Přejít na obsah

Zimní pneu


Bladik

Doporučené příspěvky

Taky mi to jako cerna neprijde, i kdyz to maji napsane u popisku... ale mozna to je jenom blbe nasvicene, protoze to vypada focene v garazi za umeleho osvetleni a venku na dennim svetle to muze zase vypadat jinak.

 

A ja jsem se po dlouhem uvazovani konecne rozhodl:

 

- Z oficialnich kompletnich sad plechovych kol nemaji ani jedny 16" na Superba III, vsechno je to na Superba II s jinymi rozmery nez mam psane v TP + 16" jsou sami o sobe dost male a pokud se nic vetsiho ani nedela (nechapu pak akorat, proc jsou k dispozici 17" poklice na kola), tak vypadavaji ze hry.

- Vyber oficialnich litych kol mi prijde dost tristni a libi se mi z aktualne dostupnych pouze ty CASSIOPEIA, ale Rial Lugano mi prijdou daleko hezci a nvic i levnejsi.

 

Takze jsem nakonec vzal Rial Lugano z elektrony.cz a budu doufat, ze s tim rozmerem 8x18 ET43 nebudou zadne problemy. A protoze si je nechci hned znicit a nejsou ani stavene na zimu, tak si na ne necham prehodit letni pneu z aktualnich disku ZENITH, ktere se mi moc nelibi (uz ani nevim, proc jsem si z konfiguratoru nevybral Pegasus, ale nejspis je nemeli) a budu s nimi jezdit v lete a na ZENITH si koupim zimni pneu.

 

Dekuji vsem za pomoc a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Koukal jsem po netu po nějakých pneumatikách v rozměru 235/45R18 a nikde nemají nic (známějšího) skladem (Dunlop, Pirelli, Michelin, GY). To jako vážně budu čekat dva měsíce na zimní gumy? Nebo je to tím, že už je konec sezóny? Kupujete si 5. gumu pro případ, že byste jí potřebovali a pneuservisech neměli nic skladem?

Vždyť ani na eshopu Škoda Auto nemají pro S3 nic v nabídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO: davidek.c Čauky. Tvoje zimní disky originál Škoda "černé Helios"se mi moc líbí a pneu Conti jsi vzal Continenal Winter Contakt TS 850P ..? S tím ... asymetrickým desénem?  Už jsem viděl Conti i na příští zimu 2016 s typovým označení "TS 860". Připadá mi to jako zkřížené ty Tvoje s Michelin Alpine-5 s tím novým šípovým Caterpillarovým desénem. Fotku přiložím po sléze ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi to sem dát tu fotku té Conti zimní na příští sezónu. Jedná se ale o typ: "TS 860", Na google to jistě pujde dohledat. Případně videjko na you-tube: Nová Winter Contact TS 860 bude k dostání od příštího podzimu.                                         www.testpneumatik.eu/blog/continental-contiwintercontact-ts860-nastupce-nejlepsi-zimni-pneumatiky/  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.testpneumatik.eu/blog/continental-contiwintercontact-ts860-nastupce-nejlepsi-zimni-pneumatiky/

 

Continental přišel na sklonku roku s výbornou zprávou pro řidiče, kteří dokážou docenit maximální výkon a bezpečnost špičkových zimních pneumatik. Veleúspěšnou sérii WinterContact TS 850, která se s 47 prvenstvími v nezávislých testech stala v tomto ohledu nejúspěšnější zimní pneumatikou Continentalu, totiž příští zimu nahradí zbrusu nový model  – WinterContact TS 860.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Mám problém sehnat zimní pneumatiky s rychlostnim indexem w (do 270km/hod.) o rozměru 235/45 R18. Budu muset koupit pneu německé značky Syron Everest 1 Plus ale podle ceny 2.048,-kč tipuji že se vyrábí v číně. Protože značky jako Dunlop, Michelin a Pirelli stoji 4-5tisíc.

Jaké zimni pneumatiky máte?

Jak reagují pojistovny v případě nehody když pneu neodpovídá údajům v technickým prukaze. Resp. když koupím pneu s indexem rychlosti V do 240km a v technicaku jsou W do 270km?

http://www.pneu.cz/cs/syron-everest-1-plus/235-45-r18-98w/provedeni

Editováno: , autor: Viki88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, janmatejicek napsal:

a potřebuješ na zimních jezdit 270? :) 

Samozřejmě že 270 v zimě jezdit nebudu.

Jak reagují pojistovny v případě nehody když pneu neodpovídá údajům v technickým prukaze. Resp. když koupím pneu s indexem rychlosti V do 240km a v technicaku jsou W do 270km?

A co případná technická? Neprošel jsem minula technickou s přívěsným přívěsným vozikem protože meli pneumatiky jiny hmotnostni index 

Editováno: , autor: Viki88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak reagují pojistovny v případě nehody když pneu neodpovídá údajům v technickým prukaze. Resp. když koupím pneu s indexem rychlosti V do 240km a v technicaku jsou W do 270km?

No nijak, na to přece myslela vyhláška... Proto v tom palubním počítači tahle funkce je, je to takhle naprosto v pořádku.

 

 

Editováno: , autor: janmatejicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Viki88 napsal:

Mám problém sehnat zimní pneumatiky s rychlostnim indexem w (do 270km/hod.) o rozměru 235/45 R18. Budu muset koupit pneu německé značky Syron Everest 1 Plus ale podle ceny 2.048,-kč tipuji že se vyrábí v číně. Protože značky jako Dunlop, Michelin a Pirelli stoji 4-5tisíc.

Jaké zimni pneumatiky máte?

Jak reagují pojistovny v případě nehody když pneu neodpovídá údajům v technickým prukaze. Resp. když koupím pneu s indexem rychlosti V do 240km a v technicaku jsou W do 270km?

http://www.pneu.cz/cs/syron-everest-1-plus/235-45-r18-98w/provedeni

 

Nejenže neznáš a nerespektuješ pravidla fora - probírat pneumatiky v tématu o motoru 2.0 TSI je tedy hodně mimo (příspěvky jsem přesunul), ty ani neznáš pravidla, kterými se řídí použití pneumatik na autě!

 

F) Technické požadavky na výbavu vozidel koly, pneumatikami a protiskluzovými řetězy:

2. V případě vybavení vozidla zimními pneumatikami, dle odstavce 13 s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, musí být uvnitř vozidla a na vždy viditelném místě z pohledu řidiče upevněn výstražný štítek, který udává nejnižší hodnotu maximální rychlostní kapacitu pneumatik pro jízdu na sněhu. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle, například palubním počítačem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se ale rychostní index pneumatik W (do 270km/hod.) řesí to pouze majitelé nejsilnější verze 2.0TSI. Ostatní mozorizace mají pneu s indexem V (do 240km) proto jsem to vložil do  tématu 2.0TSI. Chtěl jsem vědět jak vyřešili ostatní majitelé zimní gumy.

A protože neznám pravidla, kterými se řídí použití pneumatik na autě tak jsem se zeptal. Od toho forum také je.
Jinak děkuji za radu.

Editováno: , autor: Viki88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...