Přejít na obsah

Pioneer AVH-X8600BT


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Předem se chci omluvit, že zakládám nové téma, ale opravdu si nevím rady.

Koupil jsem autorádio Pioneer AVH-X8600BT a potřeboval bych ho vyměnit za originální autorádio Rhapsody kde je originální zesilovač (3u0035456) a CD měnič. CD měnič zruším, s tím počítám, ale teď je problém se zesilovačem. Ten rušit nechci.

Otázka zní, zda existuje nějaká redukce, kde to jenom zapojím a hraje to, nebo musím vyhledat někoho, kdo to zapojí? Popřípadě pokud bych musel hledat někoho, tak jaká by byla cena a jak moc toto je komplikované?

Předem Vám děkuji za rady a popřípadě tipy jaké mám možnosti.

 

EDIT: Nemám multifunkční volant a ani maxidot proto toto neřeším.

Editováno: , autor: Crazcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, redukce se na to nedělá. Musíš vytáhnout signály přímo ze svorkovnice u radia a připájet na ně RCA (sinch) konektory.

Tyto konektory poté cvaknout na RCA out na novém radiu.

Pokud jsi alespoň trochu zručný, měl bys to zvládnout podle schemat, popř.nějaký elektrikář by to měl dát v klídku:

 

post-79770-0-10164400-1444027930_thumb.j

post-79770-0-65151200-1444027934_thumb.j

post-79770-0-76531800-1444027941_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

Děkuji Vám za odpověď. Nechám to udělat v servisu při jednom až budou strojit auto, po tom co bude přelakované. 

Ještě bych na Vás měl poslední dotaz. Myslíte, že prodám staré autorádio + cd měnič? A pokud to je prodejné, tak za kolik bych to měl prodávat.

Ještě jednou Vám děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vystav to v místním bazaru..

Je to spíše historická záležitost pro fandy origo výbavy

Já, než bych na tyto věci hledal kupce, jednal o slevách atd., tak bych si to radši vyčistil a uložil doma

Mohlo by se to časem hodit při případném další prodeji auta, nebo si to kupce najde samo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

Děkuji za rady. Nakonec si autorádio s cd měničem nechám (nikdy nevím kdy se bude hodit).

Jinak abych se vrátil k tématu. Nechal jsem si to nakonec udělat vše na jednou v jednom servisu (velký servis + odstrojení, sestrojení, parkovací čidla a pod...) a vše funguje tak jak má.

Ještě jednou děkuji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

Tak po delší době mohu říci, že jsem spokojen s autorádiem na maximum.

Ale již nejsem spokojen ze zvukem. Abych to lépe upřesnil, tak pokud si pustím house, trance, dance a pop tak zvuk je dostačující.

Pokud si pustím například Nightwish, iné kafe a podobné tomuto žánru, tak bych brečel ze zvuku (proto v autě toto nemohu poslouchat). S EQ jsem si hrál a nepovedlo se mě nastavit, tak aby se mě zvuk líbil.

A teď k otázce. Pomůžu si, pokud bych zrušil zesilovač a natáhl si kabely samostatně, nebo bude potřeba i nové repro (do toto se mě moc nechce). Když tam bylo originální rádio, tak zvuk u Nightwish byl pocitově mnohem lepší, ale zase se nedalo poslouchat trance, dance, atd…

Děkuji za jakoukoli radu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní podstatný problém je komplet všechno. Hlavně výškáče, jejich správné nasměrování a dále ten správný kickbass ze spodních.Pokud jedeš na origo zesík, tak i zesík vyměnit, ten by prostě nestačil krmit jiné repro, resp. tam ani tak nejde o výkon, ale o kvalitu (SQ). U Nightwish jsou pořádné výšky nutností a k tomu dokrmit pořádným subwooferem. Je pravda, že tato muzika se v základu prostě poslouchat nedá, to si radši uříznu uši. Vím přesně, co máš za problém, já tenhle problém měl několik let

Neustálá nespokojenost je ale vlastnost dobrá, bohuže horší pro peněženku. Já byl nespokojený 3 roky, než jsem audio doladil do zdárného konce. Postupná investice 70-80tis Kč, desítky hodin instalace a další desítky hodin ladění. Nakonec to skončilo u instalace s dvěma zesilovači, procesorem a optickými kabely, protože to prostě jinak dobře nehrálo. A pokud si chceš poslechnout opravdu dobrou reprodukci, budeš muset do toho zakáknout. Ozvučit auto je prostě kumšt, ačkoli se to nezdá. Nebo se bohužel spokojit s tím co máš. Ale to se rovnou rozluš s Nightwish. Bohužel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...