Přejít na obsah

Odírání laku těsněním dveří


Woody

Doporučené příspěvky

no, nebo Škodovka to vyřeší tak, že dá nové těsnění, nalakuje tu část co je odřená a pak vysvětluj prodávajícímu, že se tam něco odíralo až se bude ptát, proč je to tam lakovaný...

Na to jsem se ptal a v historii auta v servise bude zaevidováno že to bylo lakované v záruce kvůli odření těsněním. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj, ale kdo by si kupoval stříkaný auto :)

 

 

Co je tohle zase za rozumy??? To je snad lepší mít porušený lak? Pokud je problém, tak to v záruce nechám stříknout, zadarmo! A pak mám pokoj a pokud by se kupující divil co se tam dělo tak mu klidně ukážeš reklamační protokol, který je mimochodem součástí elektronické servisní historie ŠA. Navíc pokud na to ŠA přijde, tak se tě nebude ptát a rovnou to opraví. A co jsem třeba o tom laku slyšel tak on pokud se nepovede lak přímo z výroby tak auto dostane druhou vrstvu už na lince takže pak můžeš vysvětlovat kupujícíu proč tam máš takhle silnej lak :-) Tohle bych opravdu neřešil, auto s čistou servisní historií se u nás prodá dobře ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty by jsi si koupil auto co bude mít sice poctivě vyplněnou servisní knížku ale plnou úkonů, kde je i stříkání kastle ? 

Já teda osobně, bych si dostříkávaný auto nekoupil, protože vždy mám na výběr koupit to, co není dostříkávaný.

Je jasný, že z výroby se i nepovedený přestříkávaj, ale je daleko větší pravděpodobnost, že to udělají lépe, než nějaký patlal v autorizáku co stříká občas, než týpek co stříká denně. + záleží jaký na to má vybavení apod.

Vysvětluj pak nějakýmu kupci, co přijde s měřákem, proč tvoje auto má kolem C sloupku 300micro a když to zprasí tak klidně 800. Řekneš mu, to je v pohodě, jenom těsnění vydíralo barvu do laku, tak je to stříklý, mám o tom záznam.

No rozhodně kupující nad tím mávnou rukou :) Já teda bych nemávl, můj názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už vidím jak nechce auto, bo to bylo stříkané na záruku a koupí radši auto, kde těsnění vydřelo lak a rezaví to :D

Taky mě to šíleně sere, že nové auto budou lakovat. Ale bohužel, co jiného sa dá dělat.

 

asi takhle, toho si nikdo nevšimne, protože vždy je v tomhle místě bordel a jen tak reznout to asi nezačne...

Je to možná blbý a svinský, ale asi je lepší to nechat bejt. Já to přelepím fólií na karosérie a nic se dít nebude...

 

PS: kdo má zájem a budu mít dobrou náladu, pošlu poštou v obálce :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takhle, toho si nikdo nevšimne, protože vždy je v tomhle místě bordel a jen tak reznout to asi nezačne...

Je to možná blbý a svinský, ale asi je lepší to nechat bejt. Já to přelepím fólií na karosérie a nic se dít nebude...

PS: kdo má zájem a budu mít dobrou náladu, pošlu poštou v obálce :)

Když ti klepal silenblok,tak jsi ho taky nepodložil gumou a to je dobré. Takové řešení bych na autě nesnesl. Za něco jsem zaplatil, udělali to nekvalitně tak ať se starají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objektivně vzato, co s tím může ŠA teďka už udělat. Vymění těsnění (a bude to pokračovat stejně)? Když to bude dorubaný, dolakuje? Možná. Rozhodně už to auto nepřebudujou. S největší pstí tedy ten proces nějak pozastaví, oddálí, a nějak to zakamuflují, ať má zákazník pocit, že se něco dělo. Silentblok se dal vyměnit, ale tady není co měnit.

 

Že by mě nes*alo, že je něco špatně, tak tomu věru není. Ale zůstávám realistou, tohle totiž nejde řešit úplně elegantně, a každý řešení bude kompromis v mezích možného. V tom mi fólie přijde jako velmi elegantní - člověk pořeší doma, nebude to vypadat úplně blbě a bude pokoj, možná i od vrzání (které já momentálně naštěstí neřeším).

 

(Myslím to taky v dobrém, "no offence")

Editováno: , autor: camillio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, on je hlavně problém ten, že nové těsnění na obzoru není - přičina odstraněná nebude. Jenom přelakovat nepomůže.

Dle mého názoru je nejlepší kompromis to přelepit čirou fólií. Jako jsou tím ochráněná i jiná a více viditelná místa na autě. Zabrání to zhoršování stavu, před prodejem to člověk odlepí a je klid.

 

Když vezmu co vše mám v autě podlepené a namazané aby to nevrzalo, tak tenhle proužek mě nechává ledově klidným...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám fólií chráněné rohy od nova a mohu říci, že si toho zatím nikdo ani nevšiml. Dokonce mám pravou stranu zadního rámu spravovanou díky tupé hlavě spolucestujícího, který zavřel sponu pásu mezi dveře a rám. Jelikož se dveře nezavřely, tak pro jistotu bouchnul s dveřmi ještě jednou. Takže dva vrypy do laku až na plech a dva důlky v rámu (viz foto). Ta oprava a následné přelakování není vidět (viz foto po opravě). Komu jsem řekl, že je rám spravovaný a přelakovaný, tak dokud neukáži fotku s poškozením, tak tomu nevěří. Na základě těchto zkušenností, až nastane potřeba přelakování rámu tím, že guma vydře lak, tak se opravy nebojím. Chce to jen dobrého lakýrníka. Osobně pokud by mi guma lak už dřela, tak použiji fólii. Mne naštěstí guma nic nedře a to dokonce ani v rámu po opravě, kde je vrstva laku větší. Motaaa může u mne vše zkontrolovat a potvrdit či vyvrátit. Má lepší oči než já. :-)

post-84623-0-87378200-1444162520_thumb.j

post-84623-0-78900400-1444162731_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K home made folii jen malý komentář. Možná, že to ŠA udělá taky tak, až to "kolegové" inženýři v ŠA vymyslí. Jelikož jsem technik strojař perfekcionalista, některá samodomo řešení (i když kolikrát oceňuju snahu tvůrce o co nejpeší výsledek) nebo tuzingové věci bych na autě prostě nesnesl. Folie, co má nalepenu MiKy*, na ní je jasně vidět, že je to neoriginální řešení. A totéž bude platit v případě folie v rohu dveří. A hlavně u bílých aut tam bude pak vidět každá špína, stejně jako je na té spodní folii na prahu v dolním spodním zadním rohu dveří. Takže si počkám na vyjádření automobilky a oficiální opravu, zatím mám auto v záruce (navíc prodloužené a zaplacené), tak to nechám na nich. Je to snad i pro dobro všech budoucích uživatelů, že se poučí (hahaha) a stejnou chybu nebudou opakovat 2x (hihihi).......     

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...