsou potreba stredici krouzky, ktere dodavaji do celeho systemu vycentrovani kola dalsi vuli a navic muzou prireznout k naboji a spatne se sundavat. Kvalita neoriginalnich kol je taky casto pochybna, jak lakovani, tak vyvazeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Možná to nepatří úplně sem, ale nechci zakládat nové téma.
Víte někdo jaký je rozdíl mezi "rezervní kolo ocelové neplnohodnotné a rezervní kolo ocelové dojezdové" ?

Objednal jsem ocelové neplnohodnotné. V kufru mám kolo, který má dokola žlutou samolepu s omezením rychlosti na 80 km/hod. Měl jsem za to, že toto je kolo dojezdové. Neplnohodnotné by mělo být na běžnou rychlost, akorát to není liťák... Nebo v tom mám hokej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...