Přejít na obsah

zarosene / zamlzene predni svetla


vavrorr

Doporučené příspěvky

Ano presne takto mi to opravili. Ale to az vtedy ked som dobre ze nehadzal stolicky po salone. Do vtedy to rosenie bola normalna vec. A bolo mi prezradene ze zakaznikovi maju najprv povedat ze je to normalne a az ked nebude suhlasit s tym vyjadrenim tak mu to maju namontovat. Takze spokojne ovecky ktorym to nevadi tak nech si nechaju zarosene svetla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

A co toto? 

Toto uz podla mna nie je orosene, mam tam viditelne kapky vody. V pondelok s tym idem do servisu, tak som zvedavy co vymyslia.

IMG_20171217_090006.thumb.jpg.f1c3efff29a463e2fc925561d31b5569.jpg

 

Neviem sa toho zbavit ani po dlhsej jazde po dialnici so zapnutymi xenonmi. Dalsi vtip je v tom, ze problem je len na svetlomete na spolujazdcovej strane.

Editováno: , autor: deto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez som par dni dozadu svetla fenoval,ale nebolo to take akvarko,ako ma uzivatel deto.Mal som ich zarosene iba smerom dole od led pasiku,obe strany.Tiez nezaberala ani dlhsia jazda zo zapnutymi stretavackami.Zatial sa to javi ok,pre istotu som skontroloval krytky zozadu na svetlach,ci tam nieje netesnost.Zatial sa to javi ok,ale skusil som na chvilu zapnut aj predne hmlovky,ktore boli dovtedy ciste,bez kondenzu a behom chvile boli dopoli uplne zarosene.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zatial nic hmatatelne. Auto bolo teraz v servise 3 dni (aj kvoli dalsim zavadam a servisnej prehliadke) a obtyzden ho tam veziem znova na 2-3 dni, kedy by mali pokracovat v dalsom oficialnom postupe podla pokynov Skoda. Predpokladam, ze teraz kontrolovali celistvost a poskodenia, mozno sa snazili vysusit...

 

Nicmene, od posledneho prispevku sa to hodne zhorsilo a do 2/3 odspodu bol uplne mokry.

IMG_20171227_085733.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2018 na 16:13, deto napsal:

Zatial nic hmatatelne. Auto bolo teraz v servise 3 dni (aj kvoli dalsim zavadam a servisnej prehliadke) a obtyzden ho tam veziem znova na 2-3 dni, kedy by mali pokracovat v dalsom oficialnom postupe podla pokynov Skoda. Predpokladam, ze teraz kontrolovali celistvost a poskodenia, mozno sa snazili vysusit...

 

Nicmene, od posledneho prispevku sa to hodne zhorsilo a do 2/3 odspodu bol uplne mokry.

IMG_20171227_085733.jpg

 

Škodovka by si měla patentovat novou funkci - tzv. vnitřní ostřik skel - bude v tom jediná na světě a bude mít prim, na který může být opravdu hrdá.

Sorry za OT, ale nedalo mi to.

 

PS : Možná to půjde nakódovat ;-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To Tvoje zamlzeni ji ale v takove fazi, ze to ovlivnuje funkci svetla a tim padem ohrozuje bezpecnost.

 

A ano, fyzikalni jev to je, ale je to take dusledek vyrobni vady = v tomhle pripade se nesmis vzdat.

 

Ja jsem se domohl vyreseni reklamace (ale ne svetel) minuly tyden az po hrozbe pristi navstevy s pravnikem, do te doby se se mnou snazili vyjebat podobnym zpusobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pripis som cital, dokonca mi ho dali aj v servise.

Tam sa pisalo, ze ak je svetlomet zamlzeny, maju zakaznikovi argumentovat o fyzikalnom jave. Ak su kapky maju skontrolovat celistvost, pripadne ine poskodenie. To pravdepodobne urobili (vsetko bolo OK), a prave preto AS vymenu neschvalila. Mal som ale prislubene, ze to skusia s AS este prediskutovat. Zatial sa mi neozvali...

 

Ale kedze je to Superb a nikdy nemoze byt nic perfektne (t.j. nasiel som dalsie veci na reklamacie), tak sa tam budem musiet otocit....

Editováno: , autor: deto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 1. 2018 na 13:23, deto napsal:

Ten pripis som cital, dokonca mi ho dali aj v servise.

Tam sa pisalo, ze ak je svetlomet zamlzeny, maju zakaznikovi argumentovat o fyzikalnom jave. Ak su kapky maju skontrolovat celistvost, pripadne ine poskodenie. To pravdepodobne urobili (vsetko bolo OK), a prave preto AS vymenu neschvalila. Mal som ale prislubene, ze to skusia s AS este prediskutovat. Zatial sa mi neozvali...

 

Ale kedze je to Superb a nikdy nemoze byt nic perfektne (t.j. nasiel som dalsie veci na reklamacie), tak sa tam budem musiet otocit....

 

Někde zastavíš u Olympie a vedle Tebe starý Felíie, Fábie a všechno má čistý čirý bezproblémový skla na světlometech. Ty dojedeš s "prezidentskou limusínou" a pomalu ostuda, že se to mlží a rosí.  Buď to Ti to vyměmí ten pravý přední světlomet ( což se jim nebude chtít )  a nebo Ti tam v rámci reklamace zdarma vyvrtají takový malý průduch k vuli lepšímu odvětrávání, tzv. --> labyrint. Oni už vědí jak na to a kterým vrtákem to vzít. Pracovní postup tam na tohle mají ve Škodovce. A pokud Ti tvrdí, že je to normální, tak nech si přehodit  z jejich předváděčky pravý světlo na svoje auto a to zarosený ať si vezmou. Jsem zvědavej co budou říkat potencionálním kupcům při .. předváděcí jízdě.    # Normální to není, je potřeba to zavčasu řešit, než to mokro tam udělá Škodu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za komentare.

Momentalne od poslednej navstevy servisu je to relativne v norme, t.j. svetlomet je len zamlzeny a po jazde zamlzenie ostava len v blizkosti LED pasiku. Pripisujem to ale suchsiemu vzduchu a miernym mrazom. Teraz sa ma oteplit a zacat prsat, tak uvidime ako na tom bude svetlomet.

Je ale mozne aj to, ze s tym svetlometom nieco urobili, len mi to zabudli popri dalsich staznostiach povedat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...