Přejít na obsah

Svítivost Bi-Xenonů


Clint

Doporučené příspěvky

No, nedalo  mi to a zajel jsem do jiného autorizáku s prosbou o kontrolu seřízení. Výsledek: světla se nivelovala o něco vejš, takže to nějakejma šroubama seřídili, obě světla. Tak uvidíme. Testnu to večer.

 

Takže bych Ozimu doporučoval udělat asi totéž, dělali mi to v Amondu na Kladně. Občas se to prej stává, že jsou blbě nastavená z výroby a nivelujou se do vyšší úrovně.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nivelacia nema nic s manualnym nastavovanim.Nivelaciu nastavuje elektronika cez cidla na napravach a je defaultne nastavena z fabriky.Do tejto pozicie sa nastavuju xenony po kazdom starte,ak svietia.Kazdopadne kazde,aj vybojkove svetlo ma aj klasicke nastavovacie skrutky,kde sa nastavuje vyska a sirka svietenia,takze tam je ozaj mozne,ze to uplne ok vo fabrike nenastavili.Alebo,nemal si nahodou kvoli niecomu demontovane svetla?Vtedy sa to moze rozhodit.

Zvlastne,ze to predtym na regloskopoch ukazovalo,ze je to ok.Mozno blby servis :kol-32:

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkusil, nikdo už nebliká, ale zase nevidím tak dobře, jak jsem viděl před tím a i na okreskách musim přepínat na dálkové. :D

 

Navíc mi přijde, že pravé světlo svítí o malinko vejš, nebo naopak levé o malinko níž. Abych vyloučil omyly obou servisů, nebo naopak poznal, kdo měl pravdu, zajedu ještě do třetího a nechám to skouknout ještě jednou :)  Uvidíme....do třetice všeho nejlepšího. Kdybych věděl, jakejma šroubama to štelovali, tak si to pošteluju sám doma na zdi....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkusil, nikdo už nebliká, ale zase nevidím tak dobře, jak jsem viděl před tím a i na okreskách musim přepínat na dálkové. :D

 

Navíc mi přijde, že pravé světlo svítí o malinko vejš, nebo naopak levé o malinko níž. Abych vyloučil omyly obou servisů, nebo naopak poznal, kdo měl pravdu, zajedu ještě do třetího a nechám to skouknout ještě jednou :)  Uvidíme....do třetice všeho nejlepšího. Kdybych věděl, jakejma šroubama to štelovali, tak si to pošteluju sám doma na zdi....

Prave vejs,lave niz je uplne spravne.Inak by si protiiducich oslnoval a na krajnici prd videl.A zabudni na zed.Treba to nastavit regloskopom v spravnom servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes třetí servis, výška prej ok, ale rozhozené stranově. Prej už teď je to tak jak má být. Štelovali šroubama a pak ještě připojením na pc. Ale tentokrát mě vypekli, musel jsem to platit, prej se na to záruka nevztahuje, prej jen do půl roku nebo 10 tis km najeto. Když jsem namítnul, že jinde to štelovali grátis, nepomohlo to :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ráno zajel ke zdi a omrknul grafiku rozsvícených bi-xenů. Konečně se mi to začíná líbit a začínám mít pocit, že to nastavili snad dobře. Zdá se,že to bylo opravdu bočně rozhozené. Před tím jsem měl nějakou takovouhle šílenou mapu: (takhle to "sešteloval" druhý servis)

 

post-32269-0-20229900-1443612592_thumb.j

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na to koukal, na to jak nastavili ta světla ve třetím servisu a nějak se mi to zase nezdá....Když jdu před auto a pomalu se shýbám, tak jasně v předstihu začne levé světlo oslňovat. Tedy před tím to bylo pravé.

 

Dnes vezmu auto manželky a dám auto bráchovi, pojedu před ním a budu pozorovat, jak to vypadá. Sakra to není nikdo, kdo by uměl ty xeny seřídit??? To jsou v těch servisech takoví pitomci???

 

Jenže to si naběhli, pač jsem to platil, tak tam budu jezdit tak dlouho, dokud to neudělají pořádně. A mám to z práce jen 3 kilometry....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No akorát před chvílí jsem si vzal auto manželky a brácha jel za mnou mým vozem a myslim, že to je OK, asi jsem nějak blbě čuměl. Naopak se zdálo, že občas více svítí pravé. Tak to asi opravdu nakonec seštelovali nějak rozumněji. Nicméně ostrá ta světla jsou stále a myslím si, že na mě lidi budou blikat furt.

Tak to budu testovat a uvidíme....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jakou tak mohou mít toleranční odchylku průmyslová nivelační čidla do aut. Na to měření jsi zacouval, když byly níž a jel popředu, když byla výš, nebo obráceně? Pneumatiky byly určitě vychladlé.

 

Možná by to fakt chtělo pořádně seřídit o slunovratu, ale jen pokud zrovna nebude úplněk, bo ta mrcha měsíc to určitě přizvedne a pak by bylo houby vidět  a zbytečně si takhle rozdrbávat auto. :scooter:

 

Ale určitě napiš, jestli je příští týden v nějakém dalším servisu posunou o ždibec nahoru - dobře se tím tady bavím :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, musím to dotáhnout do konce. Je to sranda se honit za správným vyštelováním, když každej servis tvrdí něco jiného, jinej postup a jiné nastavení.  Ale Ozi to začíná poznávat, jen nemá tu trpělivost, v prvním mu řekli, že to má OK a přitom na něj bliká každej druhej, stejně jako blikali na mě. Měli jsme světla uplně stejně vysoko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, auta blikají stále...mě nepomůže ani Pánbu :D No možná už to není každé druhé....je to trochu lepší. Ale naštelované to je prostě už dobře, víc s tim dělat nebudu.

 

Ten kdo trvdí, že na něj v OIII nikdo nebliká, tak kecá, nebo jezdí město, nebo nemá bi-xeny ;)   zatím, co jsem na silnici viděl jezdit OIII s bixenama, všechny oslňují....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...