Přejít na obsah

Odírání laku těsněním dveří


Woody

Doporučené příspěvky

Tak jsem objevil další neduh. Těsnění zadních dveří jak je oblouk kolem trojuhelnikového okna vydírá drážku do karoserie. Na fotce to neni moc vidět, ale mrkněte prosím jestli Vám to dělá taky.

post-15711-0-32406700-1430326181_thumb.j

post-15711-0-02258500-1430326232_thumb.j

post-15711-0-90595800-1430326540_thumb.j

Editováno: , autor: Woody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem objevil další neduh. Těsnění zadních dveří jak je oblouk kolem trojuhelnikového okna vydírá drážku do karoserie. Na fotce to neni moc vidět, ale mrkněte prosím jestli Vám to dělá taky.

 

Tak jsem to začal řešit, drážka z těsnění je vydřená ve vrchním laku. V pondělí nahlášeno v servise a dnes jsem byl na přeměření spáry kolem dveří. Spára pod trojúhelníkovým oknem je o cca 1,5-1,8 mm menší než u rapida co měli na saloně. Tak teď zase čekám na vyjádření škodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes jsem při voskovaní zjistil, že mám v laku na obou stranách docela hluboké vrypy od toho vnějšího těsnění. V úterý jdu na výměnu oleje, tak to budu hned reklamovat. Jsem zvědav, jak to bude ŠA řešit, spáry mám všechny stejně široké.

Já tohle už řeším, minulý týden jsem byl dvakrát na focení a teď čekám na výsledek. Máš to v tom oblouku jak je trojúhelníkové okno vzadu?

post-15711-0-84149500-1443965992_thumb.j

post-15711-0-68191100-1443966007_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ta hnědá šmouha, nejde to líp vyfotit.

Akorát já to mám asi jinak než miklisek, já mám spáry menší o 1,5-1,8 mm menší než na jiném rapidu co měli na salonu.

 

Ještě jsem to zkusil vyfotit detailně.

post-15711-0-79424300-1443976618_thumb.j

Editováno: , autor: Woody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak přes kopírák.... Přesně je to v tom oblouku. Ono tam totiž to těsnění je jakoby víc zmáčknutý ke karoserii než na zbytku délky. Woody, ty jsi mazal těsnění vazelínou PANOIL proti těm pazvukům nebo ne? Aby to totiž nebylo díky částečkům prachu, které můžou na tom těsnění zůstat a pak díky pohybům karoserie můžou lak odírat. Zadní dveře totiž moc neotvírám a levé už vůbec. Každopádně je to průšvih, protože to asi řešení mít nebude. Leda by nové těsnění, které je od počátku výroby Rapida už asi 3 nebo 4 verze, bylo tvarově upravené. Posílám fotky do servisu, ať se na to hoši psychicky připraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo mazal jsem to těsnění a dokonce mi to i v servisu známý připomněl, že to bylo namazané a může to být prachem. Na to jsem mu odpověděl, jestli někdy viděl moje auto špinavé (je to soused) odpověděl, že ne. 

A na levé straně mi odírá lak i těsnění cca 10 cm pod obloukem a tam už je jiný typ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k té špíně na sametce. Ty hluboký vrypy mám na obou stranách, takže to by musela být sakra náhoda, aby se nějaký hrubší smetí dostalo na stejné místo na obou stranách. Notabene, když levé zadní dveře otevírám jednou za uherský rok. Zkusím kouknout zítra u kolegyně, jak to vypadá u jejich RAPIDa. U něj otevírá a zavírá oboje zadní dveře každý den už dva roky nejmíň 8x (vozí děti do školky a školy) a je jen prostým uživatelem auta bez našeho hnidopišského zkoumání a úprav.  

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem to ukázal tchánovi a on řekl, že by si toho ani nevšim. Co se týče auta tak je strašný flegmoš.

Já mám rapida dva roky a najeto 16tis. Poprvé jsem to objevil na jaře. Jezdím taky vesměs sám, děti jen o víkendu.

Jsem zvědavý co zjistíš na tom rapidu od kolegyně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem v klubu. Už jsem se chtěl bát, že bych o něco přišel. Nemám to asi tolik nebo nevím jestli na té bílé je to více vidět, ale je to tam. Na první pohled to vidět není, ale jak se láme světlo tak ano. Na straně spolujezdce kde se díky autosedačce používají ty dveře více je to výraznější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpět k odřeninám: tak jsem byl s kolegyní kontrolovat stav a má to tam taky odřené přesně v tom samém místě a na obou stranách. Intenzita asi jako Woody.

Jelikož těsnění nikdy nemazala, tak o variantě, že je to nalepeným prachem na tu naši vazelínu, nemůže být ani řeči! Je to konstrukční nebo materiálová vada.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...