Přejít na obsah

bouchání od podvozku


czab

Doporučené příspěvky

Bouchaní od podvozku se projevuje i u naší Fabie.Je to takové klepnutí.Auto bylo v servisu (2dny [emoji20] ).Prý promazali uložení převodovky,ale bohužel se to nezlepšilo.
Budu ho tam muset dát znovu,ať se víc snaží.


Odesláno z mého LG-D605 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, píši jen poznatek ohledně bouchání (klepání) od podvozku, viz výše vše již mnohokrát popisované. Nebojte se a nedejte se odbýt a jeďte do servisu. V tomto týdnu jsem tak také udělal, vyzbrojen i oním TPI na napatlání vazelínou. Toto napatlání se prý vztahovalo jen na některé vozy (silentbloky) v určitém období výroby a od nějaké doby jsou prý již ony silentbloky (oficiálně "držák uložení převodovky") inovované a v pořádku. Já že bych prý již měl mít silentblok inovovaný, ten že se prý už "mazat" ani nemá a že tedy prozkoumají, co by ono bouchání mohlo dělat (naštěstí mě přijímací technik sdělil, že mě to skutečně dělá a že to slyší, asi nebyl naštěstí hluchý, jak někteří také píší). Zkoumali tyčky stabilizátorů, jejich lůžka, dále prý nakonec rozmontovali celou levou nápravu a že je všechno v pořádku a nikde není žádná vada. Že tedy nakonec skutečně raději vymění a dají nový (prý nějak inovovaný) celý ten silentblok (tzv. "držák uložení převodovky"), což udělali a veškeré bouchání a klepání (hlavně to samozřejmě dělalo na příčných nerovnostech nebo vůbec špatné silnici, přesně tak jak vy též "postižení" píšete) je zázračně pryč a nic neklepe a nebouchá! Jsem tímto tedy skoro přesvědčen, že i u ostatních bude pravděpodobně skutečně nakonec problém v tom silentbloku uložení převodovky. Mějte se a hodně štěstí s případnou opravou (vše bylo samozřejmě provedeno kompletně zdarma v rámci záruky a reklamace).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vsetci tu popisujete "klepave zvuky",dokonca aj TPI skodovky. Na videach moze byt ten zvuk trochu skresleny. U mna sa na priecnych nerovnostiach a retarderoch prejavuje iny zvuk, nie klepanie, ale nieco ako "zblnkanie" z motorovej casti. Pocut to pri kazdej rychlosti v meste, cize tak do 60km/hod, potom uz motor prehlusuje "zblnknutie". Mate to tiez niekto tak? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak jen update - prvni reklamace neprosla ze nic neslysi, v jinem servisu jim to trvalo hodinu jezdeni po meste nez uznali ze to tam fakt mlati, tedy vysledek a doporuceni:

- pred navstevou servisu si nekde pobliz najdete misto kde se zvuky jasne projevuji a vytahnete tam rovnou servisaka, i kdyz se mu nebude chtit,

- idealne z toho poridte i video z ktrereho bude jasne jaky VIN ma auto a k jakemu datu to je

- v privni fazi (pry) vyrobce trva jen na napatlani silentbloku tim sajrajtem, a teprve pokud by se toto casem projevilo jako nedostatecne tak jej vymeni za jiny typ

- ano, i po problemech v Rapidovi dava vyrobce i do Fabii vytrvale opet ten puvodni problematicky typ silentbloku, proc nikdo nevi, holt skladove zasoby je potreba resit bez ohledu na to ze je dil prokazatelne problematicky, nakopat nekam....

- udajne o teto zavade prozatim nevedi a je potreba jim rovnou poslat i tu technickou zpravu co s tim maji delat, diky za ni

Jinak napatlani pomohlo, aktualne jsou zvuky pryc a je to uplne jiny auto, uvidime za jak dlouho se to ovsem znovu vymacka, fyziku neokecame....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vsetci tu popisujete "klepave zvuky",dokonca aj TPI skodovky. Na videach moze byt ten zvuk trochu skresleny. U mna sa na priecnych nerovnostiach a retarderoch prejavuje iny zvuk, nie klepanie, ale nieco ako "zblnkanie" z motorovej casti. Pocut to pri kazdej rychlosti v meste, cize tak do 60km/hod, potom uz motor prehlusuje "zblnknutie". Mate to tiez niekto tak? Dakujem



Nazdar pisal som ti SP. Tiez mam skorej pocit ze to je u mna tento zvuk.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Setkal jsem se s jiným řešením servisu (Jarov). Při opravě po ťukanci jsem jim to tam rovnou nechal i s tím, že v malých rychlostech na příčných nerovnostech se ozývá bouchaní/klepání. Ozývalo se to pravidelně a dlouhodobě, takže jsem to tam dával s čistým svědomím. Po 10 dnech, když jsem si auto vyzvedával, mi technik řekl, že se závada neprojevila. Chvíli jsem držkoval, ale pak jsem odjel s tím, že to natočím na video a ještě se uvidíme, nicméně (asi zázrakem) se o té doby zvuk neozval, takže se zřejmě Škoda vydala směrem oprav "na tajňačku". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

zdravim, pred par dny jsem byl na prvni garančce a rovnou jsem jim take popsal ten bouchajici zvuk pri nerovnostech od nekud jakoby od ulozeni prevodovky..delal jsem tam chytreho a rikal jsem, ze to pry promazavaji nejakym tukem :-) Pan mi rekl,ze to technik musi projet atd...  no a kdyz jsem si pro auto prisel, tak rikal, ze to klepani bylo od vyfuku. ze tam je nejak kryt vyfuku blizko vyfuku a je to nekde u mototru, tak proto ty zvuky vychazeli odtamtud. Nicmene pry nejak vytvarovali a poradne pripevnili ten kryt vyfuku pry :-) je pravda, ze od te doby to neslysim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...