Přejít na obsah

zarosene / zamlzene predni svetla


vavrorr

Doporučené příspěvky

Popravdě - co od této akce očekáváte?  :kol-32:

 

Myslíte si, že sám výrobce a dodavatel uzná chybu a tím bude riskovat masivní vracení světel a jejich výměnu za inovaci a následný prodělek? Tento výrobce bude první, kdo bude tvrdit, že je to naprostý standart a je to OK, byť to třeba v pořádku být nemusí. To spíš už ta škodovka, které je to docela fuk, bude škodu uplatňovat po výrobci světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď to píšeš dobře. "Že to škodovka začne řešit". Tak se obracejte tam a ne k výrobci světel. Ten škodovku určitě nezkontaktuje, že je někde konstrukční vada. Až automobilce poteče do bot, bude se něco řešit.

Jinak samozřejmě- dělejte jak uznáte za vhodné :)

Editováno: , autor: michal2009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nepochybně - na s2 zpočátku výroby zatíkalo do předních mlhovek a mlžily se běžně a hle - proběhla výměna všech těchto mlhovek na garanci, kéž by to byl případ váš. Ideální kupovat auto cca 2 roky po uvedení, ale bez testovacích jezdců by to taky nešlo :-)

Editováno: , autor: michal2009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobral jsem se k vedoucímu vývoje jedné nejmenované firmy na výrobu světlometů (Automotive lighting to není). Pod příslibem anonymity jsem se dozvěděl toto: Světlomet by se mlžit neměl. Drobné zamlžení ale norma umožňuje. To co je na fotkách je sice dost, ale jednak se to dle fotky špatně posuzuje a jestli to nezasahuje do normou dané tzv. světelné mapy, tak to na výměnu není. Ještě je prý otázkou, až bude opravdu zima, sníh, mrazy, solná břečka na silnici, co to bude dělat pak. Jestli to mlžení vleze do zorného světelného pole xenonu, tak to je špatně a bylo by to na výměnu.

 

Na tu můru ve světlometu se smál – říkal, že se to tak dvakrát do roka stane. Údajně prý dělají 7 milionů světlometů ročně, a holt se někdy povede  :-)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu veducemu by som tak nakopal zadok ze by si uz nan nesadol. Mal by sa pod zem prepadnut zato co vyrobil. Preco sa potom ostatne auta nerosia iba superb??? Je to velka hamba.

Už se s tím plivánim na superba mírni, nebo dostaneš infarkt. Opravdu nechápu, proč jsi ho ještě neprodal, když je to taková bída. Když se ti podívám do historie tvých duchaplných příspěvků, nevidím nic jinýho, než samou hanu. Ta je zdravá pouze v jistých mezích.

Editováno: , autor: michal2009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě to naštvalo (a možná mě to bude i štvát, pokud to ve výrobě už neřeší), ale lamentováním nad rosením to skutečně asi nezlepšíme. Jediná racionální cesta je co největší počet reklamací a pak (doufám) se  tím škodovka bude možná zabývat. Takže přes servisy, třeba i přes nějakou "hot line", ale tady to asi nevyřešíme... jedině, že by někdo měl levné, rychlé a schůdné řešení proveditelné i metodou "udělej doma"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu veducemu by som tak nakopal zadok ze by si uz nan nesadol. Mal by sa pod zem prepadnut zato co vyrobil. Preco sa potom ostatne auta nerosia iba superb??? Je to velka hamba.

Když chvíli googluji, vidím stejné problémy napříč všemi automobilkami - Škoda, BMW, AUDI, Toyota atd. Tak tady laskavě přestaň tapetovat forum nářky, co nikomu stejně nijak nepomůžou a mazej to reklamovat do škodovky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to k neuvěření, ale ta můra ještě pořád žije. Až mi je chuděry líto, jakej to má život, ale ven jí fakt nedostanu :-(
Taky jsem si říkal, že možná díky té vlhkosti a relativně stabilnímu klimatu tam přežívá tak dlouho :-)

 

Jinak už to řeším přímo se Škodovkou. A nejen to světlo, mám toho víc na duši. Tak nyní čekám na jejich reakci a návrh řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite napíšu. Jinak jestli se fakt ukaze, ze to mlzeni je v ramci nejake normy ok, tak na muru dlabu. Vymena světlometů by znamenala sundani nárazníku a buh vi ceho jeste. A kvuli tomu se mi fakt nechat rozebírat novy auto nechce.

Jak pise Pawouk, ono se to dneska resi i u jiných znacek. Problem je ten, ze ani LED ani xenon nehreje. U SII krome xenonu svitila i 5W zarovka, ktera to vyhřála.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se s tím plivánim na superba mírni, nebo dostaneš infarkt. Opravdu nechápu, proč jsi ho ještě neprodal, když je to taková bída. Když se ti podívám do historie tvých duchaplných příspěvků, nevidím nic jinýho, než samou hanu. Ta je zdravá pouze v jistých mezích.

Neviem ake auta si ty kupujes ci stare jazdene ale ja si kupujem vzdy nove a od novedo auta ocakavam ze bude aj v takom stave a hlavne ked ide o vlajkovu lod. A uz som niake to auto vystriedal a este som sa stym nestretol. Ale ked tak velmi chces tak daj 30 a predam ti ho. Alebo pockaj 5 rokov a kup si niake ojazdene znicene a tam ti nebude vadit ze sa rosia svetla.

Mna na tom vsetkom najviac stve to ze skodovka sa tvari ze sa nic nedeje a ze je to vporiadku co urcite neni!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě to naštvalo (a možná mě to bude i štvát, pokud to ve výrobě už neřeší), ale lamentováním nad rosením to skutečně asi nezlepšíme. Jediná racionální cesta je co největší počet reklamací a pak (doufám) se  tím škodovka bude možná zabývat. Takže přes servisy, třeba i přes nějakou "hot line", ale tady to asi nevyřešíme... jedině, že by někdo měl levné, rychlé a schůdné řešení proveditelné i metodou "udělej doma"...

Problem je ten ze sa najde aj dost vela zaslepenych oviec ktorym povedia ze je to normalne a ty to reklamovat nepojdu. A aj so skodovky si mozno precitaju forum aby zistili reakcie svojich zakaznikov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý auto má něco. I jiný značky na tom nejsou nejlépe. Uvažoval jsem o Peugeotu 508. Vlajková loď. Pročítal jsem fóra a spousta problémů s elektrikou u nových aut z výrobní linky. Auto né o moc lacinější ne SuperB. Chuťovka bylo- vypnutí posilovače řízení za jízdy a mnoho problémů s motorem, kdy i ve velkých rychlostech uživatelé psali, že auto najednou hodilo na diplay Engine error a stáli jste na dálnici. Auto za 800 tisíc nájezdy 3000-6000 km. To mě přišlo silný kafe. Takže aby tu někteří nežili v iluzi že SuperB je jedinej šmejd a u jinýho auto se to stát nemůže. Sorry za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk pozeram ze si presiel s felicii na octavku a rosili sa ti niekedy svetla??? Ked sa dostanes niekedy k novemu aly naozaj novemu superbu a budes spokojny ze sa ti budu rosit svetla tak potom asi nebudes normalny a reklamovat som to uz bol . A aj v skodovke si uznali ze to niekto posral. Ale kym tam niesu kvapky tak je to normalne podla nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to k neuvěření, ale ta můra ještě pořád žije. Až mi je chuděry líto, jakej to má život, ale ven jí fakt nedostanu :-(

Taky jsem si říkal, že možná díky té vlhkosti a relativně stabilnímu klimatu tam přežívá tak dlouho :-)

 

Jinak už to řeším přímo se Škodovkou. A nejen to světlo, mám toho víc na duši. Tak nyní čekám na jejich reakci a návrh řešení.

Ale vzdy je jej lepsie vo svetle akoby mala byt rozmazana nanom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ake auta si ty kupujes ci stare jazdene ale ja si kupujem vzdy nove a od novedo auta ocakavam ze bude aj v takom stave a hlavne ked ide o vlajkovu lod. A uz som niake to auto vystriedal a este som sa stym nestretol. Ale ked tak velmi chces tak daj 30 a predam ti ho. Alebo pockaj 5 rokov a kup si niake ojazdene znicene a tam ti nebude vadit ze sa rosia svetla.

Mna na tom vsetkom najviac stve to ze skodovka sa tvari ze sa nic nedeje a ze je to vporiadku co urcite neni!!!

Nevím, mě se na superbu nerosí vubec nic a nic mu není. A to má najeto téměř 100 tis. Jak tu bylo napsáno, ronění slz na foru ti nepomůže.

Do jisté míry chápu, že jsi naštvaný, taky bych byl. Ale tímto jednáním ničeho nedocílíš. Já jsem kupříkladu s jednáním Škodovky spokojený. Zaplatila co zaplatit měla..

Snad se vám podaří postoj Škodovky zlomit, ale musíš postupovat jinak. Místo ztráty času tady stežováním napiš do škodovky.

Editováno: , autor: michal2009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...