Přejít na obsah

Dobíjení autobaterie - nabíječka, startovací zdroje apod.


Akrub

Doporučené příspěvky

ne maxidot zatím žádné hlášení..přiznám se, že jsem neměřil ani jsem to nějak nesledoval, kolik měla, když hlásila nabito..jen jsem cca po těch 15 min. kouknul a nabíječka hlásila nabito, tak jsem to tam nechal být a změřil jsem jí až po těch cca 5 hod. když jsem ji odpojil od nabíječky a to měla těch 12.7....mám doma dva multimetry, jeden značkový U-nit a druhý nějakou čínu, ale oba měřili cca stejně..pak mám ještě v autě v 12 V zásuvce měřák, ale ten je určitě nepřesný, ten ukazuje cca dle mých měření o 0,2 V méně..v tomto případě hlásí 11.8 V..

Ještě bych poznamenal, že když jsem měřil baterku naposledy v létě, když bylo teplo, tak měla bez dobíjení cca kolem 12,4 V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě  to nemusí být baterka. Předně nějaký odběr, třeba ten voltmetr trvale v zásuvce. A potom ta nabíječka, to jeji nahlášení po 15 minutách nabito. Takhle rychle baterie s 12V nereaguje. Jako první přepni nabíječku na polohu normální baterie(ne AGM). A měř přitom napětí. To pak hned uviďíš co kecá.

 

Mimochodem.

Chytré Auto mi píše 12.3 před hodinou. To jsem včera jel 200 km při 1 stupni takže reku nefungovala. A dnes 3xstartování, výhřev a světla. A to začínám 4 zimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mne zajímalo jak to přesně s tím dobíjením a výdrží moderních baterek je, bohužel toto žádný výrobce bohužel veřejně nepustí ven :/

Já teď měl přes týden odstavené auto, resp přijel jsem domů, měnil kola (asi 1,5h hrálo v autě rádio na baterku), pak jsem jen popojel 20m na zaparkování a nechal auto stát (bylo asi 12°C). Po těchto tématech jsem měl po týdnu trochu strach abych nastartoval (bylo -3°C) a kupodivu auto bez jediného náznaku nastartovalo napoprvé. Ujel jsem asi 1km a zase vypl motor. Po nákupu opět startování a auto také nic nehlásilo. Bohužel změřit baterku mne nenapadlo :/ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě, dříve jsem na FI měnil kola a měl při tom puštěné rádio taky a nikdy jsem se "nebál", že bych nenastartoval, ale u FIII jsem trochu strach měl (ikdyž moje baterka má asi rok a půl). Uvidíme jak to nakonec celé bude a jak dlouho ty baterky vydrží, nejhorší je ta "rychlá smrt", jak někteří popisovali. A bohužel jak to vypadá tak ani samotné nabíjení (pokud to není pravidelně po každé jízdě) tomu moc nepomůže :/ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, pkey napsal:

https://www.autobaterie-pema.cz/cs/technologie-agm-gel-efb.html Na tomto odkazu jsou popsány 3 druhy baterií a McMatej se mýlí s informací, že na VRLA stačí jakákoli nabíječka. Právě AGM a gelové baterie jsou VRLA. Dále jsem se na uvedeném odkazu dočetl, že EFB baterie nejsou vhodné pro systém rekuperace. Nevím jakou baterii kdo má, ale já mám z výroby EFB 59 Ah, takže se šetří na všem.

Máš pravdu, Matěj píše VRLA ale myslí klasickou baterii se zaplavenými elektrodami. :-) Opravím to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to mne se vyplo taky (po jaké době jsem neměřil :D ), ale já si ho asi 3x sám zpětně zapl :D (původně to mělo být tak, že kola přezuji a pak pojedu cca 300km, bohužel, nakonec se to vyvíjelo jinak a auto zůstalo týden stát, ale i tak v pořádku nastartovalo :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Přeci nejde o to jestli baterie vydrží pět nebo deset let. Jde o to, že některým, alespoň podle toho co píšou, odešla baterie třeba už po roce. A servis jim to neuznal. Nejsem si jist jestli jsou  příspěvky o kterých se zmiňuji v tomto vlákně ale nejspíš ano. 

Máme v rodině jeste krom fabie první Citigo 2012. Je celoročně v garáži ale baterie původní a vůbec to nevypadá že by se měla odporoučet.

Editováno: , autor: OtaH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mých aut bez rekuperací a podobných zhovadilostí vydržely baterky z výroby vždy minimálně šest až osm let (a to bez externího dobíjení). A co to značí? Přitom auta v zimě dost často stála nehybně v chladné a i promrzlé garáži i několik týdnů bez pohybu. Vždy jsem přišel a nastartoval na první ťuk. Vydrží toto i ty současné? V OII FL mně Swing několikrát hlásil Battery Low a nikdy se nic nestalo. Auto jsem prodal s původní osm let starou baterkou, která nikdy nebyla externě dobíjena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím. Měl jsem auta nová, byť bez rekuperace a u žádného jsem nemusel nikdy měnit baterii ani se o ní jakoliv starat. Nová baterie mě vždy vydržela min 5 let bez udrzby. 

Na druhou stranu teď mám zcela novou fabii která je celoročně v garáži a vyjede párkrát za rok. Např na dovolenou. Roční nájezd do 4 tis. 

S autem se tedy přes rok nejezdí. Po asi 4 měsících jsem teď přeměřil baterii a měla 12.15V. 

A to už je z dlouhodobého hlediska prostě špatně. Takže mě zajimaji reakce ostatních. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, sk0d@ napsal:

Kamaratovi odisla na 5rocnej felde baterka. Mne na 3rocnom focuse, kolegovi na 4rocnom ceede, dalsiemu na 4rocnej fab2. Vsetko auta bez SS, a bez rekuperacie.

Já na F2 nesáhl na baterku 10 let. Žádné dobíjení, nic. Pak jsem koupil značkovou ve vyšší kapacitě za 1800 v kamenném obchodě. Sorry, ale přemýšlet po dvou letech, jestli nastartuju nebo ne, by mě fakt štvalo.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...