Přejít na obsah

Svítivost Bi-Xenonů


Clint

Doporučené příspěvky

Obyčejný regloskop, pořádne pracovní prostředí a pečlivost mechanika. a není problém....

 

P.s. článek je můj a mám na něj i všechna práva. Proto dávám v celé podobě.

 

http://forum.skodahome.cz/files/file/61-spr%C3%A1vn%C3%A9-nastaven%C3%AD-sv%C4%9Btel/

 

Za článek dík, mně z toho vyplývá, že světla budou nastavený podle toho, jak se mechanik vyspí :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry za OT, ale jen na upřesněnou, v Česku už se pěknou řádku let když měří PČR nebliká, jsme na sebe jak hovada, v místě kde má být zip si rozbíjíme drž*y a okna, vybržďujeme se, nadáváme si, troubíme na sebe, už byly i případy že jeden na druhého vytáhl da čo střelného, o to víc mě překvapilo, že na Slovensku se stále bliká i když možná to ostatní výše mnou uvedené bude také možné na východ od nás realizováno

 

U nás to celkem funguje, už mně to párkrát pomohlo a upozornilo. Problém je trochu zase s těma xenama, když je den a svítím jen LED denníma, tak bliknutí dvakrát třikrát xenama není pro ně asi nic zdravého...(jednou jsem poslouchal u světla a je to pěkná rána)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za článek dík, mně z toho vyplývá, že světla budou nastavený podle toho, jak se mechanik vyspí :-(

 

Bohužel přesně tak... :-(

 

No to není špatnej nápad ;)   A při rozsvícených xenách to funguje jak? Rovněž mlhovkama, nebo xenama?

 

Já mám na světelnou houkačku ( a jen na ni) blikání celého předku, tj, dálkové, mlhovky i tlumené. Když jedu na denní tak je to výroazné, když jedu v noci bliknou aspoň ty dálky a navíc k tomu mlhovky, takže je to opravdu výrazné ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím pánové

Docela rád bych si nechal protijedoucími i blikat. U mě je ale bohužel situace dost jiná. Potkávací světla svítí ca 20-30 m před auto (viz snímek i s výřezem mapy, kde to bylo). Při pomalé jízdě po nějakém manévrování volantem (myšleno odbočení), se levý světlomet vytočí doprava (odhad 15-20°) a dolů. Když zrychlím na nějakých 70-80km/h světlomet se částečně vrátí, ale ne úplně do osy s autem a stále zůstává níž než ten pravý. Auto mám pár dní a tak jsem volal prodejci. Prý se mám zastavit a že se na to mrknou v jejich servisu. Tak jsem zvědavý jak to dopadne.

post-96879-0-78979600-1449603805_thumb.j

post-96879-0-20085400-1449610356_thumb.j

Editováno: , autor: Alf60
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti to poštelujou a až projdeš tak 5 -6 servisů, kde ti to každej pošteluje jinak, tak se snad dopídíš konečně toho správného nastavení :)

 

Já teď mám celkem klid, jak to snížili naposledy tak jak má být o ten centimetr na reglu (tvrdili že to nemůže bejt ani znát), ale znát to asi je. Auta už neblikají a já tedy nepozoruji, že by to svítilo nějak hůř....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Panove, Clinte jsem rad, ze nemusim zakladat nove tema.

Mam stejny - ale taky mozna uplne jiny problem.

Kazdopadne jde o O3 RS TDI s bi-xenonama a jejich spatnym svicenim.

Sice na me nikdo neblika, ale vubec bych se jim nedivil.

Auto mi to dela uz delsi dobu - vsiml sem si toho uz pred rokem - mozna dyl. Nicmene sem to zacal resit az ted, kdyz ma auto konec zaruky(skoncila 17.12.15). Pres leto bylo az do vecera svetlo, tak me to tolik netlacilo a hlavne sem mel spatny telefon, abych to natocil a slo to poznat.

A ted k veci: pri zapnutych AFS tj. rezim normal, sport, prip. individual a zaplych AFS mi svetla sviti doleva.

V prvnim servise, kde sem byl mi to seridili a rekli, ze sem mel nastavene svetlomety na Anglii. Ze to je gratis. Fajn tak dik, cau.

Samo, ze to nepomohlo. Podruhe sem tam jel znovu a to chlapek zapomnel, ze sem tam uz byl  a tvrdil mi to same tj. mate tam Anglii. To sem se trochu nasral, byl to zjevne mene bystry clovek a neumel lhat. Nicmene sem zjistil, ze tomu servisu mezitim skodovka odebrala autorizaci delat reklamace a tak sem s problemem jel do servisu cislo dve.

Servis cislo dve, kde sem mimo jine byl reklamovat i plasty v pristrojovce "delali sme vse mozne, ale opravit se to nepodarilo" -  naopak par vrzani v interieru pribylo a ty stavajici sou vic slyset, ale to odbiham - na to se asi vykaslu, nehodlam zivot stavit hadanim se s mechanikama o vrzajicich plastech - tohle je moje posledni skodovka.

Svetla pry seridili a melo by to byt ok.

Tohle je vysledek:

 

https://youtu.be/_ZbMf4pwk1M

 

btw. jeste musim dodat, ze to nedela automaticky a vzdy, ale nevim presne po cem se to rozhodi. Kdyz dam ECO mod tj. vypnu AFS, svetla se vrati zpet a sviti, jak maji.

A ted mi reknete, je to normalni? Je to jen o spravnem zkalibrovani, jak tu pisete?

Ja myslim, ze jde o nejakou vadu cidel, mozna samotnych xenonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě to levé svítí opravdu uplně do prd....e :D :D  Bylo by dobré to porovnat s někým, kdo má stejná světla. Každopádně mi to normální nepřipadá. Zkus jiný servis a být u toho, když ti to kontrolují, podívat se na ten regloskop, zkusit jestli funguje nivelace a správně natáčení při zatáčení volantem. Kdybys byl u Prahy, mohli jsme na to mrknout....ale ty jsi na druhé straně republiky :)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takze, dnes sem byl znovu v servisu (Daníček Zlín), protoze uz pry vi jak mi opravit vrzani interieru(potom, co mi to dokazali jen zhorsit). 

Co se svetel tyce - posilal sem jim odkaz na video - tak mi vytiskly cast navodu k obsluze, kde pripsali text:

"Nejedna se o zavdu, ale o standartni funkci adaptivnich svetlometu, kdy pri rychlosti do 50km/h se aktivuje jeden z rezimu AFS svetlometu "mestsky" rezim."

A ted mi reknete mam se:

a) omluvit a sypat si popel na hlavu

B) rict tomu cloveku jestli me ma za kretena a jit po nem tj. jeslti je to jeho myslenka, nebo skodovky prip. kontakt na toho manika ze skodovky atd.

c) vysrat se na to a osvetlovat zver v lese a na polich misto cesty

 

I na videu je videt, ze jedu vic jak 50 km/h a ty svetla sviti uplne doprdele. Tohle je IMHO uplne mimo a ne mestske sviceni - k cemu by mi to ve meste bylo, kdyz to svidi JEN doleva, ale uz ne dopredu?

Docela me to dnes vytocilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, btw. zdravim pana Kratkeho ze servisu Danicek - dobry den, je urcite dobre, ze to tu procitate a sbirate info ze vsech zdroju - to Vas slechti, ale na tu moji reklamaci ste se dost vykaslali..:-) jak postupovat, kdyz mi servis neuzna reklamaci. Asi se obratit primo na skodovku? Mate s tim nekdo zkusenost?

Pripadne neuvazujete nekdo o otevreni servisu ve Zline a okoli? Ja myslim, ze na trhu je co so pristupu k zakaznikum tyce, porad obrovska dira!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I na videu je videt, ze jedu vic jak 50 km/h a ty svetla sviti uplne doprdele. Tohle je IMHO uplne mimo a ne mestske sviceni - k cemu by mi to ve meste bylo, kdyz to svidi JEN doleva, ale uz ne dopredu?

Docela me to dnes vytocilo.

 

Svítí ti to úplně do hajzlu, to není městský režim ani smykem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukander. Nedělej z toho vědu. Zajeď do jiného autorizáku, vyžádej si vedoucího technika. Škodovka ti nepomůže, také jsem tam psal a řekli mi, že se mám obrátit na jiný autorizovaný servis a ti mi určitě pomohou. Svítí ti to špatně, nenech se ojebat. Ať ti to srovnají se svícením jiného auta.

Vezmi tvoje a jiné auto a zajeď ke zdi, tam to uvidíš.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...