Akrub

Dobíjení autobaterie - nabíječka

114 příspěvků k tomuto tématu

Na O3 jsem měl celé čtyři roky 80%. Možná z důvodu SS. Žádný problém se nevyskytl. Kodiaq to již bohužel nemá.

Jo, zapomněl jsem napsat, že jezdím denně.

Upraveno uživatelem oct
Edit
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Mně měnili baterku po roce u Flll. 3 týdny jsem nejezdil, baterka v prdeli, nešla nabít ani v AS. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@ronskispeed- ano ten stav aku se vyvolá přidržením tlačítka SET, ale pouze u MR 2015, od MR 2016 tato funkce bohužel nefunguje..

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@ronskispeed- bohužel nedá..taky mám MR2016 a mám smůlu..brácha má úplně stejné auto, ale MR2015 a tomu to aku zobrazuje..

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 8 hodinami, MilanHos napsal:

Kéž bych měl práci 800m od domu a já tu cestu mohl každý den absolvovat pěšky :D

Na to jestli to je normální jev bych se ptal spíš kdyby baterka umřela a ne že je v “kondici”

Deset roku sem ji absolvoval pěšky :) Teď třeba auto využít

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V autobateriích se nevyznám, ale nemá dobíjecí systém udržovat baterii v ne zcela nabitém stavu? Jak jiní píší kolem 80%? Pokud by byla 100%, tak by ji prý měl odpojením dobíjení vybíjet a čekat na těch 80% a pak zapojit opět dobíjení. Tak nějak se to tady psalo. Pokud je to pravda, tak stálých 100 zvláště při tomhle způsobu jízdy by mohlo znamenat nějakou závadu, tak bych to vše nechal raději přeměřit v servise. Možná ukazuje 100 ale skutečnost je třeba 20.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano tohle chování by mělo být. Ale za chodu vozu. Buď to máš do cíle jízdy z kopce, brzdíš motorem  a baterie se tím pádem nabije na 100% a už nemá šanci se vybít. Nebo už nemá kapacitu. Takže pokud auto startuje bez problému tak bych to neřešil. Zkus si sám změřit kam padá napětí při startování nebo zajeď do servisu a oni na to mají mašinku.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to je dobře. Třeba ten SOC 100% ve skutečnosti znamená těch 80% kapacity. A jelikož je to matoucí tak to od dalšího modelového roku zrušili. Možná to byl pozůstatek z testovací serie kde ladili S/S a rekuperaci.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Víc jak 80% mně to nikdy neukázalo, ani po dobití nabíječkou...

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono dobíjenít do maximálního napětí 14,4 V, jak nabíjí dobíjecí soustava auta i dnešní moderní nabíječky, neodpovídá 100 % kapacity. Maximálně nabitá baterka má konečné napětí při dobíjení 16,7 V viz například Nabíječky-a-nabíjení.pdf

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes už to ukázalo 80% tak snad to je ok ;)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se